Şimdi Ara

Microsoft, yeni arayüzle gelmesi beklenen Windows 10 21H2’yi test etmeye başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Güncellemeleriyle kimi kullanıcıları heyecanlandıran kimi kullanıcıları tedirgin eden Windows 10’un yeni yapılarından haberler gelmeye devam ediyor.

Windows 10 21H2'nin ayak sesleri

Gelen haberlere göre Microsoft önümüzdeki yılın ikinci yarısında kullanıma sunacağı Windows 10 21H2’yi kendi içerisinde test etmeye başlamış bile.

Firmanın sır gibi sakladığı yeni yapıda uzun bir süredir beklenen Sun Valley arayüzüne geçilmesi ve yeni dosya gezgininin gelmesi bekleniyor.

Ayrıca Bkz.MSI bütçe dostu RTX 3070 Twin Fan’i duyurdu

Diğer taraftan yazılım devi yapı dağıtımını bu sefer önce küçük sonra büyük yama şeklinde gerçekleştirecek. Bu da 20H2’nin asıl yeni özelliklerin geleceği büyük yama yapıyor. Son olarak yeni yapının görünümünü öğrenmemiz için önümüzdeki yılın başlarını beklememiz gerekecek.

Kaynak:https://mspoweruser.com/microsoft-reportedly-already-testing-windows-10-21h2/

• 5 yıl önceki haberler: Windows'un Dosya Gezgini yenileniyor, Android uygulamaları direkt olarak Windows Mağazası'na aktarılabilecek.

Şimdiki haberler: " " " "

5 yıldır aynı kuyruklu yalanlar. Söz verip yaptıkları şeyler bir elin parmaklarını geçmez. Onlar da bugdan kullanılmaz haldeler.

Dipnot: Yeni gelecek arayüzde mat cam efekti (şeffaflık) olmayacak (Gelecek WinUI 3 sürümünde). Windows Vista ile ekledikleri şeffaflığı Windows 8 de kaldırıp, Windows 10 Fall Creators Update ile geri getirip Windows 10 Cobalt ile tekrar kaldırılacak gibi duruyor. İşte MS'in ne denli dengesiz olduğunu sadece bu tasarım çılgınlığından anlayabiliriz. Daha şimdiden Fluent Design tamamlanmadan özellikleri teker teker kaldırılmaya başlandı bile.
    İnanılmaz sıkıcı bir arayüzü var. Gri ağırlıklı bir arayüz mü olur. Renk lazım kesinlikle. Kutular zaten bela başlıbaşına. Windows XP den hatta 98den kalma ikonlar ve arayüz elemanları var derinlerde. Her ayar için oraya buraya sağ tık sağ tık. Derli toplu değil windows maalesef. Çok dağınık. Bir ayar için önce ayarlar. Sonra eski denetim masası. Sonra ordan başka pencere açılır. Orda bir şeye tıklarsın başka pencere açar. MAC OS sahibi değilim ama anca teknoloji marketlerde kurcaladığım kadar biliyorum. İnanılmaz renkli ve daha önemlisi kullanışlı. Her şey yerli yerinde. Aradığım bir şeyi hemen bulabiliyorum. Keza İos ve Android de öyle. Özellikle Ayarlar. Çok işi var Microsoft un ve yıllardır kullanıcıyı dinlemediler. Boşa geçti onca sene. Windows 10 ile beraber yapacaklardı bunu.
  • 5 yıl önceki haberler: Windows'un Dosya Gezgini yenileniyor, Android uygulamaları direkt olarak Windows Mağazası'na aktarılabilecek.

Şimdiki haberler: " " " "

5 yıldır aynı kuyruklu yalanlar. Söz verip yaptıkları şeyler bir elin parmaklarını geçmez. Onlar da bugdan kullanılmaz haldeler.

Dipnot: Yeni gelecek arayüzde mat cam efekti (şeffaflık) olmayacak (Gelecek WinUI 3 sürümünde). Windows Vista ile ekledikleri şeffaflığı Windows 8 de kaldırıp, Windows 10 Fall Creators Update ile geri getirip Windows 10 Cobalt ile tekrar kaldırılacak gibi duruyor. İşte MS'in ne denli dengesiz olduğunu sadece bu tasarım çılgınlığından anlayabiliriz. Daha şimdiden Fluent Design tamamlanmadan özellikleri teker teker kaldırılmaya başlandı bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RadioactiveBlackBox -- 29 Kasım 2020; 13:36:29 >
  • Onlarca yıldır Windows sıkıcı ve karmaşık bir arayüzü var Apple Mac OS X bu konuda daha güzel ve kullanışlı bir arayüze sahip

• Himmmm hadi bakalim

• İkonları değiştirse yetiyor zaten. Günümüz tasarım diline hiç uygun değil. Hele klasör özelleştirmedeki ikonlar yok mu gerçek bi rezalet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • joven kullanıcısına yanıt
    Masaüstünde Windows kullanıyorum ayrıca Macbook Pro'm var, söylediklerinize katılmıyorum herşey alışkanlık meselesi ben ikisini de severek kullanıyorum fanboyluğun alemi yok.

• blue7 kullanıcısına yanıt

Ben şuan Microsft surface pro 7 kullanıyorum bundan önce yaklaşık 12 yıl MacBook Pro değişik modellerini kullandım hem Windows hemde Mac OS X ortak tecrübem bu doğrultuda fanboy olsam şuan surface pro 7 kullanmam

• Hayırlısı be gülüm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Sun Valley" nedir ne değildir onu da açıklasaymışsınız keşke.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnanılmaz sıkıcı bir arayüzü var. Gri ağırlıklı bir arayüz mü olur. Renk lazım kesinlikle. Kutular zaten bela başlıbaşına. Windows XP den hatta 98den kalma ikonlar ve arayüz elemanları var derinlerde. Her ayar için oraya buraya sağ tık sağ tık. Derli toplu değil windows maalesef. Çok dağınık. Bir ayar için önce ayarlar. Sonra eski denetim masası. Sonra ordan başka pencere açılır. Orda bir şeye tıklarsın başka pencere açar. MAC OS sahibi değilim ama anca teknoloji marketlerde kurcaladığım kadar biliyorum. İnanılmaz renkli ve daha önemlisi kullanışlı. Her şey yerli yerinde. Aradığım bir şeyi hemen bulabiliyorum. Keza İos ve Android de öyle. Özellikle Ayarlar. Çok işi var Microsoft un ve yıllardır kullanıcıyı dinlemediler. Boşa geçti onca sene. Windows 10 ile beraber yapacaklardı bunu.

• Tekel olunca insanlarla böyle alay ediyorlar işte.Giden ömürden gidiyor.5 senedir bir adam olamayan işletim sistemi.

• c# ile program geliştirdiğim için mecburen şimdilik windows kullanıyorum ( biliyorum core ile windows'a mahkum olmayacam, sanki hemen şıpadanak geçebiliyoruz ) ve emin olun gün içinde çoğu zaman işimi gücümü bırakıp geri bildirim yapıyorum. ekran görüntüsü alıyorum.. belki ne demek istediğimi anlamazlar diye ısrarla sorunu tekrarlıyorum. yeter ki anlasınlar görsünler düzeltsinler diye ama nerdee kafasına göre takılıyor.

Yüz bin defa yazdım, dedim ki araç çubuğu 15.6" monitör ve 2k çözünürlükte böcük gibi kalıyor, göremiyoruz ya ona göre ayarlayın, yada bir çözüm bulun.

Başka bir sorun Araç çubuğu saate doğru hızla yol alıyor. iki üç program ekstradan çalıştırdığımda yer kalmıyor. 4 tane tarayıcı kurulu ve hepsini de aktif kullanıyorum. dosya gezgini, müzik, mail, yapılacaklar, tarayıcı, wp, telegram, skype vs. derken bakalım artık 2. monitörden çıkar..

Neden bir gruplama yok. renk, animasyon, etkileşimi geçtik kullanılabilirlik, üretkenlik adına ne kadar engel varsa windows işletim sisteminde..

• bunun sebebi microsoft mühendislerinin maaşlı mühendis olması, hepsi maaşının derdinde kimse geliştirme yenilik peşinde değil. insanları da anlamıyorum. başlatı kaldırıp metro getirdi yok aman nasıl kullanırız. akıllı telefonlara hemen adepte oldunuz, tabletleri hemen benimsediniz. başlat menüsü olmadan windows kullanamıyorum. bunu diyen kişi özürlü zaten. adını soyadını yazacağı form için bile bilen birini arayan bir tane embesil.

windows'un yerinde olsam geliştiricilere kulak verir, ona göre yaparım. son kullanıcı da ya ss ya ss kullanır.

• yeni arayüz = köşeleri yuvarladık (radius 5 piksel)

• 20H2 bana daha gelmedi. Laptop Asus. Çoğu kişiye gelmiş.

• Her yıl aynı haber. Hep değişecek denildi ama değişmedi.
  • Microsoft zaten işi gücü tembellik. Windows Longhorn diye bir projeleri vardı. Yok şöyle özellikler gelecek böyle özellikler gelecek dediler ne oldu proje iptal. Microtembel.

• hiç beğenmedikleri vistanın arayüzü win 7 win 8 win10 çok daha güzeldi..windowsu özelleştirme imkanı hiç yok hep aynı monoton

• abi ellemeyin şuna seçenek sun kullanıcıya kendi kafasına göre ayarlasın arayuzu kenarını kosesini saydamlığını

• Windows 20H2 güncellemesini yükledikten sonra oyunlarda rastgele FPS düşüşleri ve takılmalar yaşadım. Güncelleme öncesine geri çektim, sistem geri yükleme kaydetmiş hiç değilse yüklemeden önce. Yeni güncellemeleri hemen çıktığı anda yüklemeyeceğim bundan sonra.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.