Şimdi Ara

Rockstar Games yeni nesil konsollarda geriye uyumluluk ile çalışacak olan oyunlarını açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Konsolların çıkışına sadece birkaç gün kaldı ve her zamanki gibi konsollar yeni oyun sıkıntısı çekecek gibi duruyor ancak bu sefer oyuncuların imdadına geriye uyumluluk sistemi yetişiyor. Bildiğiniz gibi geriye uyumluluk sistemi sayesinde her iki konsolda da eski oyunları daha ilk günden oynayabileceksiniz. Rockstar Games de yeni nesil konsollar için ilk günden erişime açık olacak oyunlarını açıkladı.

Ayrıca Bkz.EA yeni nesil konsollarda oyunlarının destekleyeceği özellikleri açıkladı

Şirket Rockstar Games olunca elbette oyunlar daha fazla dikat çekiyor ve daha fazla merak ediliyor. Mevcut neslin en önemli oyunlarından Grand Theft Auto 5 ve Red Dead Redemption 2 de özellikle yeni nesil için merak edilen oyunlardandı. Rockstar Games'in açıkladığına göre her iki oyun da konsolların çıkış gününde geriye uyumluluk ile oynanabilir olacak. Ayrıca Grand Theft Auto 5'in yeni nesil sürümünün 2021 yılında ayrıca yayınlanacağını da hatırlatalım.

Yeni nesil konsollarda oyuna aynı PlayStation Network ya da Xbox Live hesabı üzerinden girerseniz kayıt dosyalarınıza da ulaşabileceksiniz. Ayrıca L.A. Noire da yeni nesil konsollarda oynanabilecek. Hatta L.A. Noire: The VR Case Files isimli VR oyunu da PlayStation 5'te oynanabilecek.

Bu oyunlar dışında Xbox Series X ve S sahipleri geriye uyumluluk sayesinde aşağıdaki oyunları ilk günden oynayabilecek. 

Bully: Scholarship Edition

Grand Theft Auto IV

Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City

Grand Theft Auto: San Andreas

Midnight Club: Los Angeles

Red Dead Redemption

Rockstar Games Presents Table Tennis

PlayStation 5 sahipleri ise aşağıdaki oyunları ilk günden oynayabilecek. 

Bully

Grand Theft Auto III

Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: Vice City

Manhunt

Max Payne

Red Dead Revolver

The Warriors

Kaynak:https://www.rockstargames.com/newswire/article/61774/backward-compatibility-on-playstation-5-and-xbox-series-x-s?utm_source=twitter&utm_medium=o_social&utm_campaign=rockstar_announcement_backward-compatibility-20201106

• Yeni üretimler yapmanıza gerek yok sadece yeni konsollar üretin ve ardından geriye uyumlu diyip yeni nesil konsolda eski nesil konsol oyunları oynatın zaten alıştık kapitalizme. Yeni nesil konsol almanın mantığıda yok zaten eski nesil oyunları cilalatıp parlatıp tekrar tekrar satıcaklarsa. Şimdi çıkar bunuda savunanlar “ps5 te ps2 oyunu oynucaz sanane”
  • Vice City ve San Andreas için Playstation 2 DVD'lerini takarak mı oynayabiliyoruz yoksa PS4 sürümlerinin dijital hallerini mi anlamadım.

• Nachtsicht93 kullanıcısına yanıt

PS4 dijital.

PS3 ve 2 uyumluluğu yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim için Elle tutulur oyunlar değiller

• ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oyun konsollarının işletim sistemlerini pek anlamış değilim. Her seferinde yeniden mi işletim sistemini kodluyorlar acaba? Öyle olsa, bu sefer de bir işletim sistemi 160 GB tutmaz. PC tarafında minimum 650 MB isteyen Windows 2000, Şimdi Windows 10 2020 Update ile minimum 40 GB alan isteyen işletim sisteminde GTA 3 ve GTA VC sorunsuz açılabiliyor. Windows sürekli yeniden kodlanan bir işletim sistemi değil tabii ki de ama 32 bit uygulamaları 64 bitte çalıştırmak için bir emülatör uygulayarak 15 20 yıllık oyunları hâlâ açabilmekte. Oyun konsollarındaysa bir tuhaf.

• Yeni üretimler yapmanıza gerek yok sadece yeni konsollar üretin ve ardından geriye uyumlu diyip yeni nesil konsolda eski nesil konsol oyunları oynatın zaten alıştık kapitalizme. Yeni nesil konsol almanın mantığıda yok zaten eski nesil oyunları cilalatıp parlatıp tekrar tekrar satıcaklarsa. Şimdi çıkar bunuda savunanlar “ps5 te ps2 oyunu oynucaz sanane”

• Rockstapar ın yeni oyun yapmasına gerek yok gta serisi yeter :)

• Vice City Stories neden yok ya. PSP ve PS2 de kaldı güzelim oyun. PC ye çıkarsalardı keşke.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IT Engineer -- 8 Kasım 2020; 18:42:32 >
  • IT Engineer kullanıcısına yanıt
    Normalde iOS'a çoktan çıkmış olması lazımdı. 3D Era'dan iOS'a çıkmayan bir tek VCS kaldı.

• GTA: San Andreas’ın bir remake versiyonu güzel olabilirdi.

• Başlayalım rdr ye 10kasımda o zmn

• The Brand Planet kullanıcısına yanıt
    Gına geldi Remake'lerden

• 3 nesile aynı oyunu getiren oyun dünyasının yeni kanseri şerefsiz R*

• Şu konsollarda 4K60fps Midnight Club Los Angeles oynayan olsa da izlesek

• evo_4 E kullanıcısına yanıt

Gittikçe kan emici olarak anılmaya çalışıyorlar gibi.

• Vice City stories için mobile veya pc'ye emülatör kurup romla oynamak zorundasın. Başka türlü zor oynatırlar

• Rahat olun rdr2 ps6 ya bile cikar

• quote:

Orijinalden alıntı: evo_4

3 nesile aynı oyunu getiren oyun dünyasının yeni kanseri şerefsiz R*

Şaka maka böyle bir örnek yok değil mi beyler?  

• Gta 5 e Türkçe altyazı güncellemesi bile yapmadı rs gta6 içinde unudum az altyazı için polonya kadar satılmıyormu konsolda bu oyun nedir bu düşmanlık

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.