Şimdi Ara

FİESTA TDCİ VE BENZİNLİ KULLANICILARI PAYLAŞALIM- ilk mesaj güncellendi (187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.007
Cevap
32
Favori
354.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, bende 2004 model 1.4 benzinli fiesta var. Yaklaşık 10 gündür direksiyonu sağa ve sola çevirdiğimde sürtme sesi gibi bir ses geliyor. Seyir halindeyken herhangi bir ses yok ancak sağa ve sola yavaş dönüşlerde ve araç sabitken bu ses bariz şekilde duyuluyor. Bu neden kaynaklanıyor olabilir ve önemli birşey midir? Bilgi verebilirseniz sevinirim.
  • suanda 2013 1.0 ecoboost fiesta fiyatları ne durumda titanium x ?
    15.000 km de hatasız metalik siyah mesela bilgisi olan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terzi.

Hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın. Kaça aldınız, araç durumu nedir.

Teşekkür ederim. 22.000 TL'ye İlk sahibinden bir yakınımızdan aldım.
    Km orjinal, 60bin km ye kadar servise girmiş. kazası yok, bir iki yerde lokal boya mevcut.
    Piyasaya bakınca uygun fiyata aldığımı düşünüyorum. Siz ne dersiniz fiyat konusunda?
    İlk defa otomatk araç aldım. Asm şanzımanın biraz narin olduğunu biliyorum. Çok şükür şu ana kadar bu araçta şanzımanla ilgili bir problem olmamış. Umarım bendede olmaz :)
  • Arkadaşlar selamlar. Başlık biraz ölü olsa da birkaç kişi cevap verir umuduyla sormak istiyorum. 2006-2007 model makyajlı dizel Fiesta 160-170 binlerde ne kadar eder sizce? 20-21 civarına ortalama olarak nasıl bir dizel fiesta alınır? İyi akşamlar.
  • Bu başlık gerçekten ölü.
    Ya kimse fiesta kullanmıyor, yada kullananlar diğer ford forumlarında daha aktifler.
  • orkunartun dedıgın aractan nısanda alıp hazıranda satmıstım.5 bın km yaptım.dızel 2007 model 21 e sattım.gercekten az yakan model.ama aıle aracı degıl sormak ıstefgın varsa sor kardesım
  • borno_vali B kullanıcısına yanıt
    Hocam direksiyon pompanız sıkıntılı olabilir
    Atf hidroliğiniz bitmiş olabilir( spiral hortumda kaçak varsa aynı ses ve sonuç)
    Direksiyon kutusunda Kısmi arıza olabilir
    Acilen servise götürün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • orkunartun kullanıcısına yanıt
    Daha düşük kmli dizellerden almanızı tavsiye ederim duratorq çok iyi motor
    Fiyat aralığı internette 20nin üzerinde görünsede 18-20 arası piyasaya sahip

• quote:

Orijinalden alıntı: kellesh

Hocam direksiyon pompanız sıkıntılı olabilir
    Atf hidroliğiniz bitmiş olabilir( spiral hortumda kaçak varsa aynı ses ve sonuç)
    Direksiyon kutusunda Kısmi arıza olabilir
    Acilen servise götürün

direksiyon kutusunda veya direksiyon pompasında bir arıza var ise değişimlerinde veya tamirlerinde tahminen ne kadar masraf çıkarır?
    Pompa tamiri olmaz 300 lira parçası
    Spiral boru 120 TL tamiri olursa 50 TL
    Kutu tamiri 250 den başlar Sıfır parça fiyatı bilmiyorun

• quote:

Orijinalden alıntı: kellesh

Pompa tamiri olmaz 300 lira parçası
    Spiral boru 120 TL tamiri olursa 50 TL
    Kutu tamiri 250 den başlar Sıfır parça fiyatı bilmiyorun

benim tahminim kutudan olabilir. çünkü direksiyon yağında eksilme vardı. yağ takviyesi yapınca ses kesildi. şu anda sessiz bir şekilde çalışıyor. bir süre bu şekilde kullansam herhangi bir problem teşkil edermi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borno_vali -- 13 Aralık 2014; 15:36:51 >
    O zaman hortum yada depo sıkıntınıZ vardır
    Idare eder ama patlarsa büyük sıkıntı basıma geldi ordan biliyom

• Arkadaslar selamlar. 2003 tdci comfort 150binde 18bin750 tl fiyat sizce nasıl? araci yarin gormeye gidicem ve expertize sokmayi dusunuyorum. Km nerdeyse 12 yasindaki arac icin normal geldi sizce de oyle mi? Satin alma kararinda bu arac icin oncelikli olarak nelere dikkat etmeliyim?

• 12 yıllık araçiçin km normal.
    piyasasını bilmediğim için fiyat hakkında bir şey diyemem.
    5664 e mesaj atıp sigortasorgulaması yapın. bazen km bilgiside geliyor.
    motora iyi baktırın, yağ yakıp yakmadığına
    turbosunu, turbo hortumlarını kontrol ettirin, keskin ıslık sesi geliyorsa turboda sorun vardır.
  • Km gayet iyi. Umarım orjinaldir. 5664 e mesaj atmadan aracı almayın.
  • 149binde 17.750 ye satin aldim arkadaslar. Expertize sokma imkanim olmadi satici ilani koydugu gun goturmus sag yolcu kapi degisik gorunuyo o da orjinaliyle degismis baska bi sikintisi yok. Motor bakimlarini falan da yaptirmis. Izmir tum gun yagmurluydu yagmurda kullandigim kadariyla da arac canavar gibi yol tutusu hizlanmasi gayet guzel. Modelin en dusuk beygirlisi olmasina ragmen. Hele 3. vitesi cok cok iyi eski bir corolla kullanicisi olarak ivmelenmesini ozlerim diye dusunuyodum fakat pek ozleyecegimi sanmiyorum :)) Tesekkur ederim onerileriniz icin iyi forumlar olsun.

• Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasiz günlerde kullanın.

• Murat006 kullanıcısına yanıt
    Hazir sizi yakalamisken yine rahatsiz edicem aldigim aracta pioneer deh p4650mp kodlu teyp var. Cikardigimda arkasi asiri isinmisti ve tedirgin etti. Hani boyle fani bozuk olan alt tarafi sicaktan kavrulan laptoplar gibi. Sizce bu normal midir cunku daha once kullandigim araclarda bunun gibi bircok teyp vardi fakat hicbirinde boyle dikkat cekici bi isinmayla karsilasmamistim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam bir bilgim yok ama uzun süre kullandiysaniz isinmasi normaldir. Eski bir model teyp, uzun bir müddet kullanilmistir. Icindeki kondansatorlerin omru dolmuş olabilir. Teybe enerji veren kablolarin kesitleri düşük olabilir. Teypcilere sormakta fayda var hocam.

• Murat006 kullanıcısına yanıt
    Piyasada yok hangi yilin cihaziysa artik :) Dediginiz gibi bir ototeypciye goturup kontrol ettiricem cok tesekkur ederim ilgilendiginiz icin. Neticeyi tekrar buradan yazarim ki belki bir zaman bir baskasina yardimci olur?

• 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.