Şimdi Ara

GeForce RTX 3060 Ti benchmark skorları gelmeye başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Henüz Nvidia tarafından resmi bir açıklama gelmese de GeFroce RTX 3060 Ti ekran kartı ile ilgili benchmark test sonuçları da gelmeye başladı. Tahmin edildiği gibi RTX 3070 ekran kartının bir miktar daha altında kalıyor.

GeForce RTX 3060 Ti test sonuçları nasıl?

GA104-200 grafik çekirdeğini temel alması beklenen RTX 3060 Ti modelinde 4864 CUDA çekirdeği, 80 ROP birimi, 1410MHz taban hız, 8GB GDDR6 bellek, 256-bit bellek veri yolu, 448GB/s bant genişliği ve 16.2 TFLOPS performans değeri şeklinde özellikler mevcut olacak.

Ayrıca Bkz.Xpression Camera yüzünüzü herhangi bir vücuda yerleştirebiliyor

Nvidia’nın Radeon RX 6000 serisinin önünü kesmesini istediği RTX 3060 Ti ekran kartı 3Dmark Fire Strike, Time Spy, GeekBench, Ashes of Singularity gibi pek çok benchmark testine girmiş durumda.

3DMark Fire Strike ve Time Spy sonuçlarına göre RTX 3060 Ti ekran kartı RTX 3070 ekran kartına göre yüzde 10, RTX 2080 Ti ekran kartına göre yüzde 15, RX 6800 ekran kartına göre sırasıyla yüzde 40 ve yüzde 25 daha yavaş.

Geekbench Vulkan söz konusu olduğunda ise RX 6800’e göre yüzde 30’a kadar bir artış görülmüş ancak bunun sebebi tam olarak bilinmiyor. Ashes of The Singularity için de yine benzer sonuçlar mevcut.

Diğer taraftan madencilik tarafında da 120W seviyesinde.Ethereum için 61MH/s kazım oranına ulaşılmış. Bu oldukça önemli bir rakam ve madencilerin dikkatini çekebilir. 51MH/z orana sahip Radeon RX 5700 serisi de madenciler akın edince stok sıkıntısı yaşamıştı. GeForce RTX 3060 Ti ekran 2 Aralık tarihinde piyasada olması bekleniyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    GeForce RTX 3060 Ti benchmark skorları

Kaynak:https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3060-ti-benchmarks-leak-3dmark-geekbench-mining-performance/

• 8 GB olduğu için bb

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8 yetmiyor artık nvidia değiştir şu kafayı artık yetti bu 8 fetişi
  • 450 dolara gelecekse hiç gelmesin daha iyi

• benim anlamadığım neden 3060 çıkmadan ti çıkıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam bir 2K 144hz kartı.

2K da 8GB uzun yıllar götürür ama 4K da sıkıntı çünkü bazı oyunlar 10-11GB VRAM kullanımı görüyor 4K da ama kart zaten 4K kartı değil.

• Max %10 performans farkı olur 3070 ile. 400 dolara güzel kart. Keşke vram limiti olmasa
  • Mithrandir. kullanıcısına yanıt
    Üretimle alakalı bir konu. Mesela 10 çekirdekli bir çip üretiyorsun. Bazı çiplerde hasarlı çekirdekler var. Bunları çöpe atmak yerine hasarlı çekirdekleri kapatıp daha az çekirdekli modeller olarak satıyorsun. O yüzden üretim verimliliğine göre modellerin çıkış sırası değişebiliyor.

• 8 gb yetmez. GtaV bile full ayarlarda 8 gb yi zorluyordu. 2013 oyunu olmasına rağmen. Artık pc ler ve ekran kartları en az 16 gb bellek istiyor.
  • Esxici E kullanıcısına yanıt
    Dostum 8 gb diye bahsedilen şey RAM değil, ekran kartının bellek miktarı 8 gb
  • manesnuc kullanıcısına yanıt
    Pc deki ram ve ekran kartındaki Vramlardan bahsediyorum kardeş. Hani o ekran kartının içinde bulunan GDDR6 bellekler varya. Hani 4k oyunlarda daha fazla ve daha hızlı ekran kartı bellekleri gerekiyor ya işte o ramlardan bahsediyorum. Yani pc ve ekran kartı belleği ayrımını biliyorum. O yüzden kafanı duvarlara vurmana gerek yok. 20 yıldır pcler ile iç içeyim. Windows 95’in turkuaz ekranını deneyimleyen nesildendim 👍
    Haha. Hocam sadece 8 gb yetmez, 16 gb anca demişsiniz ayrıca gta 5'e 8 gb vram nasıl yetmiyorsa anlamadım. Apaçık yanlış yazmışsınız işte. Bu model orta seviye olduğundan zaten yüksek vram koymalarının anlamı ne peki. Önceki nesilde hangi modele denk geldiğine değil, bu nesilde hangi model numarasını kullandığına bakın lütfen, hala herkes 4k kullanmıyor ki 😂. Yani daha da nasıl batırabilirsiniz, işte böyle. Neymiş 8 gb yetmezmiş. Hepsi 15-20gb olsun, tüm fiyatlar 10.000-20.000 olsun mu o zaman. Ram demeniz ve yanlış anlamanız yine bir nevi mantıklıydı ama bunca zamandır madem içerisindesiniz neden sadece ram diyorsunuz hala. Hangi nesilden geliyor oluşunuz, bilgi birikiminizi ve 'doğru' bilginizi göstermez haliyle. Hepimiz insanız, yanlış yazmanız ya da bilmemeniz doğaldır. 8 gb vram gayet iyi. Param buna yeter benim bunu alırım. Daha fazla param olsa daha üst seviye alırım ki zaten üst seviyesi var ve daha pahalı doğal olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manesnuc -- 27 Kasım 2020; 22:19:50 >

Şimdi gta5’e nasıl yetmez anlamadıysan, sana şöyle izah edeyim. Evimde 16 gb ddr4 3000 mhz ram , amd ryzen 2700x işlemci ve sapphire RX 580 speciel edition 8 gb ekran kartı ve 2k 32” viewsonic monitör var. Tüm ayarları en üst seviyeye getirince ve çözünürlüğü 2k yapınca bellek kullanımı 7,2 gb seviyelerine çıkıyor. Ve ben yetmiyor demedim ucu ucuna yetiyor dedim. Kaldı ki oyun 7 yıl önceki oyun. 4k mevzusuna gelince ben bu ekran kartını alıp buna göre sistem toplarsam beni en az 5 yıl götürsün isterim. Şuan için 4k oyunlar sınırlı olsa da 5 yıl içinde epey yaygınlaşacaktır. Yani şuan sen bazı şeyleri deneyimlemediğin için, çok biliyorum edasında konuşabilirsin ama aslında ne kadar komik duruma düştüğünün farkında değilsin. Zaten gelip burda rtx 3060 ti modeline orta seviye ekran kartı demen bile, konuyla ne kadar ilgili olduğunu gösteriyor. (Gtx serileri ile karıştırdın herhalde.Hani şu internet kafelerde Pubg oynadıklarınızdan.)Üst seviye ekran kartları arasında orta seviyelerde desen belki anlardım. 400 dolarlık ekran kartı var karşında. Ben bi ekran kartına 6-7 bin tl veriyorsam tabi ki de beni 4-5 yıl götürmeli, gerek bellek kapasitesi olarak gerek bellek hızı olarak. Son olarak yine tekrarlayayım 8 gb az 12 gb versiyonları ile çıkmalıydı.

400 dolar gayet iyi bir fiyat, Türkiye'de 6-7 bin olmasına yapabileceğimiz bir şey yok. Tamam hocam siz en büyük bilgesiniz. Elimde sizin sistemimizden daha güçlü bir sistem var ama yarıştırmıyoruz sonuçta. Gb=güç ilişkisi'de her zaman eşit değil tabi biliyorsunuzdur. Gta 5'i de 4k msaa full falan oynayın anca çünkü. 3060 ti kendi neslinin orta segmentidir. RTX 2080'lere denk gelmesi bunu değiştirmez. Anlatıyorsun ama gerek yok. Bu model size göre değil işte, 8 gb vram size yetmiyorsa neyi kovalıyorsunuz bu kadar. Rtx 3070 bile 8 gb vram ile gelirken 3060 ti neden daha fazla vram ile gelsin. Mantıksız, bilmişlikle konuşuyorsunuz. Bana kim olduğumu veya bşr şeye sahip olup olmadığımı bilmeden bilgisiz diyorsunuz. Gerçekten boş muhabbeti uzatmaya gerek yok. Google'dan bakıp bakıp yazmaya'da gerek yok. Mantıklı, ve dengeli konuşmuyorsunuz. Siz 2 tane alın bundan kaynak yapın birbirine 16 gb vram olur güle güle oynarsınız GTA 5'i 8k'da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manesnuc -- 28 Kasım 2020; 10:52:18 >

• hiç kimse kaç bit olduğunu yazmamış...256bit mi 128 bit mi acaba :D

• Vay AMD!

• Mithrandir. kullanıcısına yanıt

Cevabı ortada, rakip ürünlerin performansını öğrendikten sonra nvidia'nın ayarları bozuldu, önce ortada kart yokken mutfakta lansman yaptılar, sonra da muhtemelen düz modelleri iptal ettiler...

Sistemim eski zaten. Yeni vurgusu yapsam ryzen 2700x ten mi bahsederim. Rx 580’den mi konuşurum. Benim söylemek istediğim 8 gb bellek yetmiyor artık. Oyun sektörü hızla gelişiyor. Anlatmaya çalıştığım o. Derdimi de bir türlü anlatamadım zaten. Google ye bakıp yazılacak konular değil bunlar. Rutin konular azçok pc ile ilgilenen, oyun oynayan herkes bilir zaten. Rtx 3060 ti için de 8 gb az diyorum. Günümüz oyunları için sıkıntı yok ama ilerde yetmeyecek diyorum. Crossfire yapmaya gerek yok. Gider rtx 3090 alırım . Selametle kal.
    Anlatmak istediğim gerçekten çok basitti. Nasıl ki 2060 orta segmetti RTX serisinde. Aynı şekilde rxt 2080'e denk gelse bile bu kart orta segment demek istedim ki öyle. Şuan en düşük model numarası bu kartta yani söylememe gerek yoktu ama 2 önceki yazımda söyledim, 2000 serisinde hangi karta denk geldiği değil kendi nesilinde hangi model numarası ile adlandırıldığı onu orta veya yüksek seviye yapar. Bu kart kendi seviyesi için yeterli. 3070 8 gb olmamalıydı mesela, 12 olsa 4k'da akardı ama 3060 ti 1080 vr 2k için iyi. Millet hala 1080p kullanıyor biliyorsundur steam'in verilerine göre de. Zaten ufacık ekranlar bide 2k veya 4k'ya alıp oynamaları bir şeyi değiştirmeyecek. Çoğunluk 27" altı monitör kullanıyor. Önceki monitörüm viewsonic vx3258-2kc modeliydi ve ölü piksel çıktığı için iade etmiştim. Şuan asus 27" vg27vq kullanıyorum ama bu ekrana 1080p yetersiz mesela. Satıp illaki 32" 2k monitör alıcam ama senin benim gibi millet 27"-32" monitör bakmıyor ki. Hala forumlarda 22"-24" monitör soruyorlar. Ufacık ekran, 1080p çözünürlük, yüksek fps falan. Bunları söylememin sebebi 1080p ve küçük ekran kullanan bir sürü insan varken bu kart benim için 2k ultra olmasa bile her oyunda, genel olarak yeter. Çoğu kullanıcı zaten 1080p oynadığı için bu kart işte onlar için senin istediğin gibi 5-6 yıl götüren kart ve mantıklı bir kart. Vram düşük, fiyat ortalama. Sen de selametle kal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manesnuc -- 28 Kasım 2020; 22:54:25 >

Eyvallah kardeşim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.