Şimdi Ara

Days Gone'ın PlayStation 5 özellikleri açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yayıncılığını Sony Interactive Entertainment'ın yaptığı, geliştiriciliğini ise Bend Studio'nun yapıtğı PlayStation 4 özel oyunu Days Gone, bildiğiniz gibi geriye uyumluluk ile PlayStation 5'te de oynanabilecek. Geçtiğimiz saatlerde oyunu geliştiren stüdyo, oyunun PlayStation 5'te destekleyeceği özellikleri açıkladı.

Ayrıca Bkz.Resident Evil Village'ın PlayStation 5 özellikleri açıklandı

Bend Studio'nun resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre oyun dinamik 4K çözünürlükte 60 FPS'e kadar çalışabilecek. Ayrıca oyuncular PlayStation 4'teki kayıt dosyalarını PlayStation 5'e taşıyabilecek. 

Days Gone, PlayStation Plus Collection listesine dahil olan oyunlardan birisi. PlayStation Plus sahipleri, bu listeye dahil olan oyunları ekstra hiçbir ücret ödemeden PlayStation 5'te oynayabilecekler. Bahsi geçen paylaşımı aşağıda bulabilirsiniz.

• Days Gone’nin 4k olsa bile 60fps çalışacağına inanmıyorum..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu "kadar" kelimesine çok uyuz oluyorum yani fps dalgalanması olacak mı olmayacak mı belli değil 20 de alabilirsin 60 da

• Sony özel oyunları ps5’te 4k 60hz çalışacak ps4 gibi konsolda 1080p 30hz çalışıyorsa ps5’te zaten her türlü çalışır

• “Up to”

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rtx yok sanırım.Yeni nesile has bişiler ekleseler çok iyi olacak.Mesela Last of us 2 yi yarısında bıraktım 5 de devam ederim diye.Ama hakkını vermeyecekler anlaşılan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dinamik çözünürlükte denilen şu, konsol 60 Fps de tutunmak için yüksek Gpu gereksinimi olan anlarda oyunu 2k ya düşürüp 4k ya Upscale yapacak. Yani Gpu 2k render yapıp tv ye 4k yansıtacak m yani veri transferinde Pixelleri çoğaltma yöntemi ile. Benim anladığım bu. Yanlış mı anlıyorum sizce?

Yani konsollar 4k 60 Fps native veremiyor m heleki 4k Ray Traycing ancak Max 30 fps.

• neden Native 4K degil ? 

• PS5 donanımı native 4k 60 FPS yüksek grafik seviyesinde oyunları desteklemez. Çünkü PS5 donanımı native 4k ray tracing 60FPS için yetersizdir. Ve ayrıca PS5 konsolunun tek avantajı yeni nesilde de kaliteli exclusive oyunları olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bruce Wayne18 -- 4 Kasım 2020; 19:45:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fps droplarını halletseler güzelim oyun fps ve optimizasyon kurbanı olmuştu ne yazık ki..

• Yeni konsolda tuhaf hataları giderseler yeterli.

• Exclusive oldugu icin dinamik cozunurluk onemli degil, ama fps sabit 60 olmali.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.