Şimdi Ara

ASELSAN kıyafet ve aksesuar satmaya başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Savunma sanayiden sağlığa, enerjiden ulaşıma kadar çeşitli sektörlerde ürünler ve çözümler geliştiren ASELSAN şimdi de giyim ve aksesuar sektörüne adım attı. ASELSAN’ın bu sektördeki ürünleri “ASELSAN 1975” markası altında satılıyor. 1975, ASELSAN’ın kuruluş yılını temsil ediyor.

Satışlardan elde edilen gelirler ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Elde edilen gelirler ASİL (ASELSAN Sosyal İnovasyon Liderleri) Yardımlaşma Derneği tarafından ihtiyaç sahipleri için değerlendirilecek. Ürünler aselsan1975.com web sayfası ve ASELSAN 1975 fiziki mağazasında satılıyor.

Ayrıca Bkz.ASELSAN'ın yeni silah sistemi Karakulak Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edildi

ASELSAN 1975’in web mağazasına baktığımızda t-shirt, Ceket, Mont, bardak, termos, defter, bandana, şapka, anahtarlık ve çanta çeşitleri olduğunu görüyoruz. Ürünler “Teknoloji”, “Farkındalık”, “Bilim Kahramanları” gibi çeşitli kategoriler altında toplanmış.

• Tasarımlar kötü gerçekten.

Solotürk, Türk Yıldızları, Tusaş mağazalarındaki kıyafet tasarımlar da kötü (bular kadar olmasa da). Yani (mesela solotürk tasarımları) uzaktan bakınca güzel duruyor gibi gelebilir ama ben bu tasarımları ancak defter kapağına, postere vs koyarım. Çağdaş tasarım dilinden yoksunlar, bu haliyle ancak çocuklara hitap ediyorlar. Biraz daha minimalist ve özgün tasarımlara ihtiyaç var. Yukarıda saydığım kurumların/oluşumların zaten bir prestiji ve iyi imajı var. Bu yüzden tasarlayacakları tişörtleri yanarlı dönerli posterlere çevirmeleri anlamsız.
  • Solotürk bu olayda çok iyi, kaliteli ürünler çıkarıyolar. Aselsan da iyi tasarımlarla gelirse çok iyi olur, hastası bol aselsanın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tasarimlar çok iyi değil gibi, özensiz duruyorlar.

• para lazim

• Zibidi Gonzales kullanıcısına yanıt
    Zannetmiyorumki bu yorumun üzerine daha boş bir yorum gelsin.

• Solotürk’ün tasarımcılarıyla bi konuşsalarmış keşke

• quote:

Orijinalden alıntı: venomboy_85

Zannetmiyorumki bu yorumun üzerine daha boş bir yorum gelsin.

Belli olmaz. Forumda boş beleş adam çok. Deneyebilirler bence :))

• Drone veya kamera işine bir el atsalar keşke.

• venomboy_85 kullanıcısına yanıt
    evet knka tshirti can sıkıntısından satıyolar zaten kesinlikle para için değil

• Demek durum o kadar kötü

• koçari K kullanıcısına yanıt
    İhalar için aselsan kamera üretmeye başladı. Yeni üretimlerde yer almaya başlayacak yakında.

• Fikir güzel ama tasarımları ve mantığını beğenmedim. "Akkor" tasarım ve yazısı bir bana mı erotik çağrışım yapıyor? NASA Tişörtlerini inceleyerek daha albenisi olan ve giyene hava katan tasarımlar yapılabilirdi. Bir de "Aloha" tam olarak neden yazıldı onu da anlamadım? Aloha'nın Hawaililer için anlamı ile Yerli ve Milli Savaş Sistemleri üreten kurum arasında nasıl bir bağlantı var ben kuramadım!

"Aloha, yaygın olarak basit bir selamlama olarak kullanılan, yerli Hawaiililer için daha derin bir kültürel ve manevi öneme sahip olan aşk, barış, şefkat ve merhamet anlamına gelen Hawaii kelimesidir. . Wikipedia (İngilizce)

ASELSAN kıyafet ve aksesuar satmaya başladı

Ha sen ne yapardın derseniz, ben Aselsan'ın ürettiği gemi, uçak veya tankların siyah silueti üzerine askerde çok kullanılan slogan kelimeler yazardım, mesela "VATAN SANA CANIM FEDA" gibi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 18 Kasım 2020; 17:39:8 >

• th9 T kullanıcısına yanıt

Biri bu ve bu arkadaşa benzer tüm arkadaşlara savunma sanayi ve maliyetler hakkında biraz bilgi verebilir mi?

He birazda bardak, t-shirt satarak ASELSAN bütçesinin %de bilmem kaçına karşılık geldiğini.

DH yönetimi bu ve bunun gibi algı ve iftira içeren baştan sona bilgisizlik dolu yorumlarla forum kirleniyor.

Lütfen gereğini yapınız.

Ben yapınca engelleniyorum ASELSAN kıyafet ve aksesuar satmaya başladı 

• th9 T kullanıcısına yanıt

Geldi ASELSAN kıyafet ve aksesuar satmaya başladı 

@th9 kankadan

evet knka tshirti can sıkıntısından satıyolar zaten kesinlikle para için değil

• Fikir güzel, tasarımlar berbat. Nedense gözüme logolar ve grafikler bana aşırı derecede büyük göründü. Hani sırf markasını göstermek için önünde kocaman Mavi ya da Adidas yazan modeller olur ya bir an aklım onlara gitti. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi Solotürk'ün ürünleri çok daha iyi tasarıma sahip, sırıtmıyor da. Destek vermek için alıyor olmasaydım bile Solotürk'ün polar ceketini yine alırdım. Hem tasarımı iyi hem de kışın yapması gereken görevi tam olarak yapıyor.

• venomboy_85 kullanıcısına yanıt
    milli ve yerli tshirtlerimiz çıkmış ve kesinlikle milletimiz için.para kazanmak için diyince neden kudurdun anlamadım? tshirt satıyo ve bundan para geliyo az yada çok para işi bu.youtubeda öğrendiğin iki üç bilgiyle gelmiş konuşuyorsun.komik

• Teknolojiden ümidi kesince bari kıyafet satalım demişler

• quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

Fikir güzel ama tasarımları ve mantığını beğenmedim. "Akkor" tasarım ve yazısı bir bana mı erotik çağrışım yapıyor? NASA Tişörtlerini inceleyerek daha albenisi olan ve giyene hava katan tasarımlar yapılabilirdi. Bir de "Aloha" tam olarak neden yazıldı onu da anlamadım? Aloha'nın Hawaililer için anlamı ile Yerli ve Milli Savaş Sistemleri üreten kurum arasında nasıl bir bağlantı var ben kuramadım!

"Aloha, yaygın olarak basit bir selamlama olarak kullanılan, yerli Hawaiililer için daha derin bir kültürel ve manevi öneme sahip olan aşk, barış, şefkat ve merhamet anlamına gelen Hawaii kelimesidir. . Wikipedia (İngilizce)

Ha sen ne yapardın derseniz, ben Aselsan'ın ürettiği gemi, uçak veya tankların siyah silueti üzerine askerde çok kullanılan slogan kelimeler yazardım, mesela "VATAN SANA CANIM FEDA" gibi gibi.

Telsizcilikle ilgili teknik bir anlamı var kavramın. Sitedeki "Aloha Kupa Bardak" üzerinde yazıyor tanımı.

https://www.aselsan1975.com/urun/aloha-beyaz-kupa-bardak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Tasarımlar kötü gerçekten.

Solotürk, Türk Yıldızları, Tusaş mağazalarındaki kıyafet tasarımlar da kötü (bular kadar olmasa da). Yani (mesela solotürk tasarımları) uzaktan bakınca güzel duruyor gibi gelebilir ama ben bu tasarımları ancak defter kapağına, postere vs koyarım. Çağdaş tasarım dilinden yoksunlar, bu haliyle ancak çocuklara hitap ediyorlar. Biraz daha minimalist ve özgün tasarımlara ihtiyaç var. Yukarıda saydığım kurumların/oluşumların zaten bir prestiji ve iyi imajı var. Bu yüzden tasarlayacakları tişörtleri yanarlı dönerli posterlere çevirmeleri anlamsız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katalikitci -- 18 Kasım 2020; 22:17:7 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Katalikitci kullanıcısına yanıt

Eğer bir ürünün üzerine yazdığınız kelime, anlamsız veya açıklamaya ihtiyaç duruyor ise onun altına Wikipedia açıklaması eklemek zorunda kalıyorsanız o kelimeyi yazmayın. Bir kupanın yazısının altına kelimenin anlamını yazmak kadar saçma bir şey olamaz. Bu tasarımlar satılacak ürün değil bunlar bildiğin eşantiyon mantığı ile yapılmış mağazaların promosyon ürünleri gibi duruyor. Hatta öyle.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.