Şimdi Ara

PS5 Doğal 1440p Çözünürlük Desteklemeyecek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
1.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Xbox Series X ile Xbox Series S doğal 1440p çözünürlük destekleyecek. Peki ya PlayStation 5? Monitör üreticisi BenQ, geçtiğimiz günlerde web sitesinde destekleneceğini yazmıştı fakat ardından kaldırdı ve görünüşe göre hatalı bir bilgiymiş.

Sony temsilcisinin IGN İtalya'ya yapmış olduğu açıklamaya göre PlayStation 5 doğal 1440p çözünürlük desteklemeyecek.

1440p çözünürlükte ekrana sahip kullanıcılar yine de PlayStation 5'e bağlayıp kullanabilecek fakat yüksek ihtimalle 1080p sinyal 1440p'ye upscale edilecek. 

• Kim neden ps5 alır ki anlamakta güçlük çekiyorum... Birkaç istisna exclusive oyun hariç Xbox her yönden avantajlı. Hem konsolun donanımı daha güçlü hemde Gamepass gibi bir nimet var.

Yüzlerce oyun aylık 7,5 tl ya da 250 lira veriyorsun 3 sene boyunca kafan rahat oyunlara kuruş ödemiyorsun.

Playstation tarafında 1 tane oyun 500 lira... O her sene yenisi çıkan fifalar falan hepsi xboxta birkaç ay gecikmeli olarak bedava.

bilmeyenleri uyandırayımda isteyen yine playstation'a devam etsin, herkes kendi bilir en iyisini.

• Şimdi 4k TV si olan gene 1440p oynayamayacak mı.Belki 1440p 60fps istiyorum
  • Hey yavrum be böyle rezillik görülmedi. 2K monitör kullananlar deliriyordur şuan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazdıklarımı not alın ps5 ve series x ara nesilleri geliyor demedi demeyin bakalım ne zaman duyurulucak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kötü oldu. 2K monitorü olanlar çöp.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

Şimdi 4k TV si olan gene 1440p oynayamayacak mı.Belki 1440p 60fps istiyorum

Performans modunda dinamik olarak 1440p 1660 p artık 60 fps yi o oyunda hangi upscale ile verebilecekse otomatik yapıyor, ile ayarlamak mümkün değil ama güncelleme ile gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: Deswaaa

Yazdıklarımı not alın ps5 ve series x ara nesilleri geliyor demedi demeyin bakalım ne zaman duyurulucak

Tabiki gelecek ama su an zararına sattığı ps5 in donanımı ucuzlayıp karlı şekilde satabilecegi tarihe kadar çıkmaz, ps5 donanımı ucuzlar ve 500 dolara çıkaracağı pro modeli kar getirir iste o zaman çıkarır şu an iki firmanında zararına satmasının tek nedeni rekabet, bugün 2080 ti için ps5 kasası toplamaya çalışıyorum 10 bini geçiyor ekran kartsız kasa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 5 Kasım 2020; 8:32:20 >
  • Kim neden ps5 alır ki anlamakta güçlük çekiyorum... Birkaç istisna exclusive oyun hariç Xbox her yönden avantajlı. Hem konsolun donanımı daha güçlü hemde Gamepass gibi bir nimet var.

Yüzlerce oyun aylık 7,5 tl ya da 250 lira veriyorsun 3 sene boyunca kafan rahat oyunlara kuruş ödemiyorsun.

Playstation tarafında 1 tane oyun 500 lira... O her sene yenisi çıkan fifalar falan hepsi xboxta birkaç ay gecikmeli olarak bedava.

bilmeyenleri uyandırayımda isteyen yine playstation'a devam etsin, herkes kendi bilir en iyisini.

• Komikmiş doğruysa

• Xbox almak için bir sebep daha

• Daha önce konsolüssünde Onur abi belirtmisti 2k desteklemeyebilir diye. Dogruymus demekki. Gercekten cok kötü bir karar olmus. 2k monitorler yaygin olarak kullaniliyor diye biliyorum. Sony bir sekilde bu destegi konsoluna getirmeli.

• Bu nesil konsollar büyük balon çıktı bana göre. Özellikle Sony kitlesine çok güveniyor, ne yaparsa yapsın alacaklar zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STMUS -- 5 Kasım 2020; 9:20:10 >
  • Tamam PS5 kaka, anladik ps5 çöp

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Native 4K veremeyen konsoldan ne beklenir ki başka

• Exclusive oyunlar dışında hiç bir cazibesi kalmadı.

Her yönüyle rakibinden çok daha kötü bir konsol.

Her şeyi anlıyorum da, kendi oyunlarında bile nasıl 4k native 60fps veremez ?

Ps4 prodan hallice.

Ps4 pro +

• Hayatımda böyle bir saçmalık görmedim.
  • Arkadaşın dediğine katılıyorum. Playstationun birkaç sağlam exc oyunu dışında hiç bir cazibesi kalmadı. He bir de yeni nesil dualsense merak uyandırıyor benim açımdan onun dışında hiç bir artısı yok bu nesilde, oyunlarda bu kadar pahalılaşmışken xbox büyük avantajlı.
  • Xbox alırım keyfime bakarım bu saatten sonra, Bunlar yazılım konusundada tırt..
  • Bunlar iyice sapıtmaya başladı. Geçen nesil başında Xbox One ne kadar hata yaptıysa, ısrarla aynılarını yapmaya çalışıyor PS5.
  • Ya 1080p 50-60 fps ya da dinamik 4k ya kadar artık ne verirse 30fps :) Hayırlı olsun ne diyelim..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.