Şimdi Ara

FİESTA TDCİ VE BENZİNLİ KULLANICILARI PAYLAŞALIM- ilk mesaj güncellendi (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.007
Cevap
32
Favori
354.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 2007 model benzinli fiesta metalik gri 14.000 km de tüpsüz ne eder. bide yakışı nasıl şehir ve dışı. 1388 motor olduguna göre çok yakmaz sanırım. tavsiye edermisiniz kaçışı nasıl atikmi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çukurova

arkadaşlar 2007 model benzinli fiesta metalik gri 14.000 km de tüpsüz ne eder. bide yakışı nasıl şehir ve dışı. 1388 motor olduguna göre çok yakmaz sanırım. tavsiye edermisiniz kaçışı nasıl atikmi.

17 lira ya alınır heralde km çok düşükmüş ondan 17 dedim. yoksa 16 lara kadar inebilir fiyatı
  • 19000 tl istiyorlar 14.000 de orjinal yeni kokusu var üzerinde. bu arabalar ne yakıyor çekişi filan alınırmı. bu seğmentte dizel almak istemem. b seğmenti arabaların yalıtımı iyi omaz. daha doğrusu c seğmentlerde dahi izalosyon zayıf. tıı tır sesi dinlemek istemiyom.
  • quote:

19000 tl istiyorlar 14.000 de orjinal yeni kokusu var üzerinde. bu arabalar ne yakıyor çekişi filan alınırmı. bu seğmentte dizel almak istemem. b seğmenti arabaların yalıtımı iyi omaz. daha doğrusu c seğmentlerde dahi izalosyon zayıf. tıı tır sesi dinlemek istemiyom.

çömez paran bol galıba benzın yakında 4 tl olunca gor bakalım o sesı dınlemek ıstıomusun ıstemıomusun.
  • evet devir ekonomi devri aman derim..
  • hocam ben haftada 1 veya 2 gün binecem arabaya fazla binme fırsatım yok. yılda 5000 km bile yapacak değilim. benim merak ettiğim benznli fiestanın atikliği nasıl serimi yoksa hantal mı. bide nette bakıyom öyle temiz arabaya 20.000 tl yazmışlar bana da 19.000 tl ye bıraktılar boya darbe yok 14.000 km de arac.
  • quote:

hocam ben haftada 1 veya 2 gün binecem arabaya fazla binme fırsatım yok. yılda 5000 km bile yapacak değilim. benim merak ettiğim benznli fiestanın atikliği nasıl serimi yoksa hantal mı. bide nette bakıyom öyle temiz arabaya 20.000 tl yazmışlar bana da 19.000 tl ye bıraktılar boya darbe yok 14.000 km de arac.

aynı aracın dizel 4 abs lisini ( boya değişme yok ) aytozu grisi renkte 100.000 km de 18.500 TL ye vadeli aldım..
    benimki de 2007 hatta 08 mayıs trafiğe çıkışlı..
  • hocam dizel de 100.000 km re çok değilmi. alacağımda aytozu gri metalik. 2007 model 14.000 km de. benzinli. ş.içi 8.3 diyor ş.dışı 5.6 diyor yakışına ben yakışından ziyade araçta turbo olmadıgı için hantal kalırmı performansını merak ediyom. bide ilerde çok yaksa lpg ye başvurrum artık. dediğim gibi ylda 5000 km re anca yaparım
  • çömez dizel al sen satarkende iyi satarsın bosver bınerken ekonomık olur.
  • quote:

hocam dizel de 100.000 km re çok değilmi. alacağımda aytozu gri metalik. 2007 model 14.000 km de. benzinli. ş.içi 8.3 diyor ş.dışı 5.6 diyor yakışına ben yakışından ziyade araçta turbo olmadıgı için hantal kalırmı performansını merak ediyom. bide ilerde çok yaksa lpg ye başvurrum artık. dediğim gibi ylda 5000 km re anca yaparım

fiyatı çokkk fazlaaa !!!19.00 tl 2007 model benzinli araca veriyorsun ki b u araba şehir içi min. 270 kuruş yakıcağını hesap et
  • quote:

hocam dizel de 100.000 km re çok değilmi. alacağımda aytozu gri metalik. 2007 model 14.000 km de. benzinli. ş.içi 8.3 diyor ş.dışı 5.6 diyor yakışına ben yakışından ziyade araçta turbo olmadıgı için hantal kalırmı performansını merak ediyom. bide ilerde çok yaksa lpg ye başvurrum artık. dediğim gibi ylda 5000 km re anca yaparım

hocam 100.000 km aracına göre hem çok şey hem de hiç birşey..
    yani tamamen aracın kullanımına bağlı..
    sahibi titiz ve yetkili servis dışına çıkmamış.. ayrıca aracımda halen 1 sene daha fabrikasyon garantisi var.. ( ben 6 ay biliyordum ama sabah öğrendim ki 1 seneymiş )
    böyle bir araç bulursan hiç kaçırma sen de al..
    çeyrek depodan az yakıt ile 160 km menzil gösteriyor vallahi..

• quote:

Orijinalden alıntı: corail

quote:

hocam 100.000 km aracına göre hem çok şey hem de hiç birşey..
    yani tamamen aracın kullanımına bağlı..
    sahibi titiz ve yetkili servis dışına çıkmamış.. ayrıca aracımda halen 1 sene daha fabrikasyon garantisi var.. ( ben 6 ay biliyordum ama sabah öğrendim ki 1 seneymiş )
    böyle bir araç bulursan hiç kaçırma sen de al..
    çeyrek depodan az yakıt ile 160 km menzil gösteriyor vallahi..

aracım 2006 yaz trafik e çıkışlı şu anki kmsi 86 bin e yaklaştı dizel olması ve az yaktığı için sürekli kullanılıyor. yağı kaliteli koyarsan filtrelerini de zamanında değişirsen, çalıştırırken - istop ederken beklersen ve 3000 devir i geçmessen bu araç çok zor arıza verir kanaatindeyim

• hocam benzinli fiestaya 270 kr yakar demişsin şehir içinde hondan civic en son çıkan kasa o kadar yakıyor üstelik o 1.6 motot 125 beygir motor var üzerinde. bunda 1.4 motor 80 beygir nasıl aynıya yakın yakıyorlar açıklarsan sevinirim. bu arada benzinli fiesta o kadar çok yakmaz zannetmiyom
  • quote:

hocam benzinli fiestaya 270 kr yakar demişsin şehir içinde hondan civic en son çıkan kasa o kadar yakıyor üstelik o 1.6 motot 125 beygir motor var üzerinde. bunda 1.4 motor 80 beygir nasıl aynıya yakın yakıyorlar açıklarsan sevinirim. bu arada benzinli fiesta o kadar çok yakmaz zannetmiyom

hacı teknoloji farkı denen bir olay var aynen bu sekılde fark edıyo daha yenı teknolojı daha az tuketım demek.

• ben sana katılmıyom teknoloji diyorsun. ford da teknoloji yokmu 50 yıl geridenmi takip ediyor. az yakma ile ne alakası var teknoloji biri 1.6 125 beygir biri 1.4 80 beygir motor teknoloji olarak ne dersen de akıl var mantık var ikiside 2.70 krş yakarmı benzini
  • @çukurova Hocam anlamamak için elinden geleni yapmışsın.Ford 50 yıl geriden filan gelmiyor.Sadece kıyaslaman yanlış çünkü civic güncel kasa yeni motor ile fordun nisbeten eski 1.4 80 bg lik motoru kıyaslıyorsun.
    Madem kıyaslayacaksın güncel fiesta motoru 1.4 96 bg motor ile kıyasla o zaman kimse bişey demez.

---------------------1.4 80bg--1.4 96bg--1.6 125 bg
    -----------------------------------------------------------
    ş.içi Yakıt tüketim (litre) : 8.3 ---- 7.6 ---- 9.2
    ş.içi Yakıt tüketim (kuruş) : 30 ----- 27 ---- 33 (litre fiyatı 3.65 tl alındı)

Görüldüğü gibi güncel motorlar aynı filan yakmıyor. Ancak eski kasadaki 80 bg lik motor teknolojik olarak eski olmasından hem fazla yakıyor hem performansı da düşük.
    @bocukler' in anlattığı bu.

Ayrıca civic nasıl 27 kuruş yakıyor ş.içi? 7.4 litre yakması lazım ancak katalog değeri 9.2 litre.Adana yı bilmem ancak Ankara ş.içi bu değer hayal.

• honda da şehir içinde daha fazla yakar kanaatindeyim..
  • yed08 arkadaşım teşekkür ederim açıklaman için. dizel e bakim diyom ama 2007 2008 arasındakilerde 100.000 km den fazla düşük km de yok adana da ben bulamadım. 0 da almak beni aşar. arkadaşta var 2008 benzinli fiesta çok övdü beni etkiledi. performansıda iyi dedi. ben senden duydum performansı kötü diye. peki hocam benzinliyi alıp km de az lpg taktırsam nasıl sağlıklı olurmu.
  • Hocam dediğiniz gibi yılda 5000 km yapacaksanız bence benzinli alabilirsiniz,olmadı yakıt fazla gelirse lpg takarsınız(gerek yok bence 5000 km/yıl için).
    Dizel ile aynı fiyata düşük km,daha temiz araçlar bulabilirsiniz.Hem kafanız rahat olur hem de yüksek km li aracın olası masraflarından kurtulmuş olursunuz.

Performans olayına gelirsek diğer bahsettiğimiz motorlara göre yakıt tüketimi/performans oranının düşük olduğunu kastetmiştim.
    Ancak bu bir sorun değildir aracı kullanacak sizsiniz o nedenle sizin beklentileriniz önemli.Karar vermeden gidin bi galeriye filan,1.4 80 bg lik benzinli bir fiesta ile sürüşe çıkın (sağdan soldan duyarak değil kendiniz sürerek bu kararı verin) size yeterli gelirse rahatlıkla alınır neden olmasın.

Bu bahsettiğiniz araç içinse fiyat biraz fazla gibi bunda tam yaz döneminin etkisi ve düşük km li olması etkin.

Araç alımında en zor aşama sanırım bu karar aşaması.Hangi araca karar verirseniz verin servis kaydını incelemeden,Tramer de sorgulamadan (kazası var mı yok mu diye ),ustaya göstermeden almayın.
    Bunlara dikkat ederseniz sonradan başınız ağrımaz.
    Kolay gelsin.

• yed08 arkadaş çok teşekkür ederim bilgiler için. ben benzinli fiestayı alsam diyorum 14.000 km de oldugu için hemen hemen masraf çıkarmaz gibi yıllarca bana. 100.000 km deki araçla tabiki bir olmaz az km li araç. bide 5-6 sene binsem saterken çok zarar edermiyim. bide benzinli fiestayı rahatlıkla satabilirmiyim ilerde satışa gelirmi. genel de hep dizeli tercih ediliyor ya ondan dedim. içime şimdi kuşku düştü daha önce 1 veya 2 kere sürdüm arkadaşın aracını benzinliyi güzel kaçıyordu. benim yaşım 34 öyle hız meraklısı değilim hafta sonları binecem araca sadece. işim gereği fırsatım olmayacak araca binmeye.
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.