Şimdi Ara

Tenet'ın bluray versiyonunun yayın tarihi açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Chrisopher Nolan'ın yeni filmi Tenet pandemi nedeniyle gişede beklediğini bulamamıştı. Milyonlarca insan COVID-19 salgını devam ederken sinema salonlarına geri dönmemeyi tercih etti. Siz de bu sinemaseverlerden biriyseniz bugün sizlere güzel bir haberimiz var. Tenet'ın dijital ve bluray versiyonları nihayet 15 Aralık'ta yayınlanıyor.

Tenet geçtiğimiz Ağustos ayının sonunda gösterime girmişti. Nolan'ın merakla beklenen filmi, Mart ayından bu yana COVID-19 sürecinde yayınlanan ilk ve son büyük film oldu. Tenet gişede 350 milyon dolarlık hasılat yaptı ve sektörde hayal kırıklığı yarattı. Tenet'ın pandemiye yenik düşmesinin ardından büyük Hollywood stüdyoları bu sene yayınlamayı planladıkları filmleri 2021'e erteleme kararı aldı.

Eleştirmenlerin Tenet için yayınladığı yorumlar genel anlamıyla olumluydu. Filmi sinemada izleyen seyirciler ise Tenet'ı yine genel anlamıyla beğenmiş olsa da Nolan'ın diğer filmlerine oranla biraz daha sönük buldu. Tenet şu anda Nolan'ın yönettiği tüm filmler arasında en düşük 3. IMDB puanına sahip (IMDB 7,8).

Tenet 15 Aralık'ta SD, HD ve 4K kalitelerinde dijital olarak yayınlanacak. Elbette aynı gün korsan sitelere de düşmüş olacak.  

Kaynak:https://www.theverge.com/2020/11/5/21551390/tenet-home-release-date-dvd-blu-ray-digital-nolan

• Ben kesinlikle anladım ki Nolan ve ekibi yapımcı şirketi artık parayı reklam şirketlerine değil forum ve sözlük yazarlarına, teknoloji veya sinema haber sitelerine veriyor ve bütün reklamı buradan yapıyor. Herhalde hiç bir film veya yönetmen bu kadar reklam edilmedi. Adamın başarısız işi bile şişirilip her hamlesi haber niteliğinde olmasının başka açıklaması olamaz. Başarılı mı? Başarılı bir strateji.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimi ülkelerde sinema salonlarının açılması belli bir süre yasak. Bu kadar kazanç elde etmesi bile başarı.

• Ben kesinlikle anladım ki Nolan ve ekibi yapımcı şirketi artık parayı reklam şirketlerine değil forum ve sözlük yazarlarına, teknoloji veya sinema haber sitelerine veriyor ve bütün reklamı buradan yapıyor. Herhalde hiç bir film veya yönetmen bu kadar reklam edilmedi. Adamın başarısız işi bile şişirilip her hamlesi haber niteliğinde olmasının başka açıklaması olamaz. Başarılı mı? Başarılı bir strateji.

• monacomen kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum sana. Dunkirk filmi çok berbattı ama nasıl bi reklam yaptılarsa efsane film derecesine getirdiler. Yıldızlar Arası filmi ise efsaneydi bana göre.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    pendemi döneminde sahne alan başka yapım mı oldu? Olayları biraz bütünsel değerlendirsek sonuca ulaşacağız aslında. Çoğu ya ertelendi ya da çekime ara verildi.

• Dunkirk filminin berbat olduğu görüşüne katılmıyorum. Bence efsane bir filmdi. Filme "savaş filmi" düşüncesiyle gidenler elleri boş döndüler. Savaşın çok önemli bir yönü olan psikoloji üzerine odaklanan bir filmdi. Ve bu hissiyatı çok güzel yansıtıyordu.

• zevron kullanıcısına yanıt

Pandemi döneminde bir çok film vizyona girdi. Pandemi zaten neredeyse yılın tamamını kapsadı bu yıl sadece Tenet çekildi demek de kusura bakmayın saflık olur.

• Bana da Yıldızlararası berbat gelmiştir, dördüncü denememde bile filmi sıkılmadan seyredip bitiremedim. En azından Dunkirk'ü bitirebilmiştim. Efsane miydi, hayır, kesinlikle o kadar ödülü hak etmiyordu. Benim için efsane olanı 1917'dir.

Tenet'ın bluray versiyonunun yayın tarihi açıklandı
    birçok dediğin örnek verebilir misin? hangileri ve tarihleri ile...

• üşüyoruz SPARKS reyiz

• Haber editörünün "Tenet 15 Aralık'ta SD, HD ve 4K kalitelerinde dijital olarak yayınlanacak. Elbette aynı gün korsan sitelere de düşmüş olacak. " yazısı ne kadar da manidar değil mi Tenet'ın bluray versiyonunun yayın tarihi açıklandı 

• Ben pek beğenmedim diziyi, pek bir şey anlatmıyor hikaye olarak. Tamam, bir şeyler var beni sarmadı açıkçası. Zamanın aynı anda hem ileriye hem de geriye gitmesini garip buldum.

https://www.webtekno.com/2020-de-cikacak-filmler-h96201.html

2020’de Vizyona Giren ve girecek 11 Popüler Film

Başlıkta "beklenen" diyor ve listenin tamamına yakını da henüz girmedi. Neyse uzatmayacağım. Sonuçta Nolan normal zamanda dahi toz kaldıran ve beklenen bir yönetmen. Böyle bir dönemde bütün ilginin onun eseri üzerinde olması beklenir.

Nolan'ın sosyal medyayı ve buradaki yazarları kullanarak reklam yapıp çok iyi piyar yaptığını söylemiş miydim. Tekrar emin oldum. Toz kaldıran derken, ben bu kadar senedir sinema sever biriyim bu kadar abartılan az yönetmen var, abartılan bir çok yönetmenden biri bana göre. Kubrik de öyle bana göre ama bu topa girmenin zamanı değil rahmetlinin kemikleri sızlamasın.

Sinema sever biri olarak, eserin güzelliğinin göreceliğinden başka teknik olarak Nolan hakkında yeterince bilgiye sahip olduktan sonra "abartıyorlar" diyebilirsin. Kamera tekniği, olay kurgusu, müzikler, sahne kurulumu, efekt kullanımından kaçınması vs gibi bütün konularda konuşabiliriz istiyorsan. Çok büyük yönetmenler var daha da olacaktır ancak Nolan iletişim çağına denk geldi ve arkasında koskoca bir yapım firması var. Bu sebeple popüler balonlardansa böyle yetenekli bir kişinin ünlü olmasından mennunum.

Bu adamın filmlerinin çoğunu seyrettim ve Prestij dışındakiler gerek anlatım gerek ise konusu ile beni çok da çekmedi, hep bir uuvvv vauuuv kitlesi tarafından kulağıma çalınan abartılı reklam pompalamaları ile seyredip, ama bunda bir halt yok bana kalırsa demişimdir, Prestij ise başarılı bir senaryo olduğu için ön plana çıkar. Spielberg gibi bir dahi var iken Nolan nedir yahu, kiralık borazanlar sayesinde çok abartılmış biri olduğunu düşünüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.