Şimdi Ara

FİESTA TDCİ VE BENZİNLİ KULLANICILARI PAYLAŞALIM- ilk mesaj güncellendi (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.008
Cevap
32
Favori
354.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fasher

peki nasıl anlaşılır acaba arabayı çalıştıracağım zaman ekranda abs ışığı yanar mı ?? veya ruhsat ta yazar mı abs li olduğu

kontağı açtığınızda yanar, ve söner. ruhsatta yazmıyor abs olup olmadığı
  • Selam arkadaşlar;

Bi kaç bilgi paylaşmak istiyorum:

2006 Dizel makyajlı fiestamın 60.000 bakımını 58.000 kilometrede Maslak Oto Sanayi'ndeki Işıksan (Sedasan) özel servisinde yaptrıdım. Tutar 230 lira.

Ayrıca Shell'in yeni yakıtı GTL'i bir depo kullandım şehir içi-sehir dışı karışık kullanım 830 kilometre yaptım yol bilgisayarı 55 km gösterirken depoyu tekrar doldurdum. Yani toplamda 900 km gidebilecektim yaklaşık.

Aynı kullanımda Opet Eurodizel ile 650 km gidiyordum. Yol bilgisayarı 80-100 arası gösteriyordu.

Hasılı kelam aynı kullanım şartlarında 750 kilometreden 900'e çıktım. Bir depo ile gideceğim mesafe 150 km kadar arttı.
    Çok memnun kalmıştım ama bu yakıtı bulamıyorum. Tavan fiyat uygulamasından dolayı shell bu yakıtı satmıyormuş. Çünkü maliyeti normal dizele göre yüksek olmasına rağmen tavan fiyatı diğer dizellerle aynıymış.

Saygılar

• altay han teşekkür ederim iyi forumlar
  • Tavan fiyat uygulaması kalktı,
    tekrardan bakın..

quote:

Orijinalden alıntı: ivangennaro

Selam arkadaşlar;

2006 Dizel makyajlı fiestamın 60.000 bakımını 58.000 kilometrede Maslak Oto Sanayi'ndeki Işıksan (Sedasan) özel servisinde yaptrıdım. Tutar 230 lira.

Ayrıca Shell'in yeni yakıtı GTL'i bir depo kullandım şehir içi-sehir dışı karışık kullanım 830 kilometre yaptım yol bilgisayarı 55 km gösterirken depoyu tekrar doldurdum. Yani toplamda 900 km gidebilecektim yaklaşık.

Aynı kullanımda Opet Eurodizel ile 650 km gidiyordum. Yol bilgisayarı 80-100 arası gösteriyordu.

Hasılı kelam aynı kullanım şartlarında 750 kilometreden 900'e çıktım. Bir depo ile gideceğim mesafe 150 km kadar arttı.
    Çok memnun kalmıştım ama bu yakıtı bulamıyorum. Tavan fiyat uygulamasından dolayı shell bu yakıtı satmıyormuş. Çünkü maliyeti normal dizele göre yüksek olmasına rağmen tavan fiyatı diğer dizellerle aynıymış.

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Tavan fiyat uygulaması kalktı,
    tekrardan bakın..

quote:

Orijinalden alıntı: ivangennaro

Selam arkadaşlar;

Saygılar

evet tavan fiyat uygulaması kalktı. daha önce zor bulunan hatta bulunmayan gtl rahatlıkla bulunuyor. ben dün akşam aldım. fiyatı 2,78, normal eurodiesele göre 10 kuruş daha pahalı.

gtl için ilk izlenimim, sadece ses te bir değişiklik var, performanstı, km hakkında yorum yapmak için daha çok erken

• arkadaşlar. 2007 fiesta comfort benzinli model aracım var. kapı kollarını nikelajlı orjinal kollardan taktırmak isityorum. fiatını bilen varmı acaba. bu arada 15.000 km re ilk bakımından önce herhangi yağ yada ne bilim. herhangi bir bakım yaptırmam gerekiyormu arac 3. yılına giriyor ama 15.000 km de daha olmadı ne yapmam gerekiyor.
  • Arkadaşlar bende fiesta almayı düşünüyorum tanıdıktan 2004 model 1.4 Comfort 40000km de 15500tl diyor .Sizce fiyat nasıl olabilirmi bana biraz fazla geldi sanki,Birde fiestaların yol sesini içeriye fazla aldığını söylüyorlar kafamı karıştırıyorlar:D fiesta kullanıpta çok fazla sorun yaşayan kişi tanımadım ama yinede aranızda sorun yaşayan arkadaşlar varmı sizce almalımıyım fiesta yoksa başka araclara mı yönlenmeliyim ..Engin tecrübelerinizden yararlanmak dileğiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legendd -- 13 Eylül 2009; 3:27:45 >
  • arkadaşlar bugün 2006 model makyajlı 68 binde abs li aracı 18 200 e aldık üzerinde ekstra olarak 16 inç cant ve zenon kit var biraz pahalı gibi diyebilir siniz ama araba temiz sahibi zaten çok üstüne düşmüş aracın 1 yıl daha garanti var ekstra olarak boya koruma var 1 yıl garantili onun haricinde 2 parça değişen ama önemli bir neden den dolayoı deil pinpirikli olduğu için ve kaskolu olduğu için değişmiş direk servis kayıtları mevcut

şimdi arkadaşlar sormak istediklerime gelirsek 16inç bu arabaya fazlamı yoksa eski cantları takıcaz onları da veriyo
    2. olarak bu araç mp3 çalar mı ,
    3. olarak da bir iç temizlik gerekiyo bej olduğundan hafif kir var nasıl yapalım ben yapabilr miyim ?
    4. aracın 65 bakımı yapılmış ama triger değişmemiş bana 100 binde değişir dedi durum nasıl dır
    yardımcı olanlara teşekkürler

izmir den sevgiler le

• quote:

arkadaşlar bugün 2006 model makyajlı 68 binde abs li aracı 18 200 e aldık üzerinde ekstra olarak 16 inç cant ve zenon kit var biraz pahalı gibi diyebilir siniz ama araba temiz sahibi zaten çok üstüne düşmüş aracın 1 yıl daha garanti var ekstra olarak boya koruma var 1 yıl garantili onun haricinde 2 parça değişen ama önemli bir neden den dolayoı deil pinpirikli olduğu için ve kaskolu olduğu için değişmiş direk servis kayıtları mevcut

şimdi arkadaşlar sormak istediklerime gelirsek 16inç bu arabaya fazlamı yoksa eski cantları takıcaz onları da veriyo
    2. olarak bu araç mp3 çalar mı ,
    3. olarak da bir iç temizlik gerekiyo bej olduğundan hafif kir var nasıl yapalım ben yapabilr miyim ?
    4. aracın 65 bakımı yapılmış ama triger değişmemiş bana 100 binde değişir dedi durum nasıl dır
    yardımcı olanlara teşekkürler

izmir den sevgiler le

Jant konusunda fikrim yok ama orijinallari 14", o da bana küçük gibi geliyor.
    Radyo-CD çalarınız MP3 çalamıyor.
    Triger kayışı için önerilen değişim zamanı maksimum 5 yıl veya 90000km.

• hmm o zman bir masraf yapmama gerek kalmıyor şu koltuk temizliğini nasıl yapsak yav peki fiyatı nasıl sence bide yapmam gereken veya bakmam gereken önemli bişey var mı sizce
  • Makyajlı, ABS'li, 16" alaşım jantlı ve en önemlisi temiz kullanılmış, bakımlı olduğuna göre fiyat normal.
  • aslında aracın satışını yarın yapıcaz bugün konuştuk anlaştık

ha birde kasko yu nereye yaptıralım acaba neresi ucuz olur bu hafta içinde mutlaka yaptırmak istiyoruz
  • arkadaşlar 18 lira ya aldık aracı yanlız garantisi yokmuş aracın bi o biraz moralimi bozdu ama olsun o kadar şimdi araca yapmam gereken en önemli şeyler kasko ve iç temizlik arabaları çok seven ve ilgili biriyim onun için kendim temizlemek istiyorum hangi malzemeleri kullanayım ne öneriyorsunuz acaba

bide şimdi farkettim lastikler kumho ymuş dandik midir bu marka

izmir deyim ben
  • nerde bu fiesta cılar yavv
  • quote:

Yıkıldım, mp3 çalamayan teybi niye koymuşlar, oyuncaklar bile mp3 çalıyor artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xeon82 -- 15 Eylül 2009; 9:29:52 >
  • kardes senın mp3 calan tel in yok mu yaww.varsa eger kablo satan bı yerden kablo alıp arabanın aux gırısıne baglamanı tawsıye ederım.artık mp3 calan radyo cd calarlı teyp devrıde bıttı sen artık usb den yada aux dan 2-4-8-16 gb flash belleklerı dusun bence.ınanılmaz bır arsıv ufacık parmak tan kucuk aletlerın ıcınde her ısını gorur.
    quote:

Orijinalden alıntı: xeon82

quote:

Yıkıldım, mp3 çalamayan teybi niye koymuşlar, oyuncaklar bile mp3 çalıyor artık.

• arkadaşlar şu benm yukardaki sorulara bir yanıt verirseniz çok iyi olur
    araca trafik sigortası yapıldu ray ray sigorta dan 190 lira kasko da ordan yapılacak tanıdık mış bugünde tepecik ten ruhsat almaya gitti babam

hayırlısıyla bugün yarın a kullanmaya başlıyacağım

izmir de olan fiesta cılar varsa görüşmek ten zevk alırım daha arabanın bazı özelliklerini kavrayamadım
    aynalar kitapçıkında elektirikli katlanır diyo. tuşu geri çektim ama katlanmadı
  • aux den taktığımız zaman ses kalitesi cd deki gibi geliyor dimi

sanki bi yerde daha kötü ses verdiğini okumuştum ama hangi arabaydı hatırlayamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasher -- 15 Eylül 2009; 11:55:21 >
  • -Ben 10TL iki ucuda erkek-altın jack aldım ve iphone'a takıyorum , ses kalitesi on numara , istersen ufak bir mp3 çalarla önce dene kaynağa göre belki değişebişir kalite...
    -Kumho orta ölçek için idealdir , ama zaten eski bunlar yeni lastik alıcam dersen michelin 4 mevsim energy saver tavsiye ederim
    -2006'ya garanti bitmiştir , çokta kafana takma..
    -ben temizliği kendin yapmanı tavsiye etmem , kaç kere koltuk sileceksin , astarı yüzünden pahalıya çıkar gibi gelio..

quote:

aux den taktığımız zaman ses kalitesi cd deki geliyor dimi

sanki bi yerde daha kötü ses verdiğini okumuştum ama hangi arabaydı hatırlayamadım
  • yaa aslında eski nokia 3250 im var benm onda da jak çıkış oluyo olmassa yüklerim ona şarkıları öyle bir şey yaparım bakalım neyse bari o zaman bende bi kere detaylı temizlik e vereyim de sonra kendim denerim artık sünger beğendim dün kipa da da 10 lira artık paraya kıyıp en iyisini alıcam araca
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.