Şimdi Ara

RX 6800 Basemark’ta ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• RX 6000 serisinin fiyatıyla mütevazı üyesi RX 6800 bu sefer de Basemark testinde tam olarak terleyemese de teste girdi. Kart iddialı görünüyor.

RX 6800 Basemarkt'ta

Son zamanlarda yaygınlaşmaya başlayan Basemark sentetik testler arasında tam olarak ölçücü bulunmasa da fikir vermesi açısından sonuçları önemli.

Basemark testi oldukça kısa sürmesi nedeniyle kartın oyun gibi uzun süreli yük altındaki performansı ve boost frekanslarda uzun süreli tutunup tutunamadığı anlaşılamıyor.

Ayrıca Bkz.RX 6800 2.5 GHz’e hız aşırtıldı, ortalamada 60 dereceyi gördü

RX 6800’ün DirectX 12 başlığında 14635 puan aldığı teste göre kart RTX 2080 Ti’ın gerisinde kalmasınaa karşın RTX 3070’in önünde yer almayı başarmış. Son olarak RX 6800’ün 18 Kasım’da 579 dolardan kullanıcılarıyla buluşmaya başlayacağını hatırlatalım.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6800-basemark-results-leak-out

• bir yerde hata var. 6900 diye model yok ama fotoda 6900 yazıyor, ya 6900xt teste girmiş yada 6800 ?

eğer 6900xt bu sonuçları almışsa amd 3080 e erişemiyor yok testteki 6800 ise amd coşmuş :D

• Musty3535123 M kullanıcısına yanıt
    Haber aslında doğru, Metehan' ın kullandığı görsel kafa karıştırıyor sadece, keza şöyle demiş haberde;

AMD Radeon RX 6800 scored 14635 points using the DirectX12 API (the software tests Vulkan, DX12, and OpenGL APIs using the same benchmark scene). This score is actually lower than GeForce RTX 2080 Ti, but still better than Geforce RTX 3070. Again, this is the 60CU variant of Big Navi, so the slower in the series.

Metehan ayrıca linkide yalnış vermiş, diğer haberin linki var kaynak olarak fakat bu habere ait link şöyle;

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6800-basemark-results-leak-out

• Musty3535123 M kullanıcısına yanıt

6800 olarak geciyor orjinal haberde. test programi navi 21 gorunce 6900xt yaziyormus ayirt etmeden.RX 6800 Basemark’ta ortaya çıktı 

• BekirHan kullanıcısına yanıt

Sağolun hocam düzelttim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağol @Musty3535123 , haberimiz oldu :)

• Alabilirsem 6800 xt ye disimi biledim. Taksit vs yolunu bulcaz bi sekil. Yilbasindan sonrada komple sistemi degisicem. Amdye gecicem. 5900 isimizi gorur :D

• Yok, kart biraz gıdıklandı, yok, tam olarak terleyemedi. Bu ne biçim ruh hali arkadaş. Lakin, sevdim, bana bu sıra dışı tasvirler ile gelin.

• northwood kullanıcısına yanıt

Rica ederim Metehancığım. Seviyoruz seni. Yaptığın haberler, içerikler eski DH' cileri sevindirici düzeyde ve tatmin edecek kalitede. Arada olur öyle karışıklıklar. Yalnız şu haberler işlemcide genelde AMD tercih eden beni ulan niye RTX 3070 aldık derdirtti. Alacağın olsun.

Şu klasik görselimiz ile sana veda edelim, iyi çalışmalar. Sağlıcakla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim hocam.
    O an ihtiyacınız varmış ki almışsınız bundan sonra tadını çıkarın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.