Şimdi Ara

2021 Honda Civic'in tasarımı ortaya çıktı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
2
Favori
9.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Japon otomotiv devi geçtiğimiz günlerde verdiği sözü yerine getirdi ve 2021 Honda Civic prototipini görücüye çıkardı. Karşımızda duran araç prototip olsa da yeni Civic'in seri üretim versiyonunda da küçük dokunuşlar dışında bu tasarımı göreceğimizi söylemek mümkün.

2021 Honda Civic'in tasarımına baktığımızda özellikle arka tarafta büyük bir değişim gözlemliyoruz. Önceki teaser'dan da gördüğümüz gibi eski fastback formu yumuşatılmış ve yeni Civic tam olarak Sedan görünümüne kavuşmuş. Ayrıca kullanılan yeni tasarım dili doğrultusunda 2021 Honda Civic'in yüksekliği selefine göre biraz azaltılmış. Bu azalma ön kaput ve omuz çizgisinde de karşımıza çıkıyor.

2021 Honda Civic'in ön bölümünde yeni farlar ve bu ünitelerin altına kadar uzanan ince ızgara dikkat çekiyor. Alt bölümde ise güncel Civic'tekine göre daha büyük bir panjur ve C şekilli detaylara sahip dikey hava girişleri görmekteyiz. 2021 Honda Civic'e yandan baktığımızda yeni jant tasarımı hemen dikkat çekiyor. Ayrıca omuz çizgisi artık ön çamurluğun ucundan başlayıp daha düz bir biçimde arkaya ilerliyor. Yan aynaların konumuda A sütununun köşesinden alınıp kapıy taşınmış gibi görünüyor.

2021 Honda Civic'in arka bölümünde güncel modele göre daha sadece ve modern bir yapı karşımıza çıkıyor. Bu alanda sportif yapıyı da elden bırakmayan Honda, bagaj spoyleri ve yuvarlak egzoz çıkışlarıyla bunu korumayı başarmış. Ayrıca 2021 Civic'teki yeni stop lambaları da buradaki havayı fazlasıyla değiştirmiş. Solar Flare Pearl adı verilen gövde renginin de 2021 Honda Civic üzerinde oldukça etkileyici göründüğünü söylemek gerek.

Ayrıca Bkz.35 bin dolarlık Tesla Model 3 için yolun sonu göründü

2021 Honda Civic'in iç mekanı henüz paylaşılmadı. Fakat Japon marka bir çizim görseliyle bu alan hakkında güzel bir ipucu vermeyi de ihmal etmedi. Buna göre, güncel modele kıyasla daha modern ve minimalist bir konsola sahip olacağı anlaşılan 2021 Honda Civic'te 9 inç boyutunda bilgi-eğlence ekranı ve tamamen dijital bir gösterge paneli bizleri karşılıyor. Ayrıca konsolun ortasında boydan boya uzanan bal peteği formlu ince hava menfezleri dikkat çekiyor.

Japon markanın açıklamasına göre 2021 Honda Civic'te güncellenen Honda Sensing sistemi kapsamında yeni aktif ve pasif güvenlik teknolojileri göreceğiz. Bunun yanı sıra yeni hava yastığı tasarımı ve çarpışma anında yolcuları ve yayaları daha iyi koruyan yeni versiyon ACE (Advanced Compatibility Engineering) gövde yapısı da altı çizilen detaylar arasında.

Bugün karşımızda duran aracın 2021 Honda Civic prototipi olduğunu yeniden belirtelim. Seri üretim versiyonu ise 2021 yılında tanıtılacak ve bahar aylarından itibaren bazı pazarlarda satışa sunulacak. İlk olarak fotoğraflarda gördüğünüz Sedan formuyla satılacak olan 2021 Honda Civic daha sonra Hatchback ve Type R versiyonlarıyla da karşımızda olacak.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Arkadan Audi'yi andırsa da harika görünüyor. Avrupa pazarına daha çok odaklanılmış olmuş sanki.

• Bmw gibin olmuş. İlk defa arkasını da düzgün yapıyorlar gliba. Ama içerisi göründüğü gibi berbat değildir umarım.

• zed Z kullanıcısına yanıt
    Avrupa'da sedanların pazar payı düşük. Daha çok Amerika ve Çin'i hedefliyorlardır.

• Arkadaki ümraniye mod farları kaldırınca normal düzgün bir sedan haline gelmiş

• Az daha gayretli olsalar iyi iş çıkaracaklar kasaya bak ya sizin yapacağınız işi felan filan işte

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Apaciler üzgün 😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Skodadan ne farkı kalmış o arka tarafın acaba. Özgün bir tasarımı vardı bitirmişler.

• Über züber gösteren adeta bir Ferrari performansı veren arka stoplar nerede :) apaçiler seri üzgün :))

• Çok sıradan bir tasarım olmuş, eski özgün tasarımını devam ettirememişler.

• quote:

Orijinalden alıntı: yc#1

Avrupa'da sedanların pazar payı düşük. Daha çok Amerika ve Çin'i hedefliyorlardır.

Doğru söylüyorsunuz. Ben daha çok eski ucube tipinin (özellikle arka tarafının) düzelmesinden dolayı bu kanıya varmıştım.

• Oh be. Apaçiler buna boydan boya led yapamayacak. Sislerden hiç bahsetmiyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazloo -- 18 Kasım 2020; 8:31:1 >
  • Berbat ötesi...

• Kusura bakmasınlar.Tasarım da Lexus ile Mazda..
    Japonların gerisi Hikaye...

• Her zaman derim" bu japonlar estetikten anlamaz "diye

• eski kasanın arka ve yan tasarımını hiç beğenmiyordum

ama bunda düzeltmişler a4 e çok benziyor

beğendim

yüzbine verirlerse alırım  

• Arka stopları ben alfa romeo-giulia modeline benzettim. Tasarım daha sade ve şık duruyor bence. Eski tasarım da güzeldi ancak beğenen kadar beğenmeyen de vardı. Şuan daha genel kitleye hitap eden bir tasarım ortaya koymuşlar bence. Ön kapı omuz çizgisi gözüme biraz yüksek geldi, belki o düzeltilir. Vergiler ile 300bin üzerinden piyasaya girer muhtemelen. Üretim yeri neresi olacak acaba, 2021 yılında Türkiye fabrikası kapanıyor.

• iğrenç, rezalet ben hayatımda bu kadar bayağı araba görmedim. (nasıl olsa mevcut ekonomik konjonktürde artık almak hayal oldu.. bok atalım da içimiz soğusun. )

• Arkası jetta

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bluelektro kullanıcısına yanıt
    Kapanmasa keşke veya parasını verelim kalıpları değiştirip honda alt yapısını kullanan bir yerli oto fabrikası yapsak keşke hazırda tıkır tıkır çalışan fabrika hiç kafası çalışmıyor bizimkilerin

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.