Şimdi Ara

Spider-Man Remastered'ın PS4 vs PS5'teki grafik karşılaştırması

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yayıncılığını Sony Interactive Entertaintment'ın yaptığı, geliştiricliğini ise Insomniac Games'in yaptığı 2018 yapımı Marvel's Spider-Man'in yenilenmiş sürümü olan Spider-Man Remastered'ın PlayStaiton 4 ile PlayStation 5 arasındaki karşılaştırma videosu paylaşıldı.

Ayrıca Bkz.PS5'in merakla beklenen oyunu Demon's Souls Remake'in çıkış fragmanı paylaşıldı

2018 yılında yayınlanan Spider-Man gayet güzel yorumlar almıştı ve o yıl oyuncuların en sevdiği oyunlardan biri olmuştu. Bu yüzden hem oyunun geliştiriliş olması hem de Miles Morales oyununun da yeni nesil için çıkıyor oluşu PlayStation 5 sahipleri için gayet güzel bir haber.

Oyunun bu remastered verisyonu ışın izleme teknolojisi, yani ray tracing sunuyor. Ayrıca oyunun performansını 30 FPS'ten 60 FPS'e çıkaran bir modda oyuna eklenmiş durumda. Aşağıdaki karşılaştırma videosuna baktığımızda zaten güzel olan doku kalitesininin ve yeni ışın izleme teknolojisinin, oyunun grafiklerini daha üst seviyeye çıkardığını görebiliyoruz.

Şu anda Marvel's Spider-Man Remastered ve Marvel's Spider-Man: Miles Morales'in bulunduğu Ultimate Edition, 619,00 TL'ye; sadece Marvel's Spider-Man: Miles Morales'in bulunduğu Standart Sürüm 459,00 TL'ye satılıyor. 

• Muazzam bir fark yok abartmayalım arkadaşım.

Ps3'ten Ps4'e geçişe muazzam fark denir.Şu an xbox one kullanıyorum grafikler beni ps3 veya X360'taki kadar rahatsız etmese de kesinlikle gözümü çeliyor(PS4 kullanırken de böyleydi).Bir önceki nesile kesinlikle sağlam bir zımpara gerekiyordu.2013'ü vs hatırlarsanız oyun firmalarının ve konsol şirketlerinin hepsinin aynı sorunu vardı; grafik yetersiz.Oyun firmaları kendi grafiklerini arttıramıyor çünkü ps3 ve x360 engeli var, bu yüzden ve kullanıcının daha rahatsız olmasıyla sony ile microsoft tamamen grafiğe çalıştılar.Şimdiki nesil öyle değil, grafikler gerçekten dünyadaki tüm oyun motorlarının çok daha ilerisinde, neredeyse grafikler için sona yaklaşıldı diyebiliriz hatta.O yüzden baktı ki şirketler gpu kasıp durduk yere daha çıkmayan oyun motorlarını beslemeye gerek yok,biraz kullanıcıya odaklanalım.SSD'ler, kontrollerlar,oyunların az yer kaplaması,ray tracing,hdr ve benzerleri.Açıkcası iki konsol firmasının da bence tek hatası xbox one x ve ps4 proyu satışa çıkarmasıydı.Herkesin hype'ını aldılar.Series s, xbox one x'ten kötü grafikler veriyor yer yer.Ne anladım o işten kim niye heyecanlansın o zaman? Aynı şekilde oyunlar şaka gibi remastered üstüne remastered.Önceki nesilin oyunlarını oynayacaksam alsaydım bi xbox one x? niye bekledim.Acilen strateji değişikliği olmalı iki firmada da ve gerekirse birkaç oyun firmasını satın almalılar.Ubisoft dışında oyun yapan firma kalmadı hepsi yan gelip yatıyor, özgün fikir yok.

Ps3 ve ps4 arasındaki fark daha fazla diyenler ps4 un çıkışında da hic fark yok diyordu. Ps3 ile ps2 arasındaki fark daha fazla diyorlardi. Her konsol neslinde ayni tartismalar yapildi. Hic sekmez bu olay. Eskiyi bilenler ps3 nesline geçişi ps4 nesline gecisi iyi hatirlayanlar elbet yapılan yorumlari elestirileri bilir. Yine ayni seyler yazılıp ciziliyor asla değişmez.
  • Tabi bu görüntüleri verecek televizyon da lazım.

• Elinde büyüteç frame frame fark aramışlar resmen. Oyunu oynarken bu detayları görmüyoruz bile. Kapitalist düzen hep daha yenisini daha pahalısını aldırmak için çırpınıyor.

• Arada muazzam fark var. Görmek için aramak gerekmiyor. Ben de genelde remastered sürümlerden fazla etkilenmem ama bu sefer yeni konsol kendi farkını fazlası ile ortaya koymuş.

• bence bu nesilde grafiksel patlama yaşanmıcak ama detay seviyesi yükselecek

• İlk video Süreyya hanım, ikinci video "evet olmuş"

• emregnu kullanıcısına yanıt
    Nerde muazzam fark var. Işın izleme ve biraz daha detay ve poligon olması bile öyle çok çok farkettirmemiş.

Bana sorarsan

PS3 ve Ps4 arasındaki fark çok daha fazla.

• emregnu kullanıcısına yanıt

Muazzam bir fark yok abartmayalım arkadaşım.

Ps3'ten Ps4'e geçişe muazzam fark denir.Şu an xbox one kullanıyorum grafikler beni ps3 veya X360'taki kadar rahatsız etmese de kesinlikle gözümü çeliyor(PS4 kullanırken de böyleydi).Bir önceki nesile kesinlikle sağlam bir zımpara gerekiyordu.2013'ü vs hatırlarsanız oyun firmalarının ve konsol şirketlerinin hepsinin aynı sorunu vardı; grafik yetersiz.Oyun firmaları kendi grafiklerini arttıramıyor çünkü ps3 ve x360 engeli var, bu yüzden ve kullanıcının daha rahatsız olmasıyla sony ile microsoft tamamen grafiğe çalıştılar.Şimdiki nesil öyle değil, grafikler gerçekten dünyadaki tüm oyun motorlarının çok daha ilerisinde, neredeyse grafikler için sona yaklaşıldı diyebiliriz hatta.O yüzden baktı ki şirketler gpu kasıp durduk yere daha çıkmayan oyun motorlarını beslemeye gerek yok,biraz kullanıcıya odaklanalım.SSD'ler, kontrollerlar,oyunların az yer kaplaması,ray tracing,hdr ve benzerleri.Açıkcası iki konsol firmasının da bence tek hatası xbox one x ve ps4 proyu satışa çıkarmasıydı.Herkesin hype'ını aldılar.Series s, xbox one x'ten kötü grafikler veriyor yer yer.Ne anladım o işten kim niye heyecanlansın o zaman? Aynı şekilde oyunlar şaka gibi remastered üstüne remastered.Önceki nesilin oyunlarını oynayacaksam alsaydım bi xbox one x? niye bekledim.Acilen strateji değişikliği olmalı iki firmada da ve gerekirse birkaç oyun firmasını satın almalılar.Ubisoft dışında oyun yapan firma kalmadı hepsi yan gelip yatıyor, özgün fikir yok.

• fazla fark göremedim
    renk paleti değişmiş, ps4 deki temiz beyaz palet daha güzel bana göre

• ben last of us 2 remastered bekliyorum.

• Ps5 tarafında ışıklandırma ve renk seçimi çok farklı tabi ki çoğu yerde ps5 çok üstün gözüküyor ama o karakter yüz modellemesi değişimi sonrası bu ergen parker benim için berbat bir değişim.

• Ps3 ve ps4 arasındaki fark daha fazla diyenler ps4 un çıkışında da hic fark yok diyordu. Ps3 ile ps2 arasındaki fark daha fazla diyorlardi. Her konsol neslinde ayni tartismalar yapildi. Hic sekmez bu olay. Eskiyi bilenler ps3 nesline geçişi ps4 nesline gecisi iyi hatirlayanlar elbet yapılan yorumlari elestirileri bilir. Yine ayni seyler yazılıp ciziliyor asla değişmez.

• Detay seviyesinde, dokularda, ışıklandırmada bariz büyük fark var, nasıl fark yok diyorsunuz anlamıyorum

• karşılaştırma videosu kötü. Yeni sürümdeki renk paleti ps5 daha kötü göstermiş. Arkadaşın paylaştığı video da daha iyi anlaşılıyor

• Bazı yerlerde Ps4 daha iyi gözüküyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence bu nesil muazzam farklar yaratmayacak PS nin hep çift sayılı nesilleri fark yarattı. Bu gelenek değişmeyecek ve PS6 çıktığında asıl farkı yaratacak.

• İki görüntü yan yana konup fark aranıyorsa fark yoktur sadece psikloleji bir algılma farkı vardır buda kişiden kişiye bu algı farkları değişir bence fark yok

• Fark yok diyenler , yukarıda arkadaşın verdiği gamerysde videosunu izlesin.İgn gibi 1080p ve düşük kalite stream video vermemişler. Hem 4k vermişler, hem de yüksek kalitede stream edilmiş. Sadece rt yansımalar bile, çok fark ettiriyor. Bunu canlı oynarsan daha fazla fark görünecektir. Yani farki görmek için büyüteç falan kullanmaya gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PClerin anasını ağlatan 4K Ray Tracing'in babasını yapıyor oyun. Dev gökdelenler ve kalabalık şehir efektler var çok başarılı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.