Şimdi Ara

Xbox Series X/S'in Quick Resume özelliği ile ilgili ciddi şikayetler var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Xbox Series X ve Xbox Series S çıkışını geçtiğimiz gün gerçekleştirdi. Her yeni konsolda olduğu gibi bu nesilde de daha ilk günden şikayetler gelmeye başladı. Aslında bu durum o kadar abartılacak bir durum değil, her zaman olan şeyler ancak konsollar yeni olduğu için daha fazla olay oluyor.

Ayrıca Bkz.Nintendo Switch satışları rekor kırdı

Xbox Series X'in çıkışında bazı çökme hataları alan insanlar oldu ve özellikle sosyal medyada konsoldan duman çıkan videolar bir anda popüler oldu. Bu videolar kısa bir süre içinde yalanlandı elbette. Şimdi ise özellikle Reddit'te kullanıcılar başka bir sorundan şikayetçi: Quick Resume özelliği.

Quick Resume özelliği konsolunuzda aynı anda birkaç farklı oyunu açabilme gibi yenilik getiriyor. Aynı tarayıcınızda açtığınız farklı sekmeler gibi konsolda da oyunları farklı sekmelerde açıp hiç beklemeden diğer oyunlara geçiş yapabileceksiniz. Ancak görünen o ki çoğu kullanıcı bu özellikten şikayetçi. Şikayetler genel olarak özelliğin verimli bir şekilde çalışmadığı yönünde.

Microsoft ise şikayetler artınca konu ile ilgili hemen bir açıklama yaptı. Açıklamaya göe şu anda bazı oyunlar bu özelliği desteklemiyormuş. Bu yüzden bir sonraki açıklamaya kadar bu özelliğin kullanılmaması tavsiye ediliyor. Şu anda hangi oyunların desteklediği bilinmiyor ancak bu özellikte ufak bir sorun olduğu apaçık ortada.

Konsol henüz çok yeni olduğu için bu tarz sorunlar aslında gayet normal. İlerleyen süreçte çıkan oyunlarla ve konsola gelen güncellemeler ile birlikte bu sorunlar tamamen ortadan kalkacaktır. Ancak yine de oyuncuların ilk günden böyle sorunlar yaşaması elbette üzücü bir durum.

Kaynak:https://www.vg247.com/2020/11/13/xbox-series-x-series-s-quick-resume-troubles/

• Xbox'cılarin uğramadığı başlıklar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sikayet etmek icin bir xboxumuz bile yok ??

• Daha yeni çıktı alet bismillah. Tabii ki sorunlar olacak

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Oyun oynamakla meşgul olunca demek ki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 14 Kasım 2020; 1:8:19 >
  • Quick resume çok güzel bı özellik . İlk aylar böyle şeyler olur illa ki düzelecektir

• Henüz 2 oyun denedim Horizon 4 ve CoD Cold War. İkisinde de quick resume devreye girmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Hocam Xboxcı'dan kastım fanboylar. Onların çoğunun konsolu da yok. Babaları Xbox olduğu için savunuyorlar

• Ciddi şikayetler başlık
    .
    .
    .
    Ufak bir sorun içerik

• enteresan ben jedi oynuyorum forza 4 oynuyorum ikisi arsında çalışıyor sorun yok.

hatta gece oynadım jedi kapadım ertesi gün öğleden sonra açtım makineyi jedi basmamla açılması bir oldu.kaldığım yerden anında başladı.2 saniye sürmemiştir.sadece sağ üstte quick resume yazısını gördüm gitti ve oyun açıldı.

• sarpcore kullanıcısına yanıt

Bu forumun haber kalitesi genelde böyle nasıl kötülesem diye uğraşıyorlar

Mesela bu xboxtan duman çıktı olayı elektronik sigara dumanını üfleyip video çekmişler

Bu quick resume olayı da büyük ihtimalle desteklemeyen oyunlarda deniyorlar bence doğal olarak çalışmıyor

• Proprietor P kullanıcısına yanıt

Bilmiyorum garip durumlar. Xbox 2003 den beri kullanıyorum. Ps ve nintendo sahibide oldum. Slim ps5 çıksın onuda alırım. Ne zevk alırlar bu tarz şeylerden anlamak çokk zor.

Makinede sorun yok. Ama ilk zamanlar aksilik olmasıda doğal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır ben bunu PC de bile yapamıyorum arkada PC kullanıyor. XBox da o denli güzel çalışmayabilir. Çalışması bile bence mucizedir.

Oyun arka planda çökmemesi için herhalde hazırda bekletme gibi bir dosya hazırlayıp ram de tutması gerekiyor. Desteği olmayan oyun bunu ram e yazamayınca sıkıntı yaşanıyor demek ki....

• Hızlı geçiş özelliği sadece donanımla değil yazılımla da alakalı. Dikkatinizi çektiyse PC de de bazı oyunlarda "Pause game when using other apps" gibi bir özellik vardır yani oyun açıkken alt tab yaparak windows yada internet kullanımına geçerseniz sistem oyun dosyalarını durdurur ama kapatmaz. SSD de bu geçiş çok hızlıdır, mesela RDR 2 ve GTA 5 bunu destekler ve oyunu kapatmadan girip çıktığınızda oyun arka planda donmuş olarak bekleyerek ciddi bir enerji ve zaman tasarrufu sağlar. Yıllardır pc de olan bir özelliğin konsollara geç de olsa gelmesi güzel hatta konsollar sayesinde artık tüm oyunlara bu özelliğin mecbur gelecek olması pc cilere de yarar.

• Yeni bir sistem ilerde tam oturacağımı düşünüyorum bu sistemin güzel bir sistem PlayStation olması gerekirdi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.