Şimdi Ara

FİESTA TDCİ VE BENZİNLİ KULLANICILARI PAYLAŞALIM- ilk mesaj güncellendi (196. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.008
Cevap
32
Favori
354.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2015 Titanium özel sipariş kullanıcısıyım. Aracın kalite hissi muazzam ki daha önce 2013 Megane kullanıyordum. Yakıt desen yakmıyor...İstanbul şehir içi 4,9 L...
  • Kates3416 K kullanıcısına yanıt
     FİESTA TDCİ VE BENZİNLİ KULLANICILARI PAYLAŞALIM- ilk mesaj güncellendi

• Merhabalar
    2012 my fiesta 1.25 aracın yakıt ortalaması şehir içi 13 lt civarı. 2500 devir üstüne çıkmamaya gayret ediyorum. Bu değeri nasıl düşürebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar 2011 model Trend 1,4 Tdci beyaz renk , 54 bin km de buyuk bir hasarı yok, ne kadardır piyasası?
    Extre olarak celik jant ve park sensörü takılmış. Bu modelde sis farı yeri var ancak takılabiliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: jolawe

Merhabalar
    2012 my fiesta 1.25 aracın yakıt ortalaması şehir içi 13 lt civarı. 2500 devir üstüne çıkmamaya gayret ediyorum. Bu değeri nasıl düşürebilirim.

Çok fazla hocam, aşırı fazla bir servise göster derim. Aracın bir arızası vardır.
    Bende 1.4 benzinli var, ş.içi 7 litre yakıyor.
  • Merhaba arkadaşlar. 2010 Ford Fiesta 1.4Tdci aracım var. 157 Bin kmde aldım. 160 binde hava filtresi mazot filtresi tarzı küçük bakımı yaptırdım. Şu an araç 162 binde. Şimdiye kadar herhangi bir sorun çıkarmadı ama malum kilometresi yüksek benim hangi parçalarını kontrol ettirmem lazım bu km araçlarda değişmesi gereken neler vardır yardımcı olabilir misiniz? Sanırım triger kayışı bir kere değişmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M1Abrams

Merhaba arkadaşlar. 2010 Ford Fiesta 1.4Tdci aracım var. 157 Bin kmde aldım. 160 binde hava filtresi mazot filtresi tarzı küçük bakımı yaptırdım. Şu an araç 162 binde. Şimdiye kadar herhangi bir sorun çıkarmadı ama malum kilometresi yüksek benim hangi parçalarını kontrol ettirmem lazım bu km araçlarda değişmesi gereken neler vardır yardımcı olabilir misiniz? Sanırım triger kayışı bir kere değişmiş.

araç işi biraz şans işi...düşük km.de araç alırsın önceki sahibi hor kullanmışsa elin cebinden çıkmaz...200-250.000 km.de araç alırsın sahibi bakmışsa araç tık demez...imkan varsa ve 1-2 yıl kullanacaksanız triger ve devirdaim setini değiştiriseniz iyi olur...normalde 90.000-100.000 km.de bir değişiyor...çekişte sıkıntı varsa yani gaza dokunduğunuzda geç algılıyorsa baskı balata yenilenebilir..diğer parçalarda o anki duruma bağlı ( fren balatası-akü vs vs)

• @jjjoookkkeeerrr Teşekkürler

• Merhabalar. 2011 model 1.25 my fiesta, 48bin km de hasar kayıtsız ve boyasız bir araç var bugün ya da yarın bakacağım araca. Satıcı 33bin lira istiyor pazarlıkla 32ye bırakır diye tahmin ediyorum. Sizce fiyat nasıldır. İkinci olarak fiestalarda trend ve titanium donanımlar olurdu my fiesta donanımı nasıldır hiç bilmiyorum. trendden daha mı donanımlı eksiği fazlası diğer donanımlara göre nelerdir. Son olarak yakıt tüketimi nasıldır acaba. Şehir içi 7-8 leri geçer mi. Bilgi sahibi forum kullanıcıları yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: invoker_

Merhabalar. 2011 model 1.25 my fiesta, 48bin km de hasar kayıtsız ve boyasız bir araç var bugün ya da yarın bakacağım araca. Satıcı 33bin lira istiyor pazarlıkla 32ye bırakır diye tahmin ediyorum. Sizce fiyat nasıldır. İkinci olarak fiestalarda trend ve titanium donanımlar olurdu my fiesta donanımı nasıldır hiç bilmiyorum. trendden daha mı donanımlı eksiği fazlası diğer donanımlara göre nelerdir. Son olarak yakıt tüketimi nasıldır acaba. Şehir içi 7-8 leri geçer mi. Bilgi sahibi forum kullanıcıları yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

fiyat gayet makul..yani eder fiyatı 32.000 tl dir...şehir içi 7-9 lt arası yakar..2010-2011-2012 fiestlarda sırasıyla trend-my fiesta ve titanium donanım var...my fiesta orta donanım oluyor..şimdiki yeni kasadaki trend x gibi bir donanım oluyor..

my fiestanın trendden fazlası; aliminyum alaşımlı jant, sis farı, deri direksiyon ve hız sabitleme olması.

• Merhaba arkadaşlar

fiesta 2011 tdci var bende cok arabadan anlayan birisi değilim öncelikle

arabayı çalıstırınca veya giderken sürekli yere zincir sürtüyormuş gibi bir ses cıkıyor ve frene basınca da gov gov ediyor

bu sorunların ne oldugunu bilen var mı acaba fikir sahibi olabilmem için

şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

quote:

Orijinalden alıntı: invoker_

Merhabalar. 2011 model 1.25 my fiesta, 48bin km de hasar kayıtsız ve boyasız bir araç var bugün ya da yarın bakacağım araca. Satıcı 33bin lira istiyor pazarlıkla 32ye bırakır diye tahmin ediyorum. Sizce fiyat nasıldır. İkinci olarak fiestalarda trend ve titanium donanımlar olurdu my fiesta donanımı nasıldır hiç bilmiyorum. trendden daha mı donanımlı eksiği fazlası diğer donanımlara göre nelerdir. Son olarak yakıt tüketimi nasıldır acaba. Şehir içi 7-8 leri geçer mi. Bilgi sahibi forum kullanıcıları yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

fiyat gayet makul..yani eder fiyatı 32.000 tl dir...şehir içi 7-9 lt arası yakar..2010-2011-2012 fiestlarda sırasıyla trend-my fiesta ve titanium donanım var...my fiesta orta donanım oluyor..şimdiki yeni kasadaki trend x gibi bir donanım oluyor..

my fiestanın trendden fazlası; aliminyum alaşımlı jant, sis farı, deri direksiyon ve hız sabitleme olması.

Hocam teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Bugün satıcı ile buluştum. Adamla pazarlık yaparken şans eseri birkaç tanıdık denk geldi. Onlar da tutustular pazarlığa adama 30bin dediler adam gülüp geçti tabi. En son 30500 e verirsen alırız daha başka etmez bu araba dediler adam da kabul etmedi. Sonra açıp fiyatlarına baktılar araçların piyasanın bu kadar yükseldiğini bilmiyorlar tabi pişman oldular. Sonuç olarak yardım etmeye çalışırken işime çomak soktular. Ben 32ye bir şekilde bağlayıp el sıkışacaktım. Yarın 2012 model kia rioya bakicam fancy paket 110bin kmde o da 33 diyor. İyi bir indirim yaparsa onu alacağım olmazsa diğer adamı tekrar arayıp 32bin lira teklif edeceğim. Adam ne der hiç bilmiyorum ama bu saatten sonra.

• Merhaba arkadaşlar,

Fiesta kullanıcıları olarak sizlere danışmak istediğim birkaç husus var.

Uzun uğraşlar sonunda kafamdaki modeli iki seçeneğe indirdim. Bunlardan birisi Corsa diğeri ise Fiesta. Bütçem ise 38.000-40.000 TL arası.

1. 2012 ve sonrası modellere bakıyorum. Dizel istiyorum. 1.4 TDCI ve 1.5 TDCI modelleri var. Paket olarak sanırım Trend, Trend X ve Titanium paketleri var. Hangisini tercih etmeliyim ?

2. Boya ve ufak tefek kaza takıntım yoktur ama alacağım aracın hasarsız olmasını istiyorum. Model olarak hangi yıla ve ort. kaç km ye yönelmeliyim ? (Çoğunluklu olarak şehir içi kullanım olacak)

3. Sahibinden ve Arabam gibi sitelere pek güvenemiyorum. Ford'un ikinci el satan bayiileri varmış, buralardan almam mı uygun olur ?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Güven

Merhaba arkadaşlar,

Fiesta kullanıcıları olarak sizlere danışmak istediğim birkaç husus var.

Uzun uğraşlar sonunda kafamdaki modeli iki seçeneğe indirdim. Bunlardan birisi Corsa diğeri ise Fiesta. Bütçem ise 38.000-40.000 TL arası.

1. 2012 ve sonrası modellere bakıyorum. Dizel istiyorum. 1.4 TDCI ve 1.5 TDCI modelleri var. Paket olarak sanırım Trend, Trend X ve Titanium paketleri var. Hangisini tercih etmeliyim ?

2. Boya ve ufak tefek kaza takıntım yoktur ama alacağım aracın hasarsız olmasını istiyorum. Model olarak hangi yıla ve ort. kaç km ye yönelmeliyim ? (Çoğunluklu olarak şehir içi kullanım olacak)

3. Sahibinden ve Arabam gibi sitelere pek güvenemiyorum. Ford'un ikinci el satan bayiileri varmış, buralardan almam mı uygun olur ?

Teşekkürler.

1-) 1,5 Tdcı performans olarak daha iyi. Trend eski kasanın modeli zaten aynı 1,4 motorda eski kasanın motoru. Yeni kasayı tercih etmen daha mantıklı olur, dolayısıyla 1,5 motoru.
    1,5lerde Trend x ve Titanium var. Titanium dolu paketi oluyor aradaki fark seni zorlamayacaksa dolu paket almak daha iyi tabi.

2-) Model dediğin gibi 2012 üstü, Km kişiye göre değişir düştükçe fiyat artacak haliyle. 50-100bin arası bakabilirsin.

3-) Ford yetkili satıcıları 2.el satar ama fiyatı genelde 2bin TL fazla yazar. Galerilerde aynı şekilde, onlar bu işin ticaretini yapıyor sonuçta.
    Sahibinden.com da ve diğer sitelerde de çok uyanık var ama doğru ilanlarda denk geliyor. Bu işlerden biraz anlayan birinin yardımıyla internetten 1-2 bin TL daha ucuza getirirsin. 100 TL ekspertize sokup gösterirsin adamın söylediklerinin dışında birşey çıkmazsa alırsın. Zaten Ford yetkili satıcılarıda ellerine gelen aracı ekspertize sokup yıkamak dışında birşey yapmıyor.

• Timsah-16 kullanıcısına yanıt
    Yanıt için teşekkür ederim.

Dediğiniz gibi 1.5 TDCI Trend X modelleri şöyle bir araştırdım ancak maalesef fiyatlar hep 45 bandında geziyor. 40.000 TL'yi aşmam çok zor. Trend modeli ile Trend x arasındaki farklar nedir acaba ? Tam bir kaynak bulamadım.

Şuan ikilemde kaldığım konu ;

1.4 ama Titanium mu alsam yoksa 1.5 trend ya da trend x mi ?

Bir de yeni modeller çıkmaya yakın bu 1.5 TDCI lerin fiyatı düşer mi acaba ? 40.000 Liraya ağır hasarsız bulmak zor gibi gözüküyor.
  • quote:

Yanıt için teşekkür ederim.

Dediğiniz gibi 1.5 TDCI Trend X modelleri şöyle bir araştırdım ancak maalesef fiyatlar hep 45 bandında geziyor. 40.000 TL'yi aşmam çok zor. Trend modeli ile Trend x arasındaki farklar nedir acaba ? Tam bir kaynak bulamadım.

Şuan ikilemde kaldığım konu ;

1.4 ama Titanium mu alsam yoksa 1.5 trend ya da trend x mi ?

Bir de yeni modeller çıkmaya yakın bu 1.5 TDCI lerin fiyatı düşer mi acaba ? 40.000 Liraya ağır hasarsız bulmak zor gibi gözüküyor.

Öncelikle araba fiyatlarının düştüğünü hiç görmedim çok ekstra durumlar hariç. Düşmez en fazla sabit kalır.

1.5 Trend X artı özelllikleri;
    15 inç çelik jant, hız kontrol, karartılmış arka camlar, deri direksiyon, direksiyondan kumanda radyo/MP3.

1.5 Trend'de bunlar yok, boş bir araç zaten.

1.4 Titanium Özellik olarak trend X'den biraz daha daha dolu yağmur sensörü, gündüz farı, otomatik klima, çift renk koltuk ve torpido vs.

Alabiliyorsan 1.5 Trend X al derim. Alamıyorsan 1.5 Trend ile 1.4 Titanium arasındaki seçim senin zevkine/tercihine göre değişir.

• Timsah-16 kullanıcısına yanıt
    Valla bilgiler çok aydınlatıcı oldu, dediğiniz gibi yapacağım.

Şuan araştırma safhasındayım. Yine kafama takılan bir durumda buraya yazacağım, umarım burada olursunuz :)

Teşekkürler.
  • quote:

Valla bilgiler çok aydınlatıcı oldu, dediğiniz gibi yapacağım.

Şuan araştırma safhasındayım. Yine kafama takılan bir durumda buraya yazacağım, umarım burada olursunuz :)

Teşekkürler.

Rica ederim, yardımcı olmaya çalışırım tabi.

Bulunduğunuz şehrin Ford bayisine gidin orada 2.el 3-4 farklı Fiesta vardır. Oradaki satıcı size daha ayrıntılı bilgi verebilir.
    Kağıt üstünde farklılıkları araştırmaktan çok, araçların içine oturup artı ve eksileri kendiniz görmeniz daha iyi olacaktır.
    Opel bayisine gidip aynı şekilde Corsa'ları da görün, karşılaştırın.
    İçinize sinen aracı almaya bakın, özellikler çok önemli değil.

• Arkadaşlar fiesta araç almayı düşünüyorum.1.4 Titanyum bi araç var 2013 model benzinli 21 bin km'de 39 bin Tl'de anlaştık.Şimdi bu araç alınır mı ,nasıl ve yakıt tüketimi nedir yardımcı olursanız çok minnettar olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömer1903 -- 24 Temmuz 2016; 13:38:33 >
  • Yegenim 10 ay once Sıfır Fiesta 1.5 TDCI 75Bg Titanium aldı.Yakıt Tuketimi Ort. 6.5 LT Motorin civarında oldugunu soyluyor.
    Yine Sıfır Nissan Quasqai 1.5 TDCI 110BG var.Onun da 5.5 LT Motorin civarında yaktıgını soyluyor.
  • 
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.