Şimdi Ara

--SADE İNCE VE ZARİF -Yeni SAMSUNG E200 -- (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
539
Cevap
1
Favori
66.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: J a C K a L

Hocam ya mesaj yazımı nasıl hiç kullanmadım samsung da almayı düşünüyorum nokia lar kadar rahat mesaj yazılıyo mu

Bir sorun yasanmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 11 Haziran 2007; 9:31:30 >
  • t9 kullanmıyorum türkçe karakter yazmanın da bence manası pek yok :) mesaj yazımı çok rahat kalan karakter gösterior 12 mesaja kadar uzun mesaj gönderebiliorsun işlemcisi hızlı telin tuşa bastığın anda harfler değişior yavaşlık yok mesaj yazarken..ben çok fazla mesaj atan biri olarak söylüorum ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutozturk -- 7 Haziran 2007; 11:05:43 >
  • telin en çok beğendiğim tarafı cepte varlığını hissettirmeyecek kadar hafif ve ince olması
  • e250 yi almasaydım mutlaka alırdım neyazık daha önce çıkmadı ve benim telefonum olmaşerefini kaybetti
  • Dün E200'ü aldim ve cihaz hakkinda gözlemlerim;

1- Ortadaki info tuşunun gorevi sabit ve degiştirilemiyor. Yanlişlikla bu tuşa basarsaniz tarayici direk wap/gprs'e baglaniyor ve boşu-boşuna kontor gidiyor. Bu tuşa farkli gorevlerin kullanici tarafindan atanabiliyor olmasi gerekirdi.

2- Bekleme konumunda ekran tamamen karararak cihaz kapaliymiş gibi ölü duruyor. Stand-by konumunda ekranda yeni sms, cvp'siz cagrilar ve saat herhangi bir tuşa basmadan gosterilmiyor.

3- Gelen/giden aramalar ve cvp'siz aramalar listesinde saat ve tarih gosterilmiyor. Saat/tarihi gormek icin extradan orta tuşa basmak gerekiyor.

4- Kulaklik/şarj baglanti yeri oldukça BİÇİMSİZ VE KULLANİŞSİZ. Muzik dinlemek istediginizde nerdeyse cihazdan buyuk bir soketi biçimsizce cihaza sokuyor ve aynı biçimsiz ve şekilsizlikte koruma kapakçigi saga/sola serseri mayın gibi saparak ortalarda siritiyor!!

5- Sms raporları nokialardaki gibi "gelen sms gibi" direk gelen kutusuna (sil denilmezse) kaydediliyor. Bu durum örnegin sony'lerde rapor'a "ok" dedikten sonra ekrandan ileti kaybolarak gelen sms'ye kaydedilmiyor ve boş yere kalabalık yaratmıyor.

6- Cihazin menusune sadece sol tus ile ulaşilabiliyor. Halbuki en cok kullanilan orta info tuşu ile'de ulaşilabiliyor olması çok daha kullanişli kılabilirdi makinayı.

7- Bekleme konumunda bir no girip kaydetmek istediginizde önunuze manasızca "kaydet veya basit ara" seklinde iki secenek cikarak işlemi boş yere uzatıyor. Aramak istersem direk ara (yeşil tusa) basarak zaten arama yapabilecegimi samsung yazılımcıları dusunememiş galiba!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 11 Haziran 2007; 9:32:07 >

• quote:

Orjinalden alıntı: pininfarina

8- Batarya dusunuldugu kadar cok gitmeyecegi aşikar zira 2 saatlik şarj sonrası 15-20 dk kurcalma sonucu gosterge hemen iki kademeye dustu!

9- Enteresan bi sekilde menüde şebekeye ait wap/gprs ayarlari ile alakadar bir menü yok! Yani menude internet baglanti profillerine ulaşamiyor ve bu yuzden wap/gprs baglantinizi iptal edemiyor veya editleyemiyorsunuz.

10- Zil sesleri kesinlikle yetersiz ve miyminti melodilerlerden ibaret, duyabilene aşkolsun! Titreşimi açmak bu cihazda farz gibi..

hocam batarya konusunda senin telde bir gariplik var gibime geliyor ayrıca zamanla biraz daha artar...

menüdeki 4. ikon internet ayarlarıyla ilgili herşeyi yapabiliyorsun, acaba başka bir durumdan mı bahsediyorsun...

zil seslerinde aac formatındaki sesleri oldukça yüksek ve kaliteli çıkıyor bence

hayırlı olsun bence fiyat-performans ve samsung kalitesine göre oldukça iyi, yazılımda diğer samsunglara eşdeğer, diğer markalara kıyasla zaten samsungta yazılımda bazı eksik yönler var buna rağmen diğer markalarda olmayan bazı artılarda var tabi örn, mobil izleyici gibi...

• quote:

Orjinalden alıntı: TuĞraNz

quote:

Orjinalden alıntı: pininfarina

8- Batarya dusunuldugu kadar cok gitmeyecegi aşikar zira 2 saatlik şarj sonrası 15-20 dk kurcalma sonucu gosterge hemen iki kademeye dustu!

9- Enteresan bi sekilde menüde şebekeye ait wap/gprs ayarlari ile alakadar bir menü yok! Yani menude internet baglanti profillerine ulaşamiyor ve bu yuzden wap/gprs baglantinizi iptal edemiyor veya editleyemiyorsunuz.

10- Zil sesleri kesinlikle yetersiz ve miyminti melodilerlerden ibaret, duyabilene aşkolsun! Titreşimi açmak bu cihazda farz gibi..

hocam batarya konusunda senin telde bir gariplik var gibime geliyor ayrıca zamanla biraz daha artar...

menüdeki 4. ikon internet ayarlarıyla ilgili herşeyi yapabiliyorsun, acaba başka bir durumdan mı bahsediyorsun...

zil seslerinde aac formatındaki sesleri oldukça yüksek ve kaliteli çıkıyor bence

hayırlı olsun bence fiyat-performans ve samsung kalitesine göre oldukça iyi, yazılımda diğer samsunglara eşdeğer, diğer markalara kıyasla zaten samsungta yazılımda bazı eksik yönler var buna rağmen diğer markalarda olmayan bazı artılarda var tabi örn, mobil izleyici gibi...

quote:

Demişsin hocam da cihazi resetledim ve fabrika ayarlarina geri döndüm ama menüm menusunde (ustteki joystick'e bastigimda) bahsettigin internet profilleri menusu diye birsey yok? Reset sonrası "menum" menusunde cikan seyler sunlar, "Mesajlarim, Alarm, Dosyalarim, Hesap Makinesi, Menüm"..

Yani net baglanti profillerine hala ualaşabilmiş degilim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 8 Haziran 2007; 14:18:37 >

• hocam şimdi ben şeyi anlamadım sen internet profiline mi hiç ulaşamadın yoksa menüm içerisindede ayrıca görmekmi istiyorsun yoksa ana menüde 4. ikon tarayıcı adı altında net ile ilgili bölüm var...
  • quote:

Orjinalden alıntı: TuĞraNz

hocam şimdi ben şeyi anlamadım sen internet profiline mi hiç ulaşamadın yoksa menüm içerisindede ayrıca görmekmi istiyorsun yoksa ana menüde 4. ikon tarayıcı adı altında net ile ilgili bölüm var...

Ok gordum hocam sonunda sagol. Profil silemiyoruz bende gecerli profil olarak "boş" ayarladim..
  • samsungun yazılımındaki eksiklikler aslında çok basit çözümü olan şeyler ama samsung galiba benim tarzım bu diyor ve devam ediyor, yada ben öyle anlıyorum,
    birde şu var bazı ayrıntıları yazılımlarında özellik gibi kullanmaları, bu pek hoş olmuyor mesela d840 modelinde u600 deki yazılım kullanılmış gibi ama titreşim ve melodi bir arada yok eski bir model olsa neyse ama yeni modellerdede bu tarz yaklaşımları ilginç...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuRaN.z -- 8 Haziran 2007; 15:53:02 >
  • kesinlikle bendeki cihazın kulaklık kalitesi mükemmel.192 kbps bi mp3 atıp deneyin bakalım bass ekolayzırda..kesinlikle bence vasat değil müzik ve foto kalitesi..3003-50 ytllik ve bu şıklıktaki bi cihazdan acayip performans beklememeliyiz bence..benim şarjım 2 gündür fullde..bu arada cihaz usb den şarj oluyor.bir de şarj kapağı 180 derece döndürüp tele yapışık şekilde durabilior şarj işlemi esnasında..6o küsur mblik 3gp filmi takriben 4 saniyede açıyor benim cihazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutozturk -- 8 Haziran 2007; 19:31:09 >
  • bazı sitelerde umts yok bunun hakkında bilgi verir misiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: umutozturk

kesinlikle bendeki cihazın kulaklık kalitesi mükemmel.192 kbps bi mp3 atıp deneyin bakalım bass ekolayzırda..kesinlikle bence vasat değil müzik ve foto kalitesi..3003-50 ytllik ve bu şıklıktaki bi cihazdan acayip performans beklememeliyiz bence..benim şarjım 2 gündür fullde..bu arada cihaz usb den şarj oluyor.bir de şarj kapağı 360 derece döndürüp tele yapışık şekilde durabilior şarj işlemi esnasında..6o küsur mblik 3gp filmi takriben 4 saniyede açıyor benim cihazım

Hocam ses kalitesi anlayişin nedir, daha önce hangi telefonlarda hangi kulakliklarla muzik dinledin bilmiyorum ama bu makinadan aynı bahsettigin bitrate degerindeki mp3'lerden aldigim ses kalitesizligi dedigim gibi tek kelime berbat ötesi.

Şarj olurken şarj kapagının goruntusu hadi sorun degil, PEKİ YA KULAKLİK TAKILIYKEN OLUŞAN ÇİRKİN/UCUBET GORUNTUYE NE DEMELİ BOYNUZ GİBİ YANDAN FİŞKİRAN?

3gp degil .mp4 attım karta mp4'lerde belki kıllık yapiyor olabilir cihaz okumada bilemicem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 8 Haziran 2007; 19:07:25 >

• arkadaşım profesyonel dj lik yapan biriyim 5 senedir.Antalyada olsun kaşta olsun birçok mekanda çaldım bu önemli değil de diyeceğim şu ses kalitesi anlayışım inan bana iidir..
    birçok telefonla mp3 dinledim arkadaşımın telefon mağazası var çünkü antalyada..kesinlikle berbat ötesi değil.en iyi ses die iddia etmiorum ama kesinlikle tatminkar ve yüksek bir ses veriyor..bas tiz dengesini ve mid tonların doygunluğunu ekolayzır ayarlarıyla kendi müzik zevkine ve alışkanlıklarına göre değiştirebilirsin sonuçta..
    sanırım senin telefonunda bir sorun var çünkü birkaç arkadaşıma dinlettim onlar da hayret etti..
    bu arada kulaklığın oradan takılacağını alırken görmüş olman gerekir die düşünüorum sonradan mı farkettin :S bence inceliği sağlamak amacıyla yapılmış birşeydir.bu arada e900da aşağıdaydı bu giriş ve kulaklık takılı iken mesaj falan rahat yazamıordum bu şekilde en azından elime mani olmuor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutozturk -- 8 Haziran 2007; 19:37:52 >

• bu arada bu göreceli değişim kulaklığın yapısı kulağın yapısı arasındaki ilişkiye bile bağlı olabiliyor şöyle ki bazı kulak tipine a kulaklığı daha ii oturup daha tok ve doygun ses verirken bazı kulak tiplerinde b kulaklığı misal bu etkiyi verebilior a veremior..bunu da unutmayalım..mesela bazı se larda kullanılan kulak içine tam oturan kauçuk benzeri uçlu kulaklıklar genellikle cihazdan aldığınız müzik keyfini arttırıor bunu unutmayalım..
  • Telefon çok berbat ötesi birşey.
  • tam bir uzman yorumu olmuş sana göre berbat olabilir de ötesi ne oluyor onu anlamadım korkarım teli hiç eline alıp görmemişsindirde hocam...
  • bu telın turkıyeye gelme olasılıgı ne ?
  • tel zaten satılıor bikaç mesaj üstünü okusaydın keşke..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutozturk -- 9 Haziran 2007; 10:46:49 >
  • Cihaza 2 gün önce sahip oldum tek kelimeyle mükemmel bazı mesajlarda yok denen bir çok şey bendeki telde var özellikle ses olayı çok yüksek ve net kulaklıkla müzik dinlerken seviyeyi en sona getirdiğinizde kulaklığı kulağınıza takmanıza gerek kalmıyor hoporlör gibi bu cihazda müzik dinlemek ayrı bir keyif radyo dinlerken bile cd kalitesinde dinlenebiliyor radyonun çekim gücü çok iyi ayrıca cihaz usbden şarj oluyor resim kalitesi çok iyi ekran parlaklığıda resimlere ayrı bir kalite katıyor. menüm kısmına ve kısa yollara istediğim gibi atama yapabiliyorum ancak anlamadığım bu cihazda java desteği olduğu söyleniyor ama ben yüklemeyemedim. pc suitede uygulama yükleme seçeneği yok jad dosyalarını olduğu gibi tele atıyorum telden yüklemeye çalışıyorum cihaz dosyayı tanımıyor. zannedersem bu cihazlara java yüklenmiyor.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.