Şimdi Ara

Amazon'un ABD depolarındaki bazı ürünler Amazon Türkiye'de satılmaya başlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
5
Favori
16.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Amazon.com.tr'de, Amazon'un Avrupa depolarındaki ürünlerin satılmaya başlandığını duyurmuştuk. Şimdi de ABD'deki bazı ürünler, Amazon Türkiye'de satılmaya başlandı. Amazon'un yurt dışındaki ürünlerinden bazıları Amazon.com.tr'den satın alınabiliyor. Türkiye’de pahalı olan veya hiç satılmayan ürünleri bu şekilde temin edebilirsiniz. Amazon sizin için tüm işlemleri yürütüyor. Vergi ve kargo ücretini fiyata dahil ediyor.

Amazon.de, amazon.co.uk gibi yabancı Amazon sayfalarından Türkiye'ye satılan ürünleri almak için biraz uğraşmak gerekiyor ancak Amazon.com.tr'deki yurt dışındaki ürünleri satın almak için esktra bir şey yapmak gerekmiyor. Türkiye'den bir ürün alır gibi sipariş verebilirsiniz. Sipariş aşamasında gümrük ve kargo bedeli sizden tahsil ediliyor. Ürünü aldıktan sonra ekstra bir vergi talep edilmesi söz konusu değil. Siparişiniz hızlı kargo firmalarıyla Türkiye’ye gönderilip, bir kurye firması tarafından kapınıza kadar getiriliyor. Ürünler ortalama 10 gün içerisinde teslim ediliyor.

Ayrıca Bkz.Amazon’da Black Friday indirimine giren dizüstü bilgisayarlar ve PC ekipmanları

Bazı ürünler Türkiye’de talep görmeyeceği düşünülerek Türkiye’ye getirilmiyor. Bazı ürünler de yurt dışında daha erken satışa sunulduğu için gelmiyor. Örneğin PlayStation 5’in disksiz sürümü Türkiye’ye 2021 yılında gelecek. Amazon.com.tr’de zaman zaman PS5’in disksiz sürümünü satan yabancı satıcılar olabiliyor. Şu an stokta gözükmüyor ancak ara ara kontrol etmekte fayda var. 

Amazon.com.tr'ye baktığımızda şu an az sayıda ürünün ABD'den getirildiği görülüyor. Zamanla çeşit sayısı artacaktır.

ABD'den Türkiye'ye satılan ürünlerden bazıları:

Harry Potter Satranç Oyunu

Bose Bass Module 700

Xbox One X 1 TB, NBA 2K20 Bundle

Xbox One S 1 TB, 2 gamepadli

Anki Vector

Monopoly Super Mario Bros

Monopoly Rick and Morty

Monopoly Dr Who 50th yıl versiyonu

Philips Sonicare Diamond Clean

Vufine+ Gözlüğe Takılabilen Ekran

Anki Overdrive Supertruck

• 2 gamepadli xbox one s 1tb 9bin tl. Maşallah series s'i geçtim series x ten bile pahalı :D

• amazon usa daki fiyatlarla karlışaltırdım bikaç tane gümrük + kargo + ekstra eklenmiş fiyatta amazon usa ya göre bi avantajını görmedim genel olarak ama düşünmeleri yeter ne diyim

• amerikan çöplerini kapışır batı seviciler

• Bütün ürünlerin satışa açılması lazım...umarım zamanla olur...
  • Desenize Türk esnafı yerine Amerika esnafı kazanacak.

• Harry Potter satranç takımını hediye alır mıyım diye girdim baktım, sanırım kargoyu harry eli ile getiriyor o ne fiyat öyle :D

• interwap kullanıcısına yanıt
    hak eden kazansın, en azından bozuk ürünü kabul etmemezlik yapmıyorlar. Yardımcı olmaya çalışıyorlar. Bizde gönderiyorsun satıcı tekrar sana gönderiyor :D

• Fiyatlar çok pahalı. Turkiye satisinin 2 katı hepsi. Kafaları iyi heralde.
  • Sarper Yasin Mutlubay kullanıcısına yanıt
    Yoruma baksana param olsada alsam yazmış 😬
  • Ürünlerin açıklamalarına bakıldığında Amazon US'den geldiği belli oluyor çeviriler "muteşem" :D

• Amazon satışlar için senelerdir gümrük ödeme hizmetini veriyor zaten. Hatta eskiden daha karlıydı, Amazon Türkiye açılınca ve gümrük vergileri arttırılınca faydası azaldı. Bir de Amazon kuru çok yüksek hesaplıyor, bunu kredi kartının ait olduğu bankaya bırakmak genelde daha iyi oluyor.

• çöp....

• One s , ps5 ten pahalı  

• Satın aldığımız stoktaki ürünleri de bir kargolasalar keşke

• quote:

Orijinalden alıntı: Mion

amerikan çöplerini kapışır batı seviciler

türklerden sağlam alacağıma amerikandan çöp alırım

• Uçuş hatları kapanınca uçaklar kargo uçağına dönüştürüldü . Bu yüzden bizim gibi alım gücü düşük ülkelere satışa başladılar . Muhtemelen durum tersine sönünce kesecekler satışı ama en az 2 sene böyle devam eder.
  • Ya Spikeball almak istiyorum ama türkiye de hiçbir yerde yok umarım spikeball de eklenir yakın zamanda almanya da bile var artık akrabalardan istiyecez bu gidişle

• Abi yıllardır harry potter satranç oyununu arıyordum. Geceleri onun hayaliyle yatıyor onun rüyalarıyla uyanıyordum. Allah senden razı olsun Amazon abi. Herşeyim tamamdı bi bu kalmıştı. 1.021 TL mi hemen bayılıyor teşekkürü borç biliyorum .
  • Amazon ve yarım yamalak işleri. Türkiye ye geldiler ama geldiler sadece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.