Şimdi Ara

Referans tasarım RX 6800 serisi önümüzdeki yılın başlarına kadar üretilecek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Şu sıralar stok sıkıntısıyla gündeme gelen RX 6800 serisi paylaşıma göre bir süre sonra yerini AMD’nin ortaklarının imzasını taşıyan seçeneklere bıracak.

Referans tasarım RX 6800'lerin üretim sonu

Scott Herkelman’ın Tweet’ine göre MBA ( Made By AMD) kartlar önümüzdeki yılın başlarına kadar üretilecek. Takip eden dönemde ise raflarda bulunacak kartlar özelleşmiş tasarım seçenekler olacak.

Ayrıca Bkz.RX 6800 serisi satışa sunuldu: İlk incelemeler ve detaylı slaytlar geldi!

18 Kasım’da satışa sunulan kaslı bir soğutmayla desteklenen 3 fanlı referans tasarım modelleri ilerleyen günlerde iş ortaklarının yorumuyla gelecek kartlar izleyecek.

Kaynak:https://www.techpowerup.com/274887/amd-to-produce-reference-design-rx-6800-xt-and-rx-6800-only-until-early-2021

• Tamam

• Üretilmiş en yakışıklı Radeon kartı olabilir bu seri.

• AMD yine o eski günlerine dönmeye başlıyor. Eskiden her alanda NVIDIA’nın eline verirdi. Sonradan ne olduysa NVIDIA geçti AMD’yi. AMD ise geri dönüyor gümbür gümbür. İnşallah NVIDIA tekelini yıkıp rekabeti artırır ve biz tüketicilerin yararına olur bu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aklımdan geçmiyor değil. Referans tasarım sona ermeden alsam mı acaba diyorum ama kullanıcı geri dönüşlerini de bekleyeyim diyorum. İnşallah kartlarda sıkıntı çıkmaz.

• Bence güzel Kart hocam.. güzel Kart yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün Vatan'dan referans tasarımlı Sapphire 6800 aldım. Üç fanlı olduğu için ses ve soğutma konusunu çok düşünmedim açıkcası. Bir iki güne bu yorumun altına deneyimimi yazarım.

• Yerini bırakmasını gerektiricek teknik bir durum yok büyük ihtimal iş ortakları bu varken biz nasıl satalım durumu oluşmuş tabi o kartlara yine saçma sapan fiyatlar biçilicek , mesela Asus hemen iki led koyup +1000 TL ekler benzer veya daha kötü soğutma + PCB tasarımına. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Question-X -- 22 Kasım 2020; 15:36:3 >
  • 2k 144hz kullanıyorum ama kartın performansı açısından kriterim 4k ağır oyunda ışın izleme açık 45 fps nin altına düşmemesi. Çünkü monitörümün limitlerini zorlamak istiyorum. Geri dönüş yaparsan sevinirim. Bir kaç resimde fena olmaz. :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.