Şimdi Ara

Xbox oyunlarının Türkçe dublajlı gelmesi için çalışmalar olumlu bir şekilde devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Geçtiğimiz saatlerde Mesut Çevik ile konuşan Xbox Türkiye yöneticisi Halil Gökoğlu, oyuncular için sevindirici ve umut verici gelişmeler aktardı. Bu gelişmelerden biri de gelecekteki Xbox oyunlarının Türkçe dublajlı bir şekilde gelebilecek oluşu.

Ayrıca Bkz.Kiralık Xbox ister misiniz? Xbox'ın Türkiye özel planları ve fazlası

Xbox tarafında zaten bir süredir bazı oyunları Türkçe altyazılı bir şekilde oynayabiliyorduk. Her ne kadar Türkçe altyazı da oyuncular için yeterli olsa da Türkçe dublaj gibi bir seçeneğin olması gerçekten güzel bir durum. Ne yazık ki henüz Türkçe dublajlı bir Xbox oyunu oynayamadık ancak bu durum ileride bozulacak gibi duruyor.

Mesut Çevik'in sorusu üzerine Xbox Türkiye yöneticisi Halil Gökoğlu, şirketin bu konudaki geri dönüşünün pozitif olduğunu ve gelecekte oyunları Türkçe dublajlı görebilme ihtimalimizin olumlu yönde ilerlediğini söyledi. Ayrıca 2018 yılında yayınlanan Forza Horizon 4'te Türkçe dublaj denediklerini ancak kalitesini beğenmedikleri için oyunu Türkçe altyazılı bir şekilde sunduklarını söyledi Halil Gökoğlu. 

Umuyoruz ki ilerleyen süreçte Xbox oyunlarını da Türkçe dublajlı bir şekilde görmeye başlarız. Mesut Çevik ile Halil Gökoğlu'nun sohbetini buradan izleyebilirsiniz. Ayrıca sohbetin en önemli iki noktasına dair ayrıntılı bilgileri de aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz.

Microsoft; ülkemizde aylık ödemeli Xbox hizmetini başlatıyor

Microsoft, Türkiye'de xCloud altyapı çalışmalarına başladı: xCloud nedir?

• Sony’den önde olmak istiyorsa oyunlarıyla yakalayamadığı rakibini böyle ve benzeri konularla önüne geçebilir aklını ve gücünü kullan microcum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Xbox'un satın aldığı firmaların (başta Bethesda) oyunlarında da yerelleştirme olur umarım. Yeni Elder Scrolls'u çıktığıgibi Türkçe oynamak çok güzel olurdu ama büyük ihtimalle Türkçe bir Elder Scrolls oyunu hayal.

• Xbox tr pazarinda tutunmak istiyorsa turkce konusuna yogunluk vermeli yoksa isi zor.

• Xbox'dan bir bir inciler dökülmeye başladı. Önceden söylemiştim gene söyleyeceğim adam gibi özel oyunlar çıkarırsa microsoft, sony ile rekabet etmiş olur. Onun dışında diğer detaylar güzel ama ben konsolu adam gibi oyun için alıyorum

• Bunca paralar verdikten sonra dublajlı oyun oynamak hakkımız zaten.

• Rekabetin gözünü seveyim.

• Ben hobi olarak seslendirme yapıyorum. Oyun seslendirme konusunda bir işe girebilirim ileride diye düşünüyorum...

• Alt yazı bile yeterli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Altyazı olması yeterli birçok insan için dublaj işi bozar.

• Halo dublajlı gelirse bir crysis etkisi yaratabilir. Diğer oyunlar altyazılı gelse yeter

• Microsoft akıllanmış emin adımlarla geliyor

• AAA oyunlar dublajlı olursa bence yeterli olur.

• Rekabetin gözünü seveyim beee

• Sony ses ver

• Microsoft Türkiye ye bunları yapacak olursa sony de atağa geçer inşallah kazanan biz oluruz yeni konsol fiyatlarına bakarsak zor ama hayırlısı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.