Şimdi Ara

Xbox Series X'e gelen Bright Memory, PC’dekine benzer grafik ayarları menüsüne sahip

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• PlayStation 4 ve Xbox One döneminde başlayan ve sadece iki seçenekle gelen konsollarda grafik ayarları tercihi, yeni nesil konsollarla birlikte iyice PC’dekilerine benzer bir hal alacakmış gibi duruyor. Bunun bir örneği de Xbox Series X’e gelen Bright Memory isimli oyun.

Ayrıca Bkz.Microsoft; ülkemizde aylık ödemeli Xbox hizmetini başlatıyor

PC için 2019 yılında yayınlanan FYQD Studio tarafından yapılan oyun, hem sahip olduğu ışın izleme efektleri hem de Zeng Xiancheng adlı programcının tek başına ortaya koyduğu bir proje olması nedeniyle oldukça ses getirmişti.

Bright Memory, bu kez konsoldaki grafik ayar menüsüyle gündeme geldi. Windows Central’dan Matt Brown’ın Twitter hesabında paylaştığı ve Xbox Series X’ten alındığı söylenen görüntüde, aynı bir PC’dekine benzer grafik ayarları menüsüyle karşılaşıyoruz. Oldukça detaylı olan menüde modern PC oyunlarında gördüğümüz hemen hemen her türlü grafik ayarı bulunuyor.

Konsol tarafı için oldukça ilginç olan bu durum, ileriki dönemde diğer oyunlara da sirayet eder mi bilinmez ancak herkeste standart olan bir donanım için bu kadar fazla grafik ayar seçeneğinin bulunması biraz abartılı gibi duruyor.

Bu konuyla ilgili fikirlerinizi paylaşmayı lütfen ihmal etmeyin.  

Kaynak:https://www.pcgamer.com/pc-style-graphics-options-in-xbox-series-x-game/

• Standart donanım konsol alan kişi neden onlarca grafik ayarıyla uğraşsın. 3-4 seçenek(çözünürlük-fps-ray tracing gibi baş seçenekler) yeterli. Geliştiricinin tembelliği gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 11 Kasım 2020; 20:46:45 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güzel olmuş yenilik ve seçenek çeşitliliği her zaman iyidir. Şahsen ben grafikleri konsolda olsa kendim ayarlamayı tercih ederim. Yüzlerce geliştiricinin yapamadığını adam tek başına yapmış. Oyunda gayet keyifli duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence kötü olmuş yani konsol abi bu alırsın oynarsın iki saat grafik ayarı mi yapacaksın rezalet hadi pc için gereklilik 1000 tane donanım var ama konsolda gpu belli cpu belli vram belli sen grafik ayarı yapıyorsun bence facia.

• Konsola port ederken optimum grafik/performans ayarları atamakla uğraşılmamış, dümdüz port edilmiş gibi görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel olmuş yenilik ve seçenek her zaman iyidir

• Microsoft'un amacı belli. Olayı donanımdan kurtarıp güçlü olduğu yazılım platformuna çekmek.

• Oyun zaten tek kişi tarafından geliştiriliyor 2 ayar yapsanız elinize yapışmaz

• Değişken fps var ise güzel. Ayar kısıp 120 fps oynar isteyen.

Ki şu da var bazı oyunlarda bazı ayarları kapatmak istiyor insan. Rekabetçi oyunlarda gölge dezavantaj yaratıyor mesela

• Xbox series x konsolu zaten görünüm ve tasarım olarak bir masaüstü PC yi andırıyor aynı zamanda yanılmıyorsam açıklama yapmışlardı konsolun kasa kısmı PC’lerde olduğu gibi kolay açılabiliyor hatta çok yakın bir zamanda Xbox lar PC ler gibi donanım olarak upgrade edilebilecek yani buradan bakıldığında Microsoft un aslında rakibi Sony değil bence masa üstü PC üreticileri gibi duruyor onlara bir alternatif ürün series x bu açık zaten şöyle düşünün siz bugün masaüstü PC tarafında 500 dolara bir oyuncu bilgisayarı toplamanız imkansız o yüzden aslında rakip belli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berringer -- 12 Kasım 2020; 4:33:52 >
  • Oyunu satın aldım, yükledim, oynayıp bitirdim, sildim. Tüm bunlar yaklaşık 2 saat içinde oldu.

Oyundan çok teknoloji demosu olarak düşünün bunu. Grafikler ortalama ama yansımalar güzel. Tamamen ray-tracing şovu yapmak için piyasaya sürülmüş.

• Zaten gittikçe PC'ye benzemeye başladı konsollar.

Fiyat/perfomans haricinde ne anlamı kalıyor artık bilmiyorum.

Konsolun olayı aç-oyna-kapat. Oyunlar makinaya optimize geliyor zorlayacak, kasacak diye bir düşüncesi yok kullanıcının.

Teoride öyleydi yani şimdiye kadar.

Şimdi kullanıcı grafik ayarları ile uğraşacak bir de.

Yok ayarı kısayım olmadı hah tamam böyle iyi falan?

• Yahu arkadaşlar niye bundan rahatsız oluyorsunuz harika bir haber, grafikle uğraşmak istemeyen hiç dokunmasın ve hazır ayarlarda oynasın, uğraşmayı seven uğraşsın.Bir çok kişinin oyun zevkini arttıran birşey bu bazısı daha hızlı oynamak ister bazısı daha iyi grafikli, niye bunu biz seçmeyelim.Ps Pro'da Last Of Us Remastered'ı denerken sadece iki grafik ayarının yapılması beni baya sıktı açıkçası,yeni nesil konsolların içierisinde neredeyse Nvıdıa 2070, 2080 ekran kartı performansı var boru değil sonuçta milyarlık cihaz alıyorsunuz.Daha oyun oynamaya geçen yıl başlamadıysanız bir problem yok bunda.

• ***Respect*** kullanıcısına yanıt
    Bu oyunu sana tek kişi yapıyor desem inanmazsın, Enis Kirazoğlu'nun Youtube kanalında anlatıyor izleyebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emreerd1010

Bu oyunu sana tek kişi yapıyor desem inanmazsın, Enis Kirazoğlu'nun Youtube kanalında anlatıyor izleyebilirsin.

Tek başına yaptığını zaten biliyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.