Şimdi Ara

Cyberpunk 2077'den ilk yorumlar geldi: 'Olağanüstü bir oyun'

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
1
Favori
6.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• CD Projekt Red'in yeni oyunu Cyberpunk 2077'nin çıkışına az bir süre kaldı. Yurt dışındaki bazı basın kuruluşları oyunu 16 saat kadar oynama fırsatı bulmuş ve ilk izlenimlerini paylaşmışlar. Bizler de sizler için çeşitli basın kuruluşlarının yorumlarından öne çıkanları derledik.

Ayrıca Bkz.Cyberpunk 2077'nin detaylı PC sistem gereksinimleri açıklandı

Eğer son ertelenme olmasaydı oyunu 19 Kasım'da oynayabilecektik ancak ne yazık ki oyun bir kez daha ertelendi. 19 Kasım'da da bazı yabancı basın kuruluşları oyun hakkında ilk yorumlarını paylaştı. Aşağıda madde madde öne çıkan yorumları bulabilirsiniz.

Öne çıkan yorumlar

• Oyun inanılmaz derecede ayrıntılı ve şehir gerçekten yaşıyor gibi hissettiriyor.

• Yaptığınız seçimler çok önemli. Rastgele başınıza gelen bir olayda yaptığınız seçim, tüm oyunun gidişatını etkileyebiliyor.

• Ana hikaye fazlasıyla etkileyici ve aynı zamanda yan görevler de çok kaliteli. Witcher 3'teki gibi, ana görev olabilecek kalitede yan görevler mevcut. 

• Şehirde istediğiniz zaman yapacak bir şey bulabiliyorsunuz ancak yan hikayenin de yan hikayesi sayılabilecek görevler, bir süre sonra tekrar ediyor gibi hissettiriyor.

• Oyunda hala hatalar bulunuyor, ertelenmesi iyi olmuş.

• RPG elementleri bir hayli yüksek. Savaş odaklı ve shooter odaklı bir oyun değil, yakın dövüş de bir hayli önemli.

• Araba sürmesi keyifli.

• Aksiyon sırasında yapay zeka fazlasıyla tatmin edici ancak gizlilik sırasında o kadar tatmin edici değil.

• Johnny Silverhand oyuna ekstra keyif katmış.

• Genel olarak ilk 16 saatin olağanüstü olduğu söylenmiş.

Bu yorumların sadece ilk 16 saat için yapıldığını hatırlatalım. Devamında olumlu veya olumsuz yönde ilerleyebilir. 

Cyberpunk 2077, 10 Aralık'ta PlayStation 4, Xbox One, PC ve Stadia için Türkçe altyazı desteğiyle birlikte yayınlanacak. Yeni nesil sürümü 2021'de gelecek fakat geriye uyumluluk sayesinde oyunun çıkış tarihinden itibaren yeni nesil konsollarda da oynayabileceksiniz.

• Abicim zaten her hafta oyundan oynanis videosu geliyor.

Ben daha ilk oyun içi görüntüleri izleyince söyledim.Sadece yılın oyunu değil oyun tarihinin en iyi oyunu geliyor demiştim.

Oyun basını ve Twitch tayfa oyunu gereksiz gömmezse açık ara başarılı olur.
    Bu bahsettigim tayfa dilenci olduğu için 2 kuruş paraya oyunu överde gömerde...
  • Hype hype üstüne. İnşallah hayal kırıklığı olmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çıkarsa tabi

• Bu oyunun başına bir iş gelir demedi demeyin nazara gelecekler 😂

• La başlayacağım bu oyuna da haaa, niye bu oyunu bu kadar büyüttüler anlamıyorum haa.

• evet

• Uzun süre oynayacağız gibi geliyor Wither gibi hikayesi uzun

• Çıksa da youtubedan izlesek :(

• Oyunun optimizasyonu umarım iyidir. Düşük sisteme sahip ben ve diğer arkadaşlar için çok iyi olur.

• CaptainErturan kullanıcısına yanıt
    1050ti ile test sonuçlarını bekliyorum :d

• Eksikleri oyunu etlilemez bence genel olarak harika olacal kesin

• Fani dünya gözüyle şu oyunu bi görseydik.. İyisini kötüsünü beklemiyorum gelsin oynayalım bitsin gitsin artık

• Bu oyunun edindiğim izlenim kadarıyla bir GTA gibi kült olma potansiyeli var
    Özgün bir evren şu ana kadar buna benzer bir oyun görmedim

• Ps4 için çıkanı ps5'e alsam görüntü kalitesi nasıl olur? Ya da 2021 'de ps5 için çıkacak olanı mı beklesem?

• Şimdiden ekmek banmak isteyenler sıraya girsin

• Bu oyun zaten her ikisinde de (PS4 ve PS5) oynanıyor. Yani hem PS4 hem PS5 sürümü bir arada. Sürümden kasıt da muhtemelen grafik kaplama farkıdır. Yani bu oyunun ayrıca satılan bir PS5 veya Xbox Series X sürümü olmayacak. Tıpkı AC Valhalla gibi. Tek sürüm. Sadece tek farkı adamlar burada yeni nesil için çıkacak sürümü daha ileri tarihlere ertelemişler daha iyi optimizasyon için. Acelen varsa PS5'te Ps4'teki grafiklerle oynarsın, 2021'de de daha yeni nesil grafiklerle oynarsın. Ben öyle biliyorum. Şimdi sen böyle yazınca beni de şüpheye düşürdün.

Konuya dönersek

Alıntı

metni:
    Yaptığınız seçimler çok önemli. Rastgele başınıza gelen bir olayda yaptığınız seçim, tüm oyunun gidişatını etkileyebiliyor.

demişler. O nasıl olacak ki? Muhtemelen ufak tefek etkileşimlerdir veya büyük etkileşimler olursa da bunlar aşırı derecede sayılı ve sınırlıdır. Yoksa sanmıyorum ki her hareketin ayrı ayrı bir senaryo kırılımı oluştursun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunun ps5 performansı merak ediyorum bakalım nasıl olacak

• Yine ertelenmezse umuyoruz ki bizlerde yorumlarımızı paylaşırız. Açıkçası yine bir erteleme bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YshtolaRhul7017 -- 22 Kasım 2020; 22:23:48 >
  • "Bu yorumların sadece ilk 16 saat için yapıldığını hatırlatalım. Devamında olumlu veya olumsuz yönde ilerleyebilir. " Bu ne saçma bir yorum lol

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Bu oyun zaten her ikisinde de (PS4 ve PS5) oynanıyor. Yani hem PS4 hem PS5 sürümü bir arada. Sürümden kasıt da muhtemelen grafik kaplama farkıdır. Yani bu oyunun ayrıca satılan bir PS5 veya Xbox Series X sürümü olmayacak. Tıpkı AC Valhalla gibi. Tek sürüm. Sadece tek farkı adamlar burada yeni nesil için çıkacak sürümü daha ileri tarihlere ertelemişler daha iyi optimizasyon için. Acelen varsa PS5'te Ps4'teki grafiklerle oynarsın, 2021'de de daha yeni nesil grafiklerle oynarsın. Ben öyle biliyorum. Şimdi sen böyle yazınca beni de şüpheye düşürdün.

Konuya dönersek

Alıntı

metni:
    Yaptığınız seçimler çok önemli. Rastgele başınıza gelen bir olayda yaptığınız seçim, tüm oyunun gidişatını etkileyebiliyor.

demişler. O nasıl olacak ki? Muhtemelen ufak tefek etkileşimlerdir veya büyük etkileşimler olursa da bunlar aşırı derecede sayılı ve sınırlıdır. Yoksa sanmıyorum ki her hareketin ayrı ayrı bir senaryo kırılımı oluştursun.

Bu oyunda bi grafik şöleni var eğer ps4 için çıkanla ps5'de oynadığım zaman bana ps4 grafiklerini verecekse hiç bulaşmam ps5 için çıkmasını beklerim. Bu konuda hiç biyerde bi açıklama yok hep şu anki ps4 oyunlarını ps5'de oynayabilirsiniz diyolar ama grafik nasıl olur söylemiyolar. Rdr2'yi yarıya kadar ps4'de oynadım sonra ps5 aldım ve ona da indirdim grafik açısından pek bi fark göremedim bence optimizasyon güncellemesi lazım ve ayrıca dual sense'nin o efsane özellikleri aktif olmadı çünkü ps4 modunda başlatıyor.. Yani ps5'de ps5 oyunu oynayacaksın..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.