Şimdi Ara

Microsoft, Türkiye'de xCloud altyapı çalışmalarına başladı: xCloud nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Microsoft'un bulut oyun sistemi Project xCloud çok yakında Türkiye'ye adım atabilir. Bugün Mesut Çevik'e röportaj veren Xbox Türkiye yetkilisi Halil Gökoğlu, xCloud servisi için Türkiye'de altyapı çalışmalarının başladığını duyurdu. xCloud'un kapsama alanına en kısa sürede Türkiye'yi de ekleme hedefi var.

Ayrıca Bkz.Kiralık Xbox ister misiniz? Xbox'ın Türkiye özel planları ve fazlası

100'ün üzerinde kaliteli oyun bulut üzerinden PC ve mobil cihazlarda

Microsoft'un xCloud servisi geçtiğimiz Eylül ayında toplam 22 ülke için kullanıma açılmıştı. xCloud şu anda Game Pass Ultimate aboneliğinin bir parçası olarak servis veriyor. Yani yalnızca xCloud satın alınmıyor. Ancak zaten oyun kütüphanesi neredeyse tamamıyla Game Pass oyunlarından oluştuğu için bu gayet normal bir durum.

xCloud servisi sayesinde Android cihazlarınızda veya PC'nizde 100'ün üzerinde kaliteli oyunu bulut üzerinden streaming yoluyla oynayabiliyorsunuz. Burada özellikle de Android desteği çok önemli diyebiliriz. Microsoft'un en büyük amacı xCloud sayesinde mobil oyuncu kitlesini de Xbox ve Game Pass ailesine katabilmek. Örneğin FIFA 20, Battlefield V, Forza Horizon 4 gibi oyunlar şu anda Android platformunda ulaşılabilir durumda.

xCloud servisi Apple'ın uyguladığı bazı kısıtlamalar nedeniyle henüz iOS için yayınlanamadı. Ancak Microsoft servisi iOS'e de getirebilmek için elinden geleni yapıyor. App Store olmasa bile Safari'de tarayıcı üzerinden xCloud sunma gibi bazı planlar bile var.

Microsoft, Türkiye'deki potansiyeli değerlendirmek istiyor

Türkiye'de bildiğiniz çok büyük bir mobil oyuncu kitlesi var. Xbox Türkiye yetkilisi Halil Gökoğlu, Microsoft olarak bu potansiyeli çok iyi bildiklerini ve xCloud ile burada var olmayı planladıklarını belirtti. Gökoğlu ayrıca Game Pass servisinin de hali hazırda Türkiye'de büyük ilgi gördüğünü de ekledi.

• Sony'nin Türk oyuncuları ile dalga geçen, değer vermeyen PlayStation Türkiye rezilliğinden sonra böyle güzel röportajlar sevindirici. Yeni nesilde zaten ben de XBOX Series X'e geçmiştim, Türkiye olarak arkasındayız böyle yatırımların. Biz de görüyoruz zaten karşılığını veriyoruz, PlayStation 5 almadım XSX aldım örneğin.
  • Ahh OnLive, kapanmasaydın iyiydi. Şimdi senden araklayıp bulut mulut ayağına oyuncu kekliyorlar.

• Sony'nin Türk oyuncuları ile dalga geçen, değer vermeyen PlayStation Türkiye rezilliğinden sonra böyle güzel röportajlar sevindirici. Yeni nesilde zaten ben de XBOX Series X'e geçmiştim, Türkiye olarak arkasındayız böyle yatırımların. Biz de görüyoruz zaten karşılığını veriyoruz, PlayStation 5 almadım XSX aldım örneğin.

• sonunda

• Gfn de aldık ama Xlcoud gelirse direk alırım. Daha derli toplu bir sistem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • e sonunda artık

• Mevcut Xbox One cihazıma GamePass ile 2 TB HDD aldım. Cep telefonumdan bulut olarak oynayabiliyorum ve aşırı zevk veriyor zira yatakta, iş yerinde molada veya seyahat ederken internet hızlı olduğu sürece sorunsuz kullanım sunuyor.

• Vay canına e bu iyiymiş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu gelirse çok iyi olur. PC'ye de ileride gelicek.

• Sınırsız mobil veri paketleri istiyoruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MaximillianFoe kullanıcısına yanıt

Bir kaç Xbox ve PS konusuna daha kopyalamanız lazım bence. Anladık Xbox aldınız.

Microsoft, Türkiye'de xCloud altyapı çalışmalarına başladı: xCloud nedir?
  • kaç ay oldu hala gelecek

• rocky_balbao kullanıcısına yanıt
    beklemeye devam

• Lyc kullanıcısına yanıt

Halil Gökoğlu microsoftan ayrılmış geleceğini sanmam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.