Şimdi Ara

AMD Ryzen 7 APU’larıyla mobil RTX 3070/3080 modelleri eşleştirilebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Mevcut Ryzen 4000H mobil APU’ları bir hayli performanslı olmasına karşın işlemcilerin ekran kartı tarafında PCIe 3.0 x8 arayüzü sağlayabilmesi nedeniyle RTX 2060’ın üzerinde ekran kartları AMD işlemcilerle birlikte sunulamamıştı.

Mobil Ryzen APU'lar nihayet üst segment kartlarla sunulacak

Sızan tabloya göre AMD’nin Cezanne-H mobil APU’ları Nvidia tarafında RTX 3070 veya RTX 3080’le kombine edilecek. Ryzen 7 çözümlerinin boy göstereceği yüksek performanslı oyuncu dizüstülerinde yer alacak mobil RTX 3070/3080’in detayları henüz bilinmese de 8/16 GB GDDR6 bellekle desteklenecekleri belirtilmiş.

1080p120 panele yer verilecek Ryzen 7+RTX 3080 konfigürasyonunda fiyat 1999 dolara yükselirken RTX 3070’li seçenekte 1299 dolarlık fiyat belirlenmiş.

Ayrıca Bkz.Ryzen APU’suyla bellek frekansı rekoru kırıldı: 7 GHz görüldü

Son olarak AMD, Nvidia ve Intel henüz mobil çözümlerini detaylandırmış değil. Önümüzdeki dönemde çevrim içi düzenlenmesi beklenen CES 2021 etkinliğinin yeni donanımlara ev sahipliği yapması bekleniyor.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3070-mobile-gpus-to-be-offered-with-amd-ryzen-7-cpus

• Burada nvidia 1050ti/1650ti üretim bandı mı kurdu anlamadım ama 10.000 lira ve hatta daha pahalı her şeye bu kartları takıp salıyorlar piyasaya. Bu yüzden biraz parası olana tek seçenek masaüstü oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4000t -- 25 Kasım 2020; 19:33:32 >
  • insanlar laptopda uzun soluklu oyunlar prizde oynayabilecegini anladigi an laptopu sadece isleri icin alip artan para ile pc topluyor.nekadar gelismis olsada laptopdaki klavye normal klavye gbi olmayacak ekran monitor gbi olmayacak herzamanki gbi laptopda oyun oynamak fantezide öteye gidemez

• wolferto kullanıcısına yanıt

Bende öyle düşünüyordum fakat 2 sene masaüstü kullandıktan sonra anlıyorsun. Mesela belirli bir düzenin olsa ve sadece evde kalsan masaüstü çok iyi gidiyor fakat gezen dolaşan biriysen ya da evde tek bir noktada oyun oynama imkanın yoksa laptop nimet gibi. İstediğin yere götürebilir ve oynayabilirsin. Masaüstünde monitör topla kabloları topla amele gibi taşı...

Bence konsollar da bu konuda daha iyiler çünkü taşınabilirlik yine iyi ya da kötü var. Tabi PS5'te şimdilik mümkün değil slim modelleri beklemek lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "PCIe 3.0 x8 arayüzü sağlayabilmesi nedeniyle RTX 2060’ın üzerinde ekran kartları AMD işlemcilerle birlikte sunulamamıştı." bunu yazmış olmanıza inanamıyorum. 2080ti da bile hiçbir etkisi yok x8 ve x16 nın

• Return to Monke kullanıcısına yanıt

konsol pc yap

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.