Şimdi Ara

## XFX'den R600 Katili 8800GTS Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
3.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## XFX'den R600 Katili 8800GTS Geliyor ##

Bilindiği gibi AMD'nin 14 Mayıs'ta pazara sunduğu R600 tabanlı Radeon HD 2900XT modeli Nvidia'nın GeForce 8800GTS 640MB'lık modeline rakip olarak konumlandırıldı. AMD'nin en azından şu an için Nvidia'nın GeForce 8800GTX ve Ultra modellerine rakip olabilecek bir modeli bulunmuyor.

Radeon HD 2900XT ise hem performans anlamında hemde sahip olduğu kutu içeriği ile açıkçası oturmamış sürücülerine rağmen GeForce 8800GTS 640MB'ın çoğu testte önünde yer alabiliyordu. Bunu gören tabii durumu fark eden firmalardan ilki XFX olacka gibi görünüyor zira firma Radeon HD 2900XT ile mücadele edebilecek saat hızlarına sahip yeni bir GeForce 8800GTS 640MB modeli hazırlamış. Firmanın hazırladığı ve büyük bir ihtimalle XXX uzantısına sahip olacka yeni 8800GTS'in saat hızları ise iu şekilde,

- GPU: 600MHz
    - Bellekler: 1900MHz
    - Shader İşlemcileri: 1500MHz

Saat hızları itibariyle standart 8800GTS'lerin hespini geride bırakmayı başaran XFX'in yeni çözümü piyasanın en iddialı 8800GTS modellerinden biri olacak gibi görünüyor. Kart GPU ve bellek hızları ile bir üst model olan Geforce 8800GTX'e de kafa tutmaya geldim mesajı vermiyorda değil ama bilindiği gibi arada bellek beri veri yolu farkı bulunuyor.

XFX'in Radeon HD 2900XT'i performans testlerinde geride bırakması tahmin edilen yeni GeForce 8800GTS modelini Computex fuarında sergilemesi beklenirken fiyat konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 30 Mayıs 2007; 16:05:33 >

• XFX yine XXX'lemiş fiyatı çok abartı olmazsa diğer GTS üreticileri nal toplar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRQX -- 30 Mayıs 2007; 16:07:31 >
  • Driverlar tam oturmadan bunun ispatı biraz zor olacağa benziyor.
    Ayrıca bu köpeğin dişlerinde de EVGA yazmıyordur umarım
  • quote:

Orjinalden alıntı: erowerlord

Driverlar tam oturmadan bunun ispatı biraz zor olacağa benziyor.
    Ayrıca bu köpeğin dişlerinde de EVGA yazmıyordur umarım

sıkıyorsa bidaha yazsın yine toplanır malları
  • 2900XT her türlü üfler o kartlara.
  • nvidia xfx,evga,bfg gibi partnerleri olduğu için gerçekten çok şanslı.
    böyle partnerleri olduğu sürece kolay kolay sırtı yere gelmez.
  • bu karta gerek yokki zaten şuan piyasada ki 320mb 8800gtsler hem fiyatlarıyla hemde performanslarıyla 2900xt'yi doğmadan öldürdüler
  • iremmurat... sen bir karistir forumlari.. su anda Jetway'in hd2900xt karti yuksek cozunurlukte baya bir hirpaliyor 8800gtsleri..
    dikkatini cekerim sadece gtsleri... gtx ve ultra olmasa nvidia'nin cani okunacak...

kisaca gorunen o ki; basabas yarisiyorlar.. sahsen benim bildigim kadari ile 65nm'ye yonelik bir bilgi yok.. 65nm olursa ne olur dusunmek bile istemiyorum..
  • bence ati kartı yüksek fiyata satarak kendi kuyusunu kazıyo alınacak bi kart deyil saparklenin 8800 gts 320mb 320$ iken fazla söze gerek yok yok illa performansı yüksek diye o karta para verilmez zaten öle acayip bi performans farkı yok 8800 alıpda stok kullanan yoktur zaten kullanmazsa verdiği paranın yarısı boşa gider bi de o/c yaptınmı hem 2900 ü geçersin hemde paran cebinde kalır ki zaten 2900 proglemleri olan bi kart
  • quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

iremmurat... sen bir karistir forumlari.. su anda Jetway'in hd2900xt karti yuksek cozunurlukte baya bir hirpaliyor 8800gtsleri..
    dikkatini cekerim sadece gtsleri... gtx ve ultra olmasa nvidia'nin cani okunacak...

kisaca gorunen o ki; basabas yarisiyorlar.. sahsen benim bildigim kadari ile 65nm'ye yonelik bir bilgi yok.. 65nm olursa ne olur dusunmek bile istemiyorum..

yani hala hd2900xt diyorsunuz ya pes doğrusu ati gerçeği gördü siz göremediniz.
    65nm R600 Yeniden Tasarlanıyor
    şuan ki hd2900xt ler gerçekten doğmadan öldüler.

• quote:

Orjinalden alıntı: spiritc85

quote:

iremmurat... sen bir karistir forumlari.. su anda Jetway'in hd2900xt karti yuksek cozunurlukte baya bir hirpaliyor 8800gtsleri..

65nm olanını alırız o zaman sen kafanı yorma

• quote:

Orjinalden alıntı: erowerlord

quote:

Orjinalden alıntı: spiritc85

quote:

65nm olanını alırız o zaman sen kafanı yorma

• @ Fx57

Stream Processor sayısındaki farkı da unutmamalıyız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Storm Bringer

@ Fx57

Stream Processor sayısındaki farkı da unutmamalıyız.

O zaten unutulmaması gereken en önemli fark. Ben sadece bellek saat hızları da 8800GTX'in default değerini geçtiği için özellikle veri yolunu da vurgulamak istedim.
  • ya bi kartı bukadar zorlamak manasız ati yanlısı üretim yapanlarda kartlara köklensin ozanam 88xx serisi 2 ye katlatsın ne olucak koca bi hic bi ton para +milyon sorun cıkartı bu kartlar uzun ömürlü olmaz kanımca bukadar zorlanmak sadece reklam yapmak olur
  • XFX 7600GT XXX kullanıyorum gerçketen süper bir vga...

XFX 8800GTS'DEN ZATEN HİÇ KUŞKUM OLMAZ..

SAĞOL FX-57..
  • Nvidia coştu.
    Ama artık ekran kartı almicam.PC ye doğru dürüst oyun çıkmıyor.Millet Bi crysiss diye tutturmuş.Bi kaç oynarız sonra sıkılırız.
    PS3 parası biriktiriyorum
    Ama eski bi PC ci olarak gönlüm ondan yana
  • 640 mb 8800gts hızları arttırılmış bile olsa bana fiyatıyla r600 katili gibi gelmiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: DarkSleep__

Nvidia coştu.
    Ama artık ekran kartı almicam.PC ye doğru dürüst oyun çıkmıyor.Millet Bi crysiss diye tutturmuş.Bi kaç oynarız sonra sıkılırız.
    PS3 parası biriktiriyorum
    Ama eski bi PC ci olarak gönlüm ondan yana

bazı yönlerde haklısında ps3 şuan piyasada 1.5 milyar fakat 1.5 milyara gidip 8800gtx alınır ve seni baya idare eder.. Bence o kadar para değmez..

NOT= PS3'Ü ÇOK İYİ GÖRÜNTÜDE OYNAMAK İÇİN FULLHD 1080 PLAZMA YADA LCD ALMAN LAZIM..NORMAL OYNAMAK İÇİN İSE NORMAL BİR LCD YADA PLAZMA..

• herkes takmış bir ps3..orjinal oyunları 150 ytl olan bir konsol almak ne kadar mantıklı ilginç..3 tane oyunu yerine o fiyata canavar bi 8800gts 320 alınır..ayrıca konsola verdiğiniz parayı saymıyorum bile..vede o görüntüyü görebilmek için min 2000 ytl civarı bir televizyon..ilk yılki masrafını kaba taslak hesaplarsak:

1500ytl kolsol

3000ytl 20 oyun

2500 ytl lcd tv

toplam :7000 ytl..ee ne anladım ben bu işten..2000ytl ye kral bir sistem toplarım ve rahat 2 yıl götürür beni..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.