Şimdi Ara

RTX 3080 20 GB ve RTX 3060 Ti EEC’de listelendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• RTX Ampere ailesine gelmesi beklenen üst segment kart yeniden gün yüzüne çıktı. Model MSI’ın EEC sürecinde listelendi.

AMD’nin RX 6000 tanıtımının ardından iptal edildiği iddiası yayılan RTX 3080 20 GB yüksek bellek kapasiteli ve nispeten uygun fiyatlı Ampere kartı bekleyenleri üzmüştü. İptal haberinin ardındansa ocak ayına planlanan RTX 3080 Ti’ın ayak sesleri duyulmuştu.

RTX 3080 20 GB yeniden gündemde

MSI’ın EEC başvurusunda ortaya çıkan listeye göre firma RTX 3080 20 GB tabanlı kartlar hazırlıyor olabilir. Sertifikasyon başvurusu otomatik olarak yapılmış olabileceğini de akılda bulundurmakta fayda var.

Ayrıca Bkz.Yarıiletken zar fiyatları %40 artabilir

Listede yer alan modellere baktığımızda önümüzdeki hafta satışa sunulması beklenen RTX 3060 Ti seçenekleri de göze çarpıyor. Bununla birlikte 12 GB bellek kapasitesiyle gelmesi beklenen GA104 GPU’lu modelin 6 GB varyantlarının listede yer alması dikkat çekiyor.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/msi-submits-geforce-rtx-3060-ti-and-geforce-rtx-3080-20gb-to-eec

• 3080 20 gb gelirse çok güzel olur.
  • Şu kartları 8-10 gb belleklerle çıkarmak çok saçma bir şeydi zaten.

• Yakın zamanda 3080 20 gb vram modeli gelmez gelse dahi fiyatının pek hoş olacağını sanmıyorum.

• yüksek gb lı kartları çıkartmamayı düşünürken AMD den tokat gibi gb lı kartları görünce gb ları salan nıvida
  • 3090 24gb olmasina ragmen rx 6800 xt nin nefesi ensesinde. 3090dan da iyi bir performans vermeyecegine gore cokta umutlanmamak lazim. verirse 3090i mezara gomerki nvidia bunu istemez herhalde.

• Amd nasıl yola getiriyor rekabet her zaman iyi dir
  • Şimdi daha önce alanların suçu ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem300

Şimdi daha önce alanların suçu ne?

önce almaları

• 3060 ti 12 gb mı geliyor 8 gb mı hala anlamış değilim.

• cigobayt cimrisi envidia. Vidalarlar adamı

• basta cikmayacak diyerek 8gb ve 10gb lari itelediler diyorsun  

amd de 16gb cikartinca, fiyatlari da uygun olursa -bir ihtimal-

nvidia nefes aldirmak istemiyor yani..

bakalim, görücez, bekliyoruz..

• Bence cikmayacak. lisans alirken toptan liste icinde kalmis. iptal edildigini dusunuyorum.

• kunGFu kullanıcısına yanıt
    12 olsa tadından yenmez.
  • Nvidia stok sorununu 20 gb bellekle çözecek demek ki 

• Ekran kartı alırken acele etmemek lazım iyi kartlar gelecektir ben açıkçası almak için bekliyorum umarım stok olur.
  • AMD sağlam cevap verdi. Nvidia hızlıca 4xxx serisi hazırlayıp yada 3xxx serisinin sonuna super ekleyip cevap verir mi merak ediyorum.

• büyük ihtimalle fiyat aralığı 900-1200 dolar arası olur. RX6800 650 dolar. o kadar dedik doları düşürün diye

• lemartes kullanıcısına yanıt
    Çıkacak az tecrübesi olan bunu anlayabilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.