Şimdi Ara

Gigabyte P35C-DS3R ve Kingston HyperX DDR3 video incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
4.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz günlerde yayımladığınız Gigabyte P35-DS3R anakart video incelemesini izlediyseniz hem Gigabyte'ın fiyat / performans kategorisinde üstün özelliklerle donatılmış anakartını hem de Intel'in yeni P35 kuzey köprüsünü yakından tanıma fırsatı bulmuşsunuzdur. Gigabyte P35-DS3R her ne kadar DDR3 belleklere verdiği destekle merak uyandıran Intel'in P35 kuzey köptüsünü taşıyor olsa da DDR3 bellek slotu içermediği için kullanıcılara sadece DDR2 seçeneğini sunuyordu.

Bu videomuzda Gigabyte'ın DDR2 bellek slotları yanısıra DDR3 bellek slotlarına da sahip olan anakartı P35C-DS3R'yi ve Türkiye'deki ilk DDR3 bellekler olma özelliğini taşıyan Kingston'un HyperX serisinden KHX11000D3LLK2/2G DDR3 bellekleri inceliyoruz.

Gigabyte P35C-DSR3 ile P35-DSR3'deki başarısını devam ettiriyor. Kingston'un HyperX DDR3 modülleri ise 1375MHz hız ve bir DDR3 bellek için sundukları düşük zamanlamalar ile dikkat çekiciler. DDR3, her ne kadar performans konusunda çok büyük bir sıçrama yaşatmayacaksa da düşük voltaj ve az ısıyla yüksek hızlara çıkılabilmesini mümkün kılmasıyla önemli bir yenilik. Zira günümüz yüksek hızlı ve düşük zamanlamalı DDR2 bellekleri belirlenen 1.8v standart çalışma voltajlarını çoktan aşarak 2.5v sınırına dayanmış durumdalar...

Model :

• GA-P35C-DS3R

Teknik özellikleri :

• Yonga Takımı : Intel P35/ICH9R
    • İşlemci Desteği :Güncel LGA775 ve gelecekteki 45nm'lik çok çekirdekli işlemciler
    • Soket Tipi : LGA775 (Soket T)
    • Veriyolu Hızı : 1333/1066/800/533MHz
    • Bellek Desteği : Dual Channel DDR-2 veya DDR-3
    • Bellek Hızı : 1066/800/667/533MHz
    • Bellek Kapasite : 8GB (4 DDR2 yuvası + 2 adet DDR3 yuvası)
    • PCI Yuva : 3 (32bit), 3x PCI-E x1
    • PCI Express x16 : 1 adet
    • Ethernet : Gigabit Ethernet
    • Tümleşik Ses : 8 kanal ses (Optik/Coaxial Ses çıkışı)+ 2 kanal stereo çıkış
    • ATA : 1xATA100, 8xSerial ATA II
    • RAID : Var (Serial ATA RAID 0,1, JBOD)
    • USB : 12xUSB2.0 (480Mbit/s)
    • Firewire : Yok

Firma ve Fiyat bilgisi :

Model :

• Kinston HyperX KHX11000D3LLK2/2G

Teknik özellikleri :

• Kapasite : 2x1GB çift kanal
    • Çalışma Frekansı : 1375MHz
    • Zamanlamalar : 7-7-7-20
    • Çalışma Voltajı : 1.7V
    • Bellek Tipi : DDR3

Firma ve Fiyat bilgisi :

Sayfanın Linki : http://www.vegateknomarket.com/asp/show_stock.asp?product=KHX11000D3LLK2/2G

• valla ben kingston ddr 500lerini denedim... gayet guzel...ddr2 veya ddr3 degil... ddr serisinin 500mhzleri... 939pin amd icin ozellikle opteron ise birebir... cok guzel... uzerlerinde sogutucu da var.. bitanede fan takilinca uzerine... gayettte guzel overclock aliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 1 Haziran 2007; 13:42:48 >
  • vay be bir taşla iki kuş hem DDR-3 hemde Gigabyte GA-P35C-DS3R testi bir arada Acaba DDR-3 tam performas sağlıo mu vidoyu izlemedim ama ön yargılıda olmıyayım...

DDR-2 ilk çıktı zamanda DDR ve DDR2 slotluydu / DDR2 den DDR3 e geçiştede böle oldu ... Sİnir oluom bu olaya
  • Bende bu HyperX lerden DDR2 olanından 750@800 olarak kullanmaktayım ve timing olarak CL4 e çekilebilmesine rağmen CL5 te kullanıyorum. Voltaj 2.1 e kadar çıkabiliyor sanıyordum ama 2.5 muazzam bir değer gibi geldi bana Gerçi DDR3 hakkında bilgi verilmiş ama aradan bunu da çıkarayım diyorum Benim merak ettiğim 2*1GB DDR2 750 lik HyperX ler 257+kdv ye alınabilirken piyasaya hızlı giriş yapan Geil markasının DDR2 800 2*1 likleri 138+kdv ye nasıl satılabildiği? Daha doğrusu aradaki 2 katlık fiyat farkının sebebi nedir? DDR dönemindeyken 400 mhz ler 500-600 mhz ye çıkabilenleri (mushkin vs) yüksek fiyatlardaydı, bu da bunun gibi bir mantık mı yoksa?
  • güzelmiş
  • fiyat/performans seçeneğinde ise ddr2 baya iddalı ddr3 göreddr3 daha beklemeli daha ham tam olmamış
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafa_550

fiyat/performans seçeneğinde ise ddr2 baya iddalı ddr3 göreddr3 daha beklemeli daha ham tam olmamış

• Gigabyte ı iyice sevmeye başladım Zaten GA945P-S3 ile sempatimi kazanmaya başlamıştı
  • bende nefret ediyorum firewire yok be yuh , 4-5 sene önce aldığım asus nf4 de bile vardı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fotifoti

bende nefret ediyorum firewire yok be yuh , 4-5 sene önce aldığım asus nf4 de bile vardı.

firewire bende varda ne oluyor ki.Hala bir işe yaradığını görmedim.Ama yarın ne olur bilemem
  • Bendede var kenarda süs olarak duruyor işe yaradıgı yokki....

quote:

Orjinalden alıntı: Hirotaro

quote:

Orjinalden alıntı: fotifoti

bende nefret ediyorum firewire yok be yuh , 4-5 sene önce aldığım asus nf4 de bile vardı.

firewire bende varda ne oluyor ki.Hala bir işe yaradığını görmedim.Ama yarın ne olur bilemem

• ya ben çok merak etmeme rağmen zleyemedim videoyu gösstermiyo
  • valla izlemeden yorum yapmıştım ama DDR2 ik başlarda azda olsa öndeydi ama yapılan overclock sayesindede DDR3 kendini kanıtlama yolunda ilerliyor... Bide şu zamanlama olayları kısa zamanda gerçekleştirilse 10 numara olur ... Gerçi olsa ne fayda kaç kişi DDR3 kullanıyor ki....
  • Valla tahmin ettiğim gibi DDR3 ün gene bir esipirisi olmadı.

Aradaki ufak farka bakmayın. Bence şu an yüzlerce $ fazladan vermeye değecek bir fark yok. Sonuç olarak zamanlamalar düşmeli.

Bu arada gerilim vererek zamanlamaları düşürmeyi denemişler ama üretimle ilgili olduğu belli. Zira bellek o değerlin altına inemiyor yani üretim ile alakalı olarak bir noktada çakılıyor. Motor gibi düşünün parçaların dayanabileceği bir devir vardır. Ondan sonrasında dayanamaz. Burada da aynı durum var.

Yaz a kendilerini toplarlar diyorum. O zamanlamalar 4 e inecek başka yolu yok.
  • Burada ddr3 güç tüketimi ölçülmüş.

http://www.thgtr.com/motherboard/20070601/intel_3_serisi_yongaseti-17.html#g_tketimi_sonular

DDR3@1066 mhz ramlar DDR2-800 mhz ramlarden daha çok güç tüketiyor.Bide daha az güç tüketimi hikayesi uyduruyolar bence 2 seneden önce ddr-3ler oturmaz.

2gb ddr3 ram 1000 ytl çok komik ya Adamlar dalga geçiyorlar bence

Fabrikatör babam olsa gene almam bu dandik ve pahalı ramleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rebellion! -- 2 Haziran 2007; 10:52:57 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Rebellion!

Fabrikatör babam olsa gene almam bu dandik ve pahalı ramleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enoman -- 2 Haziran 2007; 11:33:23 >
  • Suan icin pahali olsa da 3-4 aya kalmaz ddr-3 ram fiyatlari ddr-2 lerden daha dusuk fiyata satılmaya baslayacaktir
  • quote:

Orjinalden alıntı: xms

Suan icin pahali olsa da 3-4 aya kalmaz ddr-3 ram fiyatlari ddr-2 lerden daha dusuk fiyata satılmaya baslayacaktir

Biraz zor gibi neredeyse %75 indirime denk geliyor buda çok zor.Bence 1 seneden aşağıdan önce olmaz.
  • Bence geçiş için çok erken ilk çıktığında ddr2 lerde ddr a gore daha duşuk performanslıydı ki frekans için timinglerden iyice ödün vermişler. Bakalım 6 ay içinde ddr2 yi sollar herhalde 1 sene içinde de ddr ölür herhalde ddr2 de ddr in konumuna düşer
  • DDR3 bellek incelemesi, çok güzel, süratiniz şahane. İnceleme için teşekürler.

Yalnız benim bir sorum olacak, bu anakart ne kadar FSB yapabiliyor? 1375/2=687 FSB yapmıyordur herhalde. 1:1 oranında deneme fırsatınız oldu mu? 550FSB falan yapabiliyor mu?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.