Şimdi Ara

GeForce RTX 3060 Ti satışa çıkıyor: İşte fiyatı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
1
Favori
10.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GeForce RTX 3060 Ti satışa çıkıyor: İşte fiyatı!

Nvidia’nın orta segmentte rakibine alan bırakmama adına hazırladığı yeni GeForce RTX 3060 Ti ekran kartı satışa çıkıyor. Nvidia Türkiye de ekran kartının başlangıç fiyatını belirlemiş durumda.

GeForce RTX 3060 Ti özellikleri ve fiyatı

GeForce RTX 3060 Ti ekran kartı Ampere mimarisinin şimdilik giriş seviyesi durumuna geldi. Elbette RTX 3060 ve 3050 gibi kartlarla durum değişecek. RTX 3060 Ti modeli RTX 3070 ekran kartının altına yerleşiyor.

Ayrıca Bkz.Samsung gelecek ay QD-OLED üretim testlerine başlıyor

GA104-200 grafik çekirdeğini temel alan RTX 3060 Ti ekran kartında 4864 CUDA çekirdeği 1.67GHz saat hızına kadar çıkabiliyor. 8GB GDDR6 grafik belleği 256-bit veri yolunda 448GB/s bant genişliğine ulaşabiliyor. Kart 16.2 TFLOPS performans değerine kadar çıkabiliyor.

GeForce RTX 3060 Ti satışa çıkıyor: İşte fiyatı!

3DMark Fire Strike ve Time Spy sonuçlarına göre RTX 3060 Ti ekran kartı RTX 3070 ekran kartına göre yüzde 10, RTX 2080 Ti ekran kartına göre yüzde 15, RX 6800 ekran kartına göre sırasıyla yüzde 40 ve yüzde 25 daha yavaş.

Geekbench Vulkan söz konusu olduğunda ise RX 6800’e göre yüzde 30’a kadar bir artış görülmüş ancak bunun sebebi tam olarak bilinmiyor. Ashes of The Singularity için de yine benzer sonuçlar mevcut.

GeForce RTX 3060 Ti ekran kartı için 4545TL başlangıç fiyatı belirlenmiş. Üretici ortakların gelişmiş çözümleri ile birlikte muhtemelen bu fiyat daha da yukarı çıkacaktır. Ürün yarın itibariyle stoklarda olacak. Sınırlı bir süre için, yeni bir GeForce RTX 3060 Ti GPU veya sistem satın alan oyuncular NVIDIA GeForce NOW bulut oyun hizmetine de bir yıllık abonelik elde edecekler.

Kaynak:https://www.nvidia.com/tr-tr/geforce/graphics-cards/30-series/rtx-3060-ti/

• Bu yorum bir örnektir...
    Ben bir satıcıyım sattığım ürünün gerçek fiyatı 500 TL
    Ben diğer bir satıcıyım 500 TL ye satılan ürünü 350 TL ye satıyorum
    Ben Rekabet kurumu 500 TL lik malı 350 TL ye sattığın için sana ceza veriyorum.
    Ben diğer bir satıcıyım 500 TL lik malı 1500 TL ye satıyorum
    Rekabet kurumu ben bunda bir sakınca görmüyorum....
    Ülkemizin kısa ve net özeti budur rakamlar yüksek olunca alınan vergi de fazla oluyor haliyle devlet büyüklerimiz buna bir güzel göz yumuyor gariban vatandaş gene yediği kazıkla kalıyor.
    Bir gün insan olarak umarım hak ettiğimiz değeri görürüz....
    Türkiye'de büyükbaşlara dur denmezse bu devran böyle gider gidecektir de. Fiyat politikalarına yön veriyorlar net şekilde. Ama bakıyorum piyasa açısından adamların böyle davranmamaları için hiçbir neden yok sonuçta kapitalist çarkın içinde yer alıyorlar. Eski Euro 3 4 motorlu kamyonlara ne versen yakar derdik. Adamlar da aynı şekilde Zombi müşteriler olduğunu biliyor ve ne fiyat versek alacaklar zaten diye düşünüyorlar. Ben kendi çapımda stok sıkıntısı bitene kadar bu durumu pretesto ettiğim için normal fiyatlara gelene kadar almayacağım, bu benim ilkesel duruşum, velev ki gelmedi yurtdışından buraya nazaran daha uygun fiyata alabileceğim bir fırsat kovalayacağım. Aceleniz yoksa en azından yılbaşına kadar bekleyin. Karaborsacıları da bloklayın gitsin

İbnelik bizim esnafta n11 de ryzen 5600 e denk gelmiştim 3277 tl idi ertesi gün satıcıda stok bitmişti başka bir satıcı da sonraki gün 3700 küsüre satıyordu. Adamlara mesaj attım niye fiyat bu kadar yüksek 3200 civarı satılıyordu dedim adam diyor bize gelişi yüksek bide gülücük atıyor. Stoğu az olan mağazalardan uygun fiyata topladıkları malları fahiş fiyatla satıyorlar. İşin kötü yanı da tüm stoğu satıyorlar. Yani demek istediğim dolar 3 lirayada düşse bizim açık göz esnaf bir şekilde fiyatı yüksek tutar. Bizim millet de alır, alıyoruz. 400 dolarlık kartta 6-6.5 a satılır stok kalmaz.

• Kartın fiyatını dolar cinsinden yazsanız da diğer kartlarla karşılaştırabilsek. TL ile yazınca bir şey ifade etmiyor değeri her gün değişiyor.

• Almanya fiyatını bilen var mı acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

Kartın fiyatını dolar cinsinden yazsanız da diğer kartlarla karşılaştırabilsek. TL ile yazınca bir şey ifade etmiyor değeri her gün değişiyor.

400 dolar kart.5 den aşagı bulunmaz bizde.

• "GeForce RTX 3060 Ti ekran kartı için 4545TL başlangıç fiyatı belirlenmiş."

Nvidia Türkiye fiyatları gerçeği yansıtmadığından benim için hiçbir anlam ifade etmiyor. Bence 3060ti kartlar 6bin civarı bir fiyatla gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 1 Aralık 2020; 17:59:42 >
  • 4800 tl den de 3070 satıyordu nvdiaGeForce RTX 3060 Ti satışa çıkıyor: İşte fiyatı! 

giriş seviyesi kart bu alooooGeForce RTX 3060 Ti satışa çıkıyor: İşte fiyatı! 

• 400 dolar değil. yazıldığı gibi 4545 tl ise 600 dolara yakın. yuh diyorum.

• 4545 TL mi?

Yedirmezler o fiyata. Burası Türkiye, çakal satıcılar halkın söğüşlemeden hiç bir şey satmaz.

400$ lık kartın burada kar vs. her şey dahil 3500 TL ye satılması gerekiyor ama bakın ilk fiyatlar 6500 TL civarından gierecek.

Dediğim gibi BURASI TÜRKİYE.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 128MilyarDolar -- 1 Aralık 2020; 18:1:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

400 dolar değil. yazıldığı gibi 4545 tl ise 600 dolara yakın. yuh diyorum.

yok hocam yurt dışı fiyatını yazdım zaten.bizde bu kart hayatta 5den aşagı olmaz.hatta bazı custom modeller 6 ya yaklaşır.hem kur çok yüksek hem de daha pahalı satılıyor ürünler.

• Arkadaşlar sizler de gelip buraya böyle yazarsanız ZATEN düşük fiyata bulamazsınız. Zaten halihazırda kabullenmis tutumunuzu satıcılar burada görmekte ve olabildiğince üst sınırdan piyasada satmaya çalışmakta. Bu yazıları ben görsem sanırım ilk kartları 3070'den yalnızca birkaç kuruş aşağıya satardım. Şu an bu yazdıklarınızdan forumda bile dört köşe olanlar vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jon doe -- 1 Aralık 2020; 18:13:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence en durust saticida bile 5800 TL altinda satisi olmayacak , digerleride 6000+ yapacak fiyati .

Yurtdisi fiyatlari da 5200 + kargo masrafi gibi duruyor . Zaten Amazon 490 GBP fiyat aciklamis MSI modeli icin .

Digerleri de ucmus durumda 650-705 Dolar civari .

https://www.techspot.com/news/87764-amazon-confirms-nvidia-rtx-3060-ti-price-next.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 1 Aralık 2020; 18:21:19 >
  • Tam 2K 60 fps kartı. Benim için ideal ama parası ne olacak. Birde core i7 4790 var darboğaz yapar mı ki?

• Bu yorum bir örnektir...
    Ben bir satıcıyım sattığım ürünün gerçek fiyatı 500 TL
    Ben diğer bir satıcıyım 500 TL ye satılan ürünü 350 TL ye satıyorum
    Ben Rekabet kurumu 500 TL lik malı 350 TL ye sattığın için sana ceza veriyorum.
    Ben diğer bir satıcıyım 500 TL lik malı 1500 TL ye satıyorum
    Rekabet kurumu ben bunda bir sakınca görmüyorum....
    Ülkemizin kısa ve net özeti budur rakamlar yüksek olunca alınan vergi de fazla oluyor haliyle devlet büyüklerimiz buna bir güzel göz yumuyor gariban vatandaş gene yediği kazıkla kalıyor.
    Bir gün insan olarak umarım hak ettiğimiz değeri görürüz....

• TFlops’lar havada uçuşuyor yalnız daha bir numarasını göremedik

• acura07 kullanıcısına yanıt
    Giriş seviyesi değil

• Rtx 3070 de sözde 5000 olacaktı türkiye fiyatı ama nedense en kötü 6500den başlıyo açıklamalar gerçegi ifade etmiyo
  • Yasarünal Y kullanıcısına yanıt
    Muz cumhuriyetinde normal
  • Illusive Man kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam forumdaki bazı arkadaşlar seviniyodu rtx 2080tilar patladı vs die 5000 bin tl rtx 3070 alıcaz diyen arkadaş alın arkadaşlar bunuda alın
  • Nvidia'yı tekrardan rekabet kuruluşa şikayet etme zamanı geldi anlaşılan. umarım ben yanılırım ama dalga geçiyolar. 6.000 den aşağıya kart bulamayacağız yine, hem de resmi partnerlerinde !

• 1. Nvidia 3070 ve 3080 kartlarının stok sorununu çözememişken bir de 3060Ti çıkartması biz kullanıcıların Ti'ye alındığını düşündürüyor.

2. Nvidia kendi sitesindeki fiyat taahhütünü bir türlü bizlere yansıtamadı. Hele ki üretici ortak dediğiniz firmalar üzerine katlayarak koyuyorlar.

Vaatler ve gerçekleşmeyenlere...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.