Şimdi Ara

Windows 10 yıl sonuna kadar isteğe bağlı güncelleme almayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Microsoft, yaklaşan tatiller nedeniyle genel merkezindeki azalacak olan iş gücünü öne sürerek Windows 10 isteğe bağlı güncellemelerinin dağıtımını Aralık 2020'de askıya alacağını söyledi. Microsoft, Ocak 2021 itibariyle normal programa döneceklerini belirtti.

Ayrıca Bkz.2 yılda Microsoft'tan 10 milyon dolar kripto para çalan eski çalışana 9 yıl hapis

Güvenlik güncelleştirmeleri devam edecek

Yazılım devi bu kararı, yaklaşan noel ve yeni yıl tatillerinde Microsoft'un Redmond'daki merkezinde yaşanacak olan "asgari etkinlik" ile açıklıyor. Geliştiricilerin işletim sistemleri için genellikle ayda birkaç güncelleme yayınlamalarına rağmen, yaklaşan tatiller kısa bir ara vermelerine neden oldu.

Aralık ayında isteğe bağlı güncellemelerin gelmeyecek olması her zamanki gibi çalışmaya devam edecek olan güvenlik güncellemelerini etkilemeyecek.Duraklama, yalnızca tatil döneminin sonuna kadar sürecek ve ardından Microsoft önceki programına geri dönecek.

Kaynak:https://www.gizchina.com/2020/11/14/microsoft-will-stop-actively-updating-windows-10-until-the-end-of-this-year/

• Geçen bir güncelleme geldi ve kendi otomatik zorla başlattı. İlk defa böyle oluyor.

• interwap kullanıcısına yanıt
    aynen, benide çıldırttı. O güncellemeden sonrada pc deki tüm hesaplardan çıkış yaptı; yeniden şifre girmemi istiyor ve bu durum her pc açılışında tekrar ediyor. outlook bozuldu, bazen açılmıyor bazen açılıyor sonra kitleniyor. çözemedim bir türlü.

• Windows adamı kanser eder...

• 1 ay yerine sonsuza dek zorunlu güncelleştirmeyi bizim kararımıza bıraksalar daha akılca bir karar olurdu ama MS'in bizi dinlediği nerede görülmüş

• Windows 10 güncellemelerini her zaman kapalı tutuyorum, yılda 1 falan yeni Windows sürümüyle temiz kurulum yapıyorum. Öneririm.

Nasıl kapatacağım diyenler Google'a "Sledgehammer - WUMT" yazsınlar.

• oyun firmaları linux a yönelse de biz de bıraksak artık bu windowsu ...

• Güncelleme düşmanı arkadaşlar çözüm basit Windows LTSC kuruyorsunuz 2028 yılına kadar sadece güvenlik güncellemesi alacak. Başka hiçbir güncelleme almıyor. Hiç güncelleme almamaktansa LTSC kurun.

• windows işte. bktn işletim sistemini alıp bill amcaya götürsünler. Size diyorum çalıntı işletim sistemi ile ancak bu kadar oluyor. Şimdi windows'un başında ki proje müdürü hiç bir halttan anlamayan estetikten uzak sadece aldığı maaşa bakan biridir.

Çalıştığı sürece sorun yok aynen devam kafasında biriyle windows daha çok dibi görür.

Tüm donanımlara destek vermesin, oyun olmasın kimse windows'u kurmaz bile. beleş olsa bile kullanılmayacak bir işletim sistemi.

• quote:

Orijinalden alıntı: interwap

Geçen bir güncelleme geldi ve kendi otomatik zorla başlattı. İlk defa böyle oluyor.

Son güncellemeyi yaparken bende de sanki reset atmış gibi aniden yeniden başladı.

Şifre sorunu bende de var. Microsoft Edge'de her gün şifreyi tekrar giriyorum.

• @Musty3535123 ve @Sanal Bellek

Edge güncellemelerinde de sistemi yeniden başlatmak istemesi facia.

• İyi olmuş..biraz dinlenelim:)

• Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi estetikten uzak bir tasarımı var . İnsan kullanmak bile istemiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.