Şimdi Ara

Microsoft, Xbox Series'in stok sıkıntısının Nisan 2021'e kadar devam etmesini bekliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Microsoft'un geçtğimiz hafta piyasaya sürdüğü yeni nesil konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S, Xbox'ın açıklamasına göre ilk 24 saatte gayet güzel satış sayıları yakaladı. Şu anda çoğu ükede Microsoft'un yeni nesil konsolları bulunmuyor. Ne yazık ki bu sıkıntı bir süre daha devam edebilir.

Ayrıca Bkz.Microsoft, Bethesda oyunlarının Xbox'ta "ilk, daha iyi ya da en iyisi" olmasını istiyor

Geçtiğimiz gün konuşan Microsoft CFO'su Tim Stuart, konsolun stok durumu hakkında konuştu. Söylediğine göre 2021'in Nisan ayına kadar arzın talebi karşılamama durumu bekleniyor ancak Nisan ayı ile birlikte yavaş yavaş durumun düzelmesi ve Haziran ayı itibarıyla her şeyin normale dönmesi bekleniyor.

Elbette bu süreçte stoklar birçok kez yenilenecektir ancak önümüzdeki Black Friday indiriminde ve Noel tatilinde stoklar tekrar tükenecektir. Bu da tam olarak Tim Stuart'ın vermiş olduğu tarihler ile uyuşuyor. Xbox Series veya Xbox Series S almak isteyenlerin stokları tekrar tekrar kontrol etmesi gerekiyor.

Ülkemizde de şu anda satış yapılıyor ancak çoğu yerin teslim tarihi Aralık'ın ilk haftası. 

Kaynak:https://www.ign.com/articles/xbox-series-x-s-shortages-2021-microsoft-continue

• Her yer Xbox konsolu dolu, her yerde stok var, paradan haber verin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Laazzz kullanıcısına yanıt
    Öyle bir şey yok, Türkiye dahil hiçbir ülkede stok yok "resmi" olarak. Stok dediğin al satçılar ise o stok zaten asla tükenmez.

• Mükemmel bir pazar araştırması yapıldığını tekrar anlayabiliyoruz.

Nvidia, Amd, Sony, Microsoft ... ve daha fazlası sürekli stok sorunu çekiyor veya rol yapıyor. Ama bunların gerçekten rol yaptıklarını sanmıyorum. Çünkü piyasaya bir an önce çıkıp talepleri arttırıp ön satışlardan parayı alıp üretime geçiyorlar.

• MaximillianFoe kullanıcısına yanıt
    Bulurum Microsoft yetkili satıcısı satıyor al satçı değil, denilene göre. Ben ilanın yalancısıyım...
    İlan linki: Microsoft Xbox Series X Oyun Konsolu Siyah 1 TBhttps://www.hepsiburada.com/microsoft-xbox-series-x-oyun-konsolu-siyah-1-tb-p-HBV00000XJNWP?magaza=Nethouse

Microsoft, Xbox Series'in stok sıkıntısının Nisan 2021'e kadar devam etmesini bekliyor

• Vatanda stok var her ikisinden de

Teslimat tatihine bak dostum. 10 aralık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman bu arkadaşımız yalan söylüyor.

İlk partiden alan arkadaş o, 10 Kasım zaten konsolun çıkış tarihi. İkinci parti için o gönderdiğin ilan, ben de o firmadan satın aldım şahsen, 4-5 Aralık ikinci parti bir miktar daha gelecek. İlan olması demek stok demek değil. Series S için stok çok az var sadece talep olmadığı için.

iyide bende 10 kasımda teslim aldım. şuan satın alsan 5 10 aralık da teslim alacaksın. burda sana kimse yalan söylemiyo kardeş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lod0ss -- 17 Kasım 2020; 13:11:52 >
  • coronoooooooooo!

• Keşke xboxta liquid metal ve wifi 6 ve komple içine sökmeden ssd takılabilse. Hani Türkiye’de yaşayınca mecburen tek şansınız xbox oluyor xbox 360’ta da benzer şekilde oyunlar kırılıyor diye deli gibi satmıştı. Game pass de sanırım aynı görevi görecek.

• Elinizde mevcut bir konsol varsa bence bir kaybınız yok nisan 2021 değil 2022 ye kadar olsa da Sonuçta series x için piyasaya sürülen bir oyun yok. Konsolu alanlar eski oyunlar ile idare etmek zorunda.

• Berringer B kullanıcısına yanıt
    İnsanlar sadece özel oyun için almıyorlar ki. Yeni nesilde çok iyi çalışan oyunlar geliyor sürekli adamlar oymamışken yeni nesilde oynamak istiyor haklı olarak. Türkiye'de de birim fiyat olarak 500den alabilsek mağazalar yıkılır siteler çökerdi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.