Şimdi Ara

FİESTA TDCİ VE BENZİNLİ KULLANICILARI PAYLAŞALIM- ilk mesaj güncellendi (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.007
Cevap
32
Favori
354.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mriya

http://www.sahibinden.com/2004_model_cok_guzel_fort_fiesta_dadas_otomotiv_-65WQQaXQQ16756601WQQpXQQdisplayitem

Bu araç nasıl sizce?

Collection donanımın ne farklılığı var?

2004'te Collection donanımı yok diye biliyorum. Yanılmıyorsam 2007 ya da 2008'de çıkarmışlardı Collection'ı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Altay Han

kwnch,
    aracın hayırlı olsun iyi günlerde kullan. ne gibi değişikliler yaptınğını paylaşırsan bizede fikir vermiş olursun. birde foto ekleyebilirsen dahada güzel olur.

gökhan arma, aracın benzinlimi dizelmi, 1.4 veya 1.6 mı.

arac sıyah ılk once denem ıcın nıkelajlarını taktım ama yakında sokecegım
    kapı kolları cam lar arka plakalık bagaj nıkelaj krom

16 jant 195 45 16 lastıkler

jbl mid tk jbl 6ch anfi jbl bass kapasitor

torpıdo grı kaplama
    on tampon altı st spoıler
    cam fılm
    logo ıptalı
    3d stoplar
    tampon altları kapı cıtaları govde rengı
    sıs farı
    xenon
    bosch ferrarı korna
    su anda st kapı ve on kaput serıtlerı calısması yapıyorum yakında takacagım ve nıkelajları sokecegım
    cam ruzgarlıkları
    kol dayama

• hacı oyle 2-3 daha verınce sıfırını veren varsa ben bı tane daha alayım yaww.sıfırı 32800 su anda.bilip bilmeden konusmayalım ok.
    quote:

Orijinalden alıntı: fasher

hocam valla 25 biraz fazla geldi bana 20 21 normal fiyatıdır zaten 2 3 daha koyunca güncel kasanın dizel i alınabilir diye düşünüyorum
    ben 2006 makyajlı kasa 1.4 dizel 68 km de bakımları 65 de yapılmış binen 0 mı diye soruyo 16 cant zenon farlı aracı 18 e aldım ki ona bile çok verdiğimi düşünüyorum

• benm kastım 2. eliydi dostum 0 demiyorum zaten fiyatlardan haberdarım bende

http://www.sahibinden.com/2009_fiesta_tdci_trend_yeni_kasa-09WQQaXQQ16692927WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/2009_model_yeni_fiesta_1_4tdci_titanium_lp_-65WQQaXQQ16959264WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/yeni_ford_fiesta_5k_1_4_tdci_sahibinden_cook_temiz_!-23WQQaXQQ16873796WQQpXQQdisplayitem

kwnch
    benimde cantlar seninkiyle aynı geçen balans yaptırdım dikkat etmek lazım çukur kasis vs
    birde fotoğrafla paylaşırsan daha iyi olur belki ilerde düşünebilirim bende senin yaptığın bazı modifikasyonlardan

• quote:

bende diyorum bu araba niye bu kadar ucuz

bak

Lütfen resimdeki güvenlik kodunu ve sorgulama yapmak istediğiniz aracın plakasını giriniz.
    Güvenlik Kodu:
    Kod Yenile

Sorgu Sayaç
    Bugün: 66,633
    2009 Yılı : 36,890,625
    Toplam: 50,151,681

Plaka:

Plakası: 34AY8648
    Markası: FORD
    Modeli: 2004
    Sahip Belge Tarihi: 03.05.2006
    Tescil Birimi: BEŞİKTAŞ
    Renk 1: SİYAH
    Renk 2: -
    Cinsi: OTOMOBİL
    Çalıntı Mı: HAYIR
    Hak Mahrumiyeti: VAR

Hak Mahrumiyeti Makam/Kurum Evrak Tarihi
    REHİNLİ (R) . EKONOMİ BANKASI HADIMKÖY ŞB 24.03.2006
    HACİZLİ(H) İstanbul 2. İcra Dairesi 03.09.2009

collection da ne gibi özellikler var bilmiyorum ben comfort kullanıyorum bazı fiesta larda abs yok alerken de dikkat edin

Bende fiyatın neden ucuz olduğunu merak etmiştim.

Bu haczi kaldıramaz mıyız?

• rehin dediği banka kredisidir büyük ihtimal o halledilirde kolay işlem ama haciz i hiç bilmiyorum bence bu araçtan uzak durun hatta sahibinden olmayan her türlü ilandan uzak durun
  • quote:

Orijinalden alıntı: kwnch

quote:

kwnch,
    aracın hayırlı olsun iyi günlerde kullan. ne gibi değişikliler yaptınğını paylaşırsan bizede fikir vermiş olursun. birde foto ekleyebilirsen dahada güzel olur.

torpıdo grı kaplama
    cam fılm
    logo ıptalı
    3d stoplar
    sıs farı
    xenon
    bosch ferrarı korna
    su anda st kapı ve on kaput serıtlerı calısması yapıyorum yakında takacagım ve nıkelajları sokecegım
    cam ruzgarlıkları
    kol dayama

hocam sen biraz değil bir hayli emek sarf etmişsin arabaya. kromları neden söküyorsun beğenmedinmi. yan çıtalar belki göze hoş gelmeyebilir, fakat arka bagaj ve kapı kolları siyah araçta hoş duruyor bence.
    birde cam rüzgarlıklardan memnun musun. ben uzun yolda camı açtığında rüzgar sesini arttıracağını düşünerek takmadım, yoksa bir ara iyice niyetlenmiştim. özellikle kış aylarında yağmurlu havalarda kullanışlı olur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kwnch

quote:

kwnch,

torpıdo grı kaplama
    cam fılm
    logo ıptalı
    3d stoplar
    sıs farı
    xenon
    bosch ferrarı korna
    cam ruzgarlıkları
    kol dayama

hocam sen biraz değil bir hayli emek sarf etmişsin arabaya. kromları neden söküyorsun beğenmedinmi. yan çıtalar belki göze hoş gelmeyebilir, fakat arka bagaj ve kapı kolları siyah araçta hoş duruyor bence.
    birde cam rüzgarlıklardan memnun musun. ben uzun yolda camı açtığında rüzgar sesini arttıracağını düşünerek takmadım, yoksa bir ara iyice niyetlenmiştim. özellikle kış aylarında yağmurlu havalarda kullanışlı olur.

ruzgarlıkları leke lerden dolayı taktım yagmurda camı acınca yagmur suyu leke olusturuyor ses yapmıyor ve en onemlısı sıgara dumanını dısarı cekıyor ben ıcmesemde arkadaslarım sıgara ıcıyor ve rahatsız edıyor bunun ıcın bayagı faydalı

nıkelaj konusuna gelınce yakın bır zamanda fıesta st nın kaput ustu ve yan kapı esıgı stıcker larını yaptırmayı dusunuyorum o yuzden tarz degısecek ve bunlar sokulecek

• 2005 ve üstü model 80.000 km yi geçmemiş temiz benzinli veya dizel farketmez uygun fiyata fiesta arıyorum...
  • 2007 model makyaşlı fiestalar dizel ve benzinliler kaç subap yani kaç valf
  • quote:

Orijinalden alıntı: çukurova

2007 model makyaşlı fiestalar dizel ve benzinliler kaç subap yani kaç valf

2002'ten günümüze kadar olan 1.4 TDCi (dizel) Fiesta'lar (yeni kasa dahil) 8V.
    Benzinliler 16V olması lazım.
  • selamlar bende artık dün itibari ile fiesta sahibiyim :)
    mutluyum ama alışmam lazım 2 yıllık otomatik kullanan biri oalrak düz vitese:)

2008 TDCİ Comfort ABS aldım.... nakit ii pazarlık sonrası uygun fiata
  • hadi hayırlısı bende de 2006 makyajlı model i var çok tatlı bir araç kesinlikle bir mp3 çalar edinin aux giriş çok pratik ve kullanışlı
  • Arkadaşlar geçen gün tan otoda 75000 bakımı yaptırdım kdv işçilik ve yedek parçada indirim vardı eylül ayı boyunca kampanya bitmeden bakımı yaptırayım dedim bakımda değişen parçaları ve bakım için ne kadar ödediğimi yazayım :
    rutin bakım normal fiyatı 350 tl idi indirimli fiyatla 280 tl bunun haricinde önfren diskleri ve balatalar değişti ön diskteki saplama değişti ayrıca arka stop lambası değişti bagajda bulunan 3. stop lambası toplam 460 tl işçilik herşey dahil ve world karta 8 taksite böldüler
    -yağ değişti
    -yağ filtresi değişti
    -hava filtresi
    -yakıt filtresi
    -balans ayarına bakıldı
    -frenler kontrol edildi diskler ve kampanalar gözden geçiridi bunun sonucuında ön fren balataları ve diskler değişti
    -polen filtresi değişti bayağı bi kirliydi uzun bi süredir değişmemiş anlaşılan klima tam randımanlı çalışmıyordu değiştikten sonra dünya varmış dedim
    -aracın soğutma suyu cam suyu vs tamamlandı
    75000 bakımını şaşmazda sormuştum bundan yaklaşık 3-4 ay önce stop lambası ve ön disk saplaması hariç 350 lira fiyat almıştım üstelik taksir falanda yapmıyorlardı bend earadaki 100 liralık farka rağmen servisi tercih ettim tabi bunda kdv indirimininde rolü oldu bundan sonrasında ağır bakımda yetkilii servisi tercih edermiyim bilmiyorum biraz zor görünüyor fiyatları biraz tuzlu

• Selam Arkadaşlar

Bende 2004 Fiesta Comfort Benzinli var. Ben Araca Çelik Jant Taktırmak İstiyorum Fakat Üzerindeki Lastikler 195x60x 14" Ben 15 veya 16" Taktırmak İstiyorum .Sizler Hangi Boyutlarda Lastik ve Jant Önerirsiniz .Forumlarda Dolaşan Lastik Markası Dunlop Çıkıyor Hep Karşıma.Ayrıca Araca Sis Farı Taktırmak İstiyorum Acaba Sis Farını Taktırdıktan Sonra İçerden Kontrolu Nasıl Olacak Herhalde Ayrıca Bir Düğme Konulacak.Birde Araca Pasta Cila Yapmak İstiyorum Hangi Markaları Önerirsiniz.Şimdiden Teşekkür Ederim..
  • bende geçen hafta bakıma girdim. ilk kalkışta araç titriyordu, ankarada havalar soğumaya başladı, sabahlarıda biraz nazlı çalışıyordu.
    parçaları şaşmazda fard parçası satan yerden benim usta aldı ve taktı.

debriyaj baskı balata 200
    akü 135
    z rotlar, hidrolik yağı ve ufak tefekler 65
    işçilik 150
    toplam 550 tl

aracın ilk çalışması ve ilk kalkışta bariz farketti.

legend

si farı taktırırsan far kontrol düğmesi tamamen değişiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nejdet Ay -- 7 Ekim 2009; 16:22:05 >
  • açıkçası bi sonraki bakımı büyük bi ihtimalle sanayide yaptırmayı düşünüyorum sevgili altay han malum servisler bu konuda biraz külfetli olacak birde 90000 ağır bakımı sözkonusu olunca triger ve baskı balataların değişmesi gerekecek ustanızdan memnunsanız banada önerebilir misiniz adres ve telefon lütfen
    quote:

bende geçen hafta bakıma girdim. ilk kalkışta araç titriyordu, ankarada havalar soğumaya başladı, sabahlarıda biraz nazlı çalışıyordu.
    parçaları şaşmazda fard parçası satan yerden benim usta aldı ve taktı.

debriyaj baskı balata 200
    akü 135
    z rotlar, hidrolik yağı ve ufak tefekler 65
    işçilik 150
    toplam 550 tl

aracın ilk çalışması ve ilk kalkışta bariz farketti.

legend

si farı taktırırsan far kontrol düğmesi tamamen değişiyor

• cygor06 gittiğim ustayı banada kocaballi tavsiye etmişti. 1 yıldır gidiyorum, ve memnunum. fatih ve cihat usta şaşmaz sanayideler. fatihe net.den ali ve murat tavsiye etti dersen bilir. hangi murat dersede babanın meslektaşı dersin.
    rutin bakımı sanayide yaptırsan bak nasıl olurdu.
    yağ 60 tl
    yağ filtresi 10
    hava filtresi 15
    polen filtresi 25
    sirazda aracın sağına solunu konrol ettirirsin
    ustayada 50 tl ver hadi . fiyatları fazla fazla yazdım. parçalarda orjinal ford parça satan yerden alınmış fiyatlar, yan sanayi değil yani.
    elektronik veya benzer bir arıza için servise gidilir ama rutin bakım için veya mekanik parçaların değişimi için yazık derim.
    bu arada servisin indirimli diyye verdiği bakım fiyatı sanki önce bindirmiş sonra indiriyor gibi yapmış. rutin bakımda ne yapıyorsunda 360 lira istiyorsun. ayıptır valla.
    eğer indirim bitti ise bakım fiyatlarında 5-10 gün sonra bakım fiyatlarını bir sor bakalım ne diyecekler.

quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Evet ben bahsetmiştim, Fatih Usta benim ustamdır, kardeşim gibi de severim kendisini, çokta güvenirim.

Tel: 0533.517 68 02 netden Ali verdi telefonunuzu derseniz size daha çok yardımcı olacaktır her konuda,

Şimdiye kadar yönlendirdiğim tüm arkadaşlar memnun oldu....

Bu arada ben fiestamı haziran sonunda sattığım için bu taraflara pek uğramıyorum kusura bakmayın...

• Arkadaşlar araçlarımızın genelinde bulunan soğukken marş kesme olayı yazılım güncellemesi ile giderilmektedir.Bu işi servislerde yaptırabilirsiniz.Ben yaptırdığımda ücret almadılar(aracım garantide olmamasına rağmen).

Genel olarak 100 bin km civarıykende enjektör geri dönüş o-ringlerinin ve enjektör pullarındaki kaçırma meydana gelmekte.O-ringlerdeki kaçırma genel olarak mazot kokusu,sarsıntılı çalışma ve uzun süre durunca mazotu geri kaçırma gibi durumlara sebep olmakta.Eğer pullarda kaçırma varsa araç çalışırken fıs fıs diye ses yapmakta.
    (kendi aracımda 100 bin km civarıyken enj. o-ringlerinden kaçırma olmuştu o-ringler değiştikten sonra enj. aracımdaki sarsıntılı çalışma epey düzeldi daha sonra enjektör temizleyici bir katkı kullanınca tamamen kesildi diyebilirim.)

Bu konular forumda daha önceleri de söylenmiş olmasına rağmen yeni katılan arkadaşlarımız bilmiyor.Sayın moderatörümden ricam bu konunun uygun şekilde sabit hale getirilmesi.

Bunlar benim başıma geldiği ve bir çok araçta da gördüğüm için yazdım bunların haricinde bilmediklerimi de arkadaşlar tamamlarsa güzel bir başlık olur.

arkadaşlar fordclub.tr den alıntı yaptım benim aracım da durduğum zaman içeri dizel kokusu geliyor ön kağutu açtığım zaman da hava filtresinin yan tarafından bariz dizel kokusu geliyor alalı 1 ay olmadı pek arabanın huyunu bilmediğimden bunun bir sorun olduğunu farketmemiştim yarın sanayi ye gidicem izlenimlerimi sizinle paylaşırım

• ilk mesajı güncelledim. böyle detay konularıda ilk mesaja eklemeye çalışırım arkadaşlar. ayrıca bahsettiğin arıza geçen kış benimde başıma geldi. kış aylarında sor çalışmaya başladı usta önce kızdırma bujilerine baktı bir şey yok. enjektör geri dönüşüm hortumunda ve enjektör pullarında kaçırma tespit edildi. değiştirildi. sorunda giderilmiş olmuştu. ustam ford focus veya fiesta fark etmeden 100.000 geçen fordun dizel araçlarında aynı sorun ile çok karşılaştıklarını söylemişti.

quote:

Arkadaşlar araçlarımızın genelinde bulunan soğukken marş kesme olayı yazılım güncellemesi ile giderilmektedir.Bu işi servislerde yaptırabilirsiniz.Ben yaptırdığımda ücret almadılar(aracım garantide olmamasına rağmen).

Genel olarak 100 bin km civarıykende enjektör geri dönüş o-ringlerinin ve enjektör pullarındaki kaçırma meydana gelmekte.O-ringlerdeki kaçırma genel olarak mazot kokusu,sarsıntılı çalışma ve uzun süre durunca mazotu geri kaçırma gibi durumlara sebep olmakta.Eğer pullarda kaçırma varsa araç çalışırken fıs fıs diye ses yapmakta.
    (kendi aracımda 100 bin km civarıyken enj. o-ringlerinden kaçırma olmuştu o-ringler değiştikten sonra enj. aracımdaki sarsıntılı çalışma epey düzeldi daha sonra enjektör temizleyici bir katkı kullanınca tamamen kesildi diyebilirim.)

Bu konular forumda daha önceleri de söylenmiş olmasına rağmen yeni katılan arkadaşlarımız bilmiyor.Sayın moderatörümden ricam bu konunun uygun şekilde sabit hale getirilmesi.

Bunlar benim başıma geldiği ve bir çok araçta da gördüğüm için yazdım bunların haricinde bilmediklerimi de arkadaşlar tamamlarsa güzel bir başlık olur.

arkadaşlar fordclub.tr den alıntı yaptım benim aracım da durduğum zaman içeri dizel kokusu geliyor ön kağutu açtığım zaman da hava filtresinin yan tarafından bariz dizel kokusu geliyor alalı 1 ay olmadı pek arabanın huyunu bilmediğimden bunun bir sorun olduğunu farketmemiştim yarın sanayi ye gidicem izlenimlerimi sizinle paylaşırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nejdet Ay -- 12 Ekim 2009; 15:43:43 >

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.