FİESTA TDCİ VE BENZİNLİ KULLANICILARI PAYLAŞALIM- ilk mesaj güncellendi
3699 Cevap258725 Görüntüleme20 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     31 [33] 35 36 37 38 39 40      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

608 Mesaj
5 Haziran 2009; 10:34:21 

o zaman ya 'A' harfleri zayıf yada birileri 'A' ları topluyor :)
-olabilir , lastik çok önemli , ben daha önce michelin 4 mevsim kullanıyordum , performans iyiydi ama yıpranması doğrudur.
-kasetçalar orjinal kalsın diyorsan ki bencede en güzeli o ; ya fm transmiiter kullanıcaksın senin dedğin gibi , yada teybin kaset soketine giren diğer ucunu bir müzik kaynağına bağlanan dönüştürücüler var , ki daha hesaplı ama öle aman aman bir ses kalitesi bekleme..

arabayı aldık ama insan bişeyler yapmak istiyor orjinalliği bozmadan , bulabilirsem fiesta ST'dekiler gibi orjinal çelik jant(benimkiler kapak) , film cam beyaz renge güzel gider diye düşünüyorum ama bu polis ceza ve ileride muayne olaylarından çekiniyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: Chamber

quote:

Orjinalden alıntı: kaaaan

istoç diilde onun yakınındaki bağcılar otocenter'dan aldık, benim arabayı görmüş olabilirsin , makyajlı beyaz :)
lastiklerin performansını paylaşırsan sewinirim ,,
iyi günlerde kullanmak dileğiyle hepmiz için...

quote:

kaaaan senınde araban hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle. dostum sen arabayı istoçtanmı aldın Fiesta yazısının a sı eksık flan dedınde aynı oyle bı araba vrdı orda jant kapaklarıda farklıydı yanlıs hatırlamıyorsam babacan otomotiv diye bı yerdeydı.. merak ettım? kaaaan benım araba makyajsız kasa sorarsan ona gore sor unutmadan. arabada gri renkte aytozu grisi. ben daha otobana cıkamadım cumartesı cıkıcam kısmetse.. sıfır bridgestone 175/65/14 er 300 turanza lastıkte taktırdım. hemde lastıklerıde test etmıs olucam sehır ıcı kullandım memnunum sımdılık herhangı bı terslık yok inşallah boyle devam eder.. tekrar hayırlısı olsun ıyı gunlerde kullan...

hmm yok benim gordugum gri renkte dostum o zaman senin araba değil benim bahsettiğim. kısmet olursa pazar gunu yazıcam lastiklerin nasıl bı durum gosterdıgını valla lastikçim cok tavsıye ettı cok ıyı cok ıyı dıye michelin taktırcaktım bosver er 300 daha ıyı dedi michelin cabuk yıpranıyo uzun omurlu değil flan dedı bende okey dedım.. hatta bana bi oto dergısı cıkardı lastık testlerını gosterdı 12 lastik arasında tek kesin önerilir onda yazıyodu bende bakalım bi deniyeyim dedim.. birde bişey sorucam benım arabada cd calar yok malum mp3 dınlemem ıcın tek care cakmaklıga takılan o radyo frekansından teyp"in gördüğü aletlerdenmi almam gerekıyo.. aslında cd calarlı teyp taktırabılırım ama originalliğini bozmak ıstemıyorum..

28 Mesaj
5 Haziran 2009; 16:21:03 

quote:

-olabilir , lastik çok önemli , ben daha önce michelin 4 mevsim kullanıyordum , performans iyiydi ama yıpranması doğrudur.
-kasetçalar orjinal kalsın diyorsan ki bencede en güzeli o ; ya fm transmiiter kullanıcaksın senin dedğin gibi , yada teybin kaset soketine giren diğer ucunu bir müzik kaynağına bağlanan dönüştürücüler var , ki daha hesaplı ama öle aman aman bir ses kalitesi bekleme..

arabayı aldık ama insan bişeyler yapmak istiyor orjinalliği bozmadan , bulabilirsem fiesta ST'dekiler gibi orjinal çelik jant(benimkiler kapak) , film cam beyaz renge güzel gider diye düşünüyorum ama bu polis ceza ve ileride muayne olaylarından çekiniyorum.

quote:

quote:

istoç diilde onun yakınındaki bağcılar otocenter'dan aldık, benim arabayı görmüş olabilirsin , makyajlı beyaz :)

quote:

kaaaan senınde araban hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle. dostum sen arabayı istoçtanmı aldın Fiesta yazısının a sı eksık flan dedınde aynı oyle bı araba vrdı orda jant kapaklarıda farklıydı yanlıs hatırlamıyorsam babacan otomotiv diye bı yerdeydı.. merak ettım? kaaaan benım araba makyajsız kasa sorarsan ona gore sor unutmadan. arabada gri renkte aytozu grisi. ben daha otobana cıkamadım cumartesı cıkıcam kısmetse.. sıfır bridgestone 175/65/14 er 300 turanza lastıkte taktırdım. hemde lastıklerıde test etmıs olucam sehır ıcı kullandım memnunum sımdılık herhangı bı terslık yok inşallah boyle devam eder.. tekrar hayırlısı olsun ıyı gunlerde kullan...

hmm yok benim gordugum gri renkte dostum o zaman senin araba değil benim bahsettiğim. kısmet olursa pazar gunu yazıcam lastiklerin nasıl bı durum gosterdıgını valla lastikçim cok tavsıye ettı cok ıyı cok ıyı dıye michelin taktırcaktım bosver er 300 daha ıyı dedi michelin cabuk yıpranıyo uzun omurlu değil flan dedı bende okey dedım.. hatta bana bi oto dergısı cıkardı lastık testlerını gosterdı 12 lastik arasında tek kesin önerilir onda yazıyodu bende bakalım bi deniyeyim dedim.. birde bişey sorucam benım arabada cd calar yok malum mp3 dınlemem ıcın tek care cakmaklıga takılan o radyo frekansından teyp"in gördüğü aletlerdenmi almam gerekıyo.. aslında cd calarlı teyp taktırabılırım ama originalliğini bozmak ıstemıyorum..

anlaşılan fm transmitter alıcam baska yapıcak bısı yok gibi.. ben sımdılık celik jant flan dusunmuyom ılerde ınsallah cam filmi bıraz sorun oluyomus muayenede ama ıcerısı dısardan gozukucek gıbı ise gecıyomus problemsız onemlı olan dısardan ıcerısının gozukmesı

4 Mesaj
5 Haziran 2009; 23:05:29 

merhaba arkadaslar bende yeni fiesta kullanıcısı olarak ranıza katıldım.balıkesirden, 2004 tdci.
cok aradım ama pdf formatında fiesta için service manuel bulamadım. yardımcı olursanız cok memnun olurum.

..... 2004 fiesta tdci .....

54 Mesaj
6 Haziran 2009; 11:32:04 

arkadaslar arabama komple bir bakım yaptırmak istiyorum yag flitreler balatalar falan kayışlarda olabilir aracım 68kmde 2006 tdci fiyat ne kadar tutar tahminen...

ALLAH korkusu olanlarla ticaret yapılır

iletişim bilgileri
slhztrk@hotmail.com

28 Mesaj
6 Haziran 2009; 11:42:45 

quote:

Orjinalden alıntı: kirazsenol

merhaba arkadaslar bende yeni fiesta kullanıcısı olarak ranıza katıldım.balıkesirden, 2004 tdci.
cok aradım ama pdf formatında fiesta için service manuel bulamadım. yardımcı olursanız cok memnun olurum.

bende var ama evdeki pc imde suan sehır dısındayım bı kac gun ıcınde verırım sana..

3408 Mesaj
6 Haziran 2009; 18:55:08 

quote:

Orjinalden alıntı: slhztrk

arkadaslar arabama komple bir bakım yaptırmak istiyorum yag flitreler balatalar falan kayışlarda olabilir aracım 68kmde 2006 tdci fiyat ne kadar tutar tahminen...

Geçen hafta Ankara Tan Oto'dan 1.4 TDCi Fiesta için aldığım yedek parça fiyatları:

Hava filtresi 15.08TL+KDV
Mazot filtresi 85TL+KDV
Yağ filtresi 7.19TL+KDV
Polen filtresi 13TL+KDV
Fren Balataları 34.22TL+KDV
Ön diskler 82.42TL+KDV
Triger seti 386TL+KDV

Ölüm güzel şey...Budur perde arkasından haber
Hiç güzel olmasaydı ölür müydü peygamber?
Necip Fazıl Kısakürek

28 Mesaj
7 Haziran 2009; 1:58:41 

quote:

http://rapidshare.com/f...1653701/fiesta.rar.html

dostum bu linkten indirebilirsin kullanma kılavuzunu...

28 Mesaj
7 Haziran 2009; 2:09:35 

bugun istanbul - kırklareli yol yaptım aracla ılk uzun yol deneyımım bu araçla gayet güzel güvenli buldum.. 160 a kadar cıktım cok guzel gidiyo gercekten hızlanması başarılı cabuk hızlanıyo.. klima acıkkende çekişten fazla dusmuyo bayağı iyi tatmin edici.. lastiklere gelince oda çok başarılı iyiki almışım cok ses yapıyo flan dediler o lastikler icin ama bence oyle abartı bı ses yok gayet normal cok abartıldığı gibi değil yol tutuşu, yola yapışması çok iyi tavsiye ederim yanlız şu mp3 olayını hala halledemedim bir an önce halletmem lazım gelirken radyoyu açtım cogu kanal cızırtılı uyuz oldum

66 Mesaj
7 Haziran 2009; 18:16:09 

quote:

Orjinalden alıntı: Altay Han

quote:

Orjinalden alıntı: SoundCarMan

quote:

Orjinalden alıntı: Altay Han

quote:

Orjinalden alıntı: mobilecom

Merhaba arkadaşlar fiesta bir araç düşünmekteyim, eski kasa makyajlı olanlarından, bu donanım olayı nasıldır fordta? Comfort mu, Cool mu anlayamadım istediğim en ABS vs. güvvenlik özellikleri olan hangisi, teşekkürler.

eski kasa makyajlı olanlarda ABS ve hava yastıkları gibi güvenlik donanımları standart. cool daha donanımlı biliyorum, comforttan farkı çelik jant ve lastik ebatı, bir kaç aksesuar. yanlışım var ise arkadaşlar düzeltebilir.

hayır standart deiL 2006 ve öncesinde güvenlik paketi ile sunuluyordu 2 hava yastığı standart
2006 sonrası standart hale geLdi CooL Daha DoLudur Comforta Göre

evet aynı şeyi söylüyoruz 2006 dan sonra standart oldu, yani eski kasa makyajlandıktan sonra..

cygor06;
şu ana kadar pek fark yok gibi km de. depoyu ilk kez fulledim, depo bitince net bir ölçüm çıkar ortaya.

Benim Aracım MakyakjLı Abs Yok???

Birde 115bin Bakımı kaça PatLar hangi parçaLar Değişiyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoundCarMan -- 7 Haziran 2009; 18:16:18 >

Canon 50D || Sigma 17-85 F2.8 || Sigma 70-300 Apo Dg Macro F4 5.6 || Canon 50 Mm F1.8

302 Mesaj
8 Haziran 2009; 8:27:11 

pdf formatında fiesta kullanım kılavuzu linki:
http://rapidshare.com/f...iesta_kull_kilavuzu.pdf

arkadaşlar kusura bakmayın aylardır pek vakit bulamıyorum ev taşımaydı hastalıktı neyse, artık vakit buldukça yazşırız.

bu arada benim fiestanın orta konsol bu teyp ve havalandırma kumandalarının olduğu yerden(büyük ihtimal) ince metal parça titrer gibi ddııııırrrrzzz diye tuhaf bir ses geliyor du.. havalar ısınınca geçti. kışın çok bariz bir sesti, plastik sesi gıcırdama tıkırdama değil bir metal zıngırtısı ama bir anlam veremedim, benzer sorun yaşayan arkadaş varmı acaba?

2004 Fiesta TDCİ

66 Mesaj
9 Haziran 2009; 12:13:19 

quote:

Orjinalden alıntı: ybalim

pdf formatında fiesta kullanım kılavuzu linki:
http:/****.com/files/213770844/fiesta_kull_kilavuzu.pdf

arkadaşlar kusura bakmayın aylardır pek vakit bulamıyorum ev taşımaydı hastalıktı neyse, artık vakit buldukça yazşırız.

bu arada benim fiestanın orta konsol bu teyp ve havalandırma kumandalarının olduğu yerden(büyük ihtimal) ince metal parça titrer gibi ddııııırrrrzzz diye tuhaf bir ses geliyor du.. havalar ısınınca geçti. kışın çok bariz bir sesti, plastik sesi gıcırdama tıkırdama değil bir metal zıngırtısı ama bir anlam veremedim, benzer sorun yaşayan arkadaş varmı acaba?

Bu MakyajLı KasaLar içinmi Bana MakyajLı Kasa İçin Lazımda

Canon 50D || Sigma 17-85 F2.8 || Sigma 70-300 Apo Dg Macro F4 5.6 || Canon 50 Mm F1.8

54 Mesaj
10 Haziran 2009; 11:16:37 

arkadaslar bende A yerinde ama f yok iesta okunuyor tek tek satılıyormu kac para orjinal gibi olmasını isterim elbette..birde eger orjinal fiesta yazısı komple satılıyorsa f harfine talibim sizde digerlerini kullanırsınız :)
quote:

quote:

quote:

quote:

iletişim bilgileri
slhztrk@hotmail.com

608 Mesaj
10 Haziran 2009; 15:59:22 

:) servise soramadım bi türlü internettede tdci yazısı falan buldum ama full fiesta yoktu ,
harf harf satılmıyorsa eğer kim önce bulursa haber etsin paylaşırım ben =)
quote:

arkadaslar bende A yerinde ama f yok iesta okunuyor tek tek satılıyormu kac para orjinal gibi olmasını isterim elbette..birde eger orjinal fiesta yazısı komple satılıyorsa f harfine talibim sizde digerlerini kullanırsınız :)

427 Mesaj
10 Haziran 2009; 17:26:38 

işinize yararsa bi bakın arkadaslar.ilanla ilgim yok nette buldum.
http://www.sahibinden.c...72409WQQpXQQdisplayitem

46 Mesaj
11 Haziran 2009; 10:01:07 

arkadaşlar hepinize merhaba. benim arabam 2006 1.4 comfort makyajlı kasa. geçen dikkat ettim de egzosttan gürültülü ses geliyor. sanayide sordum. susturucu ile ilgili bir problem olduğunu söylediler. acaba tamiri ne kadara patlar bana? gittiğim yer 100 tl fiyat verdi. bu da bana çok geldi açıkçası. bir de kapı kolları adi bir plastik rengindeydi onları da gövde rengine boyattım. çok da güzel oldular. plastik astarı da atıldı dökülmesin diye. onlar da 75 tl tuttu. ama değdi açıkçası.

VW GOLF 1.6 PRIMELINE 2006

530 Mesaj
12 Haziran 2009; 14:50:48 

arabam 13500 kmde şu anda ve bana en ufak bir problem yaşatmadı maşallah.arabamı çok sewiyorum.:)

***2013 VW POLO 1.4 COMFORTLINE MANUEL BEYAZ
***DELL INSPIRON N5010 İ3-3GB-320HDD-ATİ HD 5470
***SAMSUNG GALAXY S3

1330 Mesaj
12 Haziran 2009; 17:38:04 

quote:

Orjinalden alıntı: bocukler

arabam 13500 kmde şu anda ve bana en ufak bir problem yaşatmadı maşallah.arabamı çok sewiyorum.:)

Allah kaza bela vermesin..

530 Mesaj
13 Haziran 2009; 10:40:11 

amin dostum.

***SAMSUNG GALAXY S3

54 Mesaj
16 Haziran 2009; 10:48:11 

arkadaşalar dün aracıma bakımı yaptırabildim hele şükür 68233 kmde 1.4 tdci comfort
sizinle paylasmak istedim

yağ filitresi 15+kdv (orjinal)
hava filitresi 23+kdv (orjinal)
castrol performance a1 5w-30 4 litre 65+kdv
carbon clean enjektör temizleme (berner) 51,85+kdv
polen filitresi 16,95+kdv (orjinal)
işçilik 35+kdv

toplam ödenen tutar 210 lira 70*3=210 seklinde taksitlendi
yorumlarınızı bekliyorum

birde ek olarak cam suyu+hidrolik yag eksigi ve kaput altında ne kadar depo varsa tum eksikleri tamamlandı ic dıs yıkama yapıldı bunlarda 210 liranın icinde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slhztrk -- 16 Haziran 2009; 11:03:27 >

iletişim bilgileri
slhztrk@hotmail.com

4952 Mesaj
16 Haziran 2009; 11:01:35 

Carbon (onu hiç yaptırmadım fiyat bilmiyorum) dışındakilerin fiyatı uygun gibi geldi....

quote:

arkadaşalar dün aracıma bakımı yaptırabildim hele şükür 68233 kmde 1.4 tdci comfort

işçilik 35+kdv

yorumlarınızı bekliyorum

Bazı insanlar söyleyeceği çok şey varken susar. Çünkü anlayanı yoktur. Bilir.
Kötülük yaptın mı kork , çünkü o bir tohumdur , ALLAH yeşertir karşına çıkartır..
Varlığı birşey kazandırmayan insanın yokluğu bir şey kaybettirmez...

530 Mesaj
16 Haziran 2009; 11:40:06 

iyi guzelde pekı mazot fıltresi yani yakıt filtresini degıstırmemıssın.bence hemen onuda hallettır.kır mır gelır allah muhafaza yanarsın.
quote:

işçilik 35+kdv

yorumlarınızı bekliyorum

birde ek olarak cam suyu+hidrolik yag eksigi ve kaput altında ne kadar depo varsa tum eksikleri tamamlandı ic dıs yıkama yapıldı bunlarda 210 liranın icinde...

***SAMSUNG GALAXY S3

4952 Mesaj
16 Haziran 2009; 11:45:15 

Mazot filtresi 45000de bir değişir, kendisinin ederi 75 tldir.
68e gelmiş araçta eğer daha önce değişmişse şuan gerek yok..
ama kötü yakıttan şişme fln yaptıysa değişmesi gerekir tabii ki..

Kötülük yaptın mı kork , çünkü o bir tohumdur , ALLAH yeşertir karşına çıkartır..

530 Mesaj
16 Haziran 2009; 12:38:30 

walla benım araba 12000 kmdeyken arabayı 1 yıl oldugu ıcın mecburen servıse soktum servıste degıstırdıler.öle 45 bın falan dıede bısı demedıler.

***SAMSUNG GALAXY S3

608 Mesaj
16 Haziran 2009; 16:37:40 

arkdaşlar selam ,
Bu sabah oldukça dik bir yokuşa geri geri parketmeye çalışıodum , ne kadar dikkat etmeye çalıştımsada oldukça zor çıktı...(kısa bir mesafe sadece park için kıçı toparlarken)
Durunca sol taraftan kaputla cam arasından hafif bir duman çıktı 30 saniye kadar , beyaz renkli , hemen indim hafif yanık kokusu vardı ama sonra geçti , tabi benim aklım kaldı..
o kadarcık yerde frenden balatadan gelmez o koku , acaba debriyajamı zarar verdim,eğer öyleyse o duman ne alaka ordan çıktı,hadi belki kokuyu anlarımda ?
sabahtan beri park halinde duruyor , işten çıkınca bakıcam artık duruma , umarım debryajı gebertmemişimdir , ufak bi manevradan...sizce neden olabilir...bide bu yokuş olayı beni biraz üzüyor,düz çıkarkende kasıyor , o kadar dik yokuşta ne işin var diiceksiniz ama İstanbul mecburiyetten...sizde de bölemi?

326 Mesaj
16 Haziran 2009; 17:31:17 

quote:

arkdaşlar selam ,
Bu sabah oldukça dik bir yokuşa geri geri parketmeye çalışıodum , ne kadar dikkat etmeye çalıştımsada oldukça zor çıktı...(kısa bir mesafe sadece park için kıçı toparlarken)
Durunca sol taraftan kaputla cam arasından hafif bir duman çıktı 30 saniye kadar , beyaz renkli , hemen indim hafif yanık kokusu vardı ama sonra geçti , tabi benim aklım kaldı..
o kadarcık yerde frenden balatadan gelmez o koku , acaba debriyajamı zarar verdim,eğer öyleyse o duman ne alaka ordan çıktı,hadi belki kokuyu anlarımda ?
sabahtan beri park halinde duruyor , işten çıkınca bakıcam artık duruma , umarım debryajı gebertmemişimdir , ufak bi manevradan...sizce neden olabilir...bide bu yokuş olayı beni biraz üzüyor,düz çıkarkende kasıyor , o kadar dik yokuşta ne işin var diiceksiniz ama İstanbul mecburiyetten...sizde de bölemi?

sanırım aracınız dizel, dizellerin torku benzinli motorlara göre çok yüksek olduğu için 1. ve geri viteste dik yokuşlarda debriyajı çabuk yakma ihtimali vardır, aynı durum benzinli motorlarda da geçerli, bu yüzden o duman ve koku debriyaj balatasından gelmiş olabilir duman çıkması normal, ömrü biraz kısalmıştır debriyajınızın çok büyük sorun olmaz

Ford Fiesta

54 Mesaj
16 Haziran 2009; 17:37:53 

dogru diyosunuz bundan önceki bakımında mazot filitresi degistigi icin degistirmedik hakeza yakıta pislik karıstı ne gibi zararlar verebilir...
quote:

Orjinalden alıntı: kocaballi

Mazot filtresi 45000de bir değişir, kendisinin ederi 75 tldir.
68e gelmiş araçta eğer daha önce değişmişse şuan gerek yok..
ama kötü yakıttan şişme fln yaptıysa değişmesi gerekir tabii ki..

iletişim bilgileri
slhztrk@hotmail.com

608 Mesaj
16 Haziran 2009; 17:44:17 

quote:

Orjinalden alıntı: gmb

quote:

arkdaşlar selam ,

sanırım aracınız dizel, dizellerin torku benzinli motorlara göre çok yüksek olduğu için 1. ve geri viteste dik yokuşlarda debriyajı çabuk yakma ihtimali vardır, aynı durum benzinli motorlarda da geçerli, bu yüzden o duman ve koku debriyaj balatasından gelmiş olabilir duman çıkması normal, ömrü biraz kısalmıştır debriyajınızın çok büyük sorun olmaz

birazdan çıkıcam , umarım bi sorun farketmem...evet dizel , bu sıkıntı bundan sonra daha dikkatli olmaya sevk edicek sonuçta beni ,bu işlerde biraz böle''sakınan göze çöp batıyor''

66 Mesaj
18 Haziran 2009; 22:11:12 

ya benim araçda hırıltılı kalkıyo bayr yukarı kalkmıyo

10 Mesaj
19 Haziran 2009; 1:25:40 

arkadaşlar merabalar ben forumda ve fiesta da yeniyim benim bi kaç sorum olcak yaklaşık 2 ay önce 1.4tdci 2006 fiesta aldım araç 120binde ben forumu biraz inceledim de sizleride bayağı tecrübeli gördüm bi kaç yazıda 100.000den sonra ağır bakım gerektirir,turbo yenilemek gerekir gibi sözlerle karşılaştım demek istediğim ben nelerle karşılaşabilirim,bu araç ban ne kadar masraf açar bu konuda beni biraz aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşk. ediyorum ve aklıma gelmişken şunuda sorayım ben aracın kazası felan olduğunu sorgulamak için tramer e giriyorum ve bütün istenenleri yazdıktan sonra plaka kaydı bulunamadı diyor bilgilendirirseniz sevinirim teşk.

MEGANE II DYNAMİQUE 2004

2008 Mesaj
19 Haziran 2009; 1:28:29 

forum öksüz kalmış arkadaşlar nerelerdesiniz kaç gündür

Fiat Linea 1.6 Multijet Dynamic 105 bg 290 nm tork

2008 Mesaj
19 Haziran 2009; 1:42:00 

o benim araçtada var bayır yukarı zor kalkıyor hatta kalkmıyor ama bu durum araç çok yüklüyken oluyor (ben dahil 7 yetişkin ) birde çok dik yokuşlarda aracımı hep elfreniyle kaldırırım kavramayı anca tatlı yokuşlarda kullanırım yoksa debriyaj kesinlikle zarar görür dik rampalarda
quote:

ya benim araçda hırıltılı kalkıyo bayr yukarı kalkmıyo

Fiat Linea 1.6 Multijet Dynamic 105 bg 290 nm tork

66 Mesaj
19 Haziran 2009; 11:11:25 

@cygor06Benimki hiç kalkmıyo:D titriyo düzlükte kalkarken:D

@ERdem992 öLe saçma Şey oLmaz turbonun yan sanayisi 1500 miLyar saçmaLık oo

10 Mesaj
19 Haziran 2009; 12:14:39 

[/quote]

ya birader ben arbadan pek aşırı anlamam ne bilim dediğim gibi forumdaki ark.ların araçları 10bin 20bin 30- 40 bin gibi gibi km lerde lan diorum benim araç 120binde insanı ister istemez korkutuyolar yani

MEGANE II DYNAMİQUE 2004

890 Mesaj
19 Haziran 2009; 14:10:42 

Arkadaslar selam,

2008 1.4 TDCi Fiesta Collection almak istiyorum fakar internette çok dogru bilgilere ulaşamadım. Sorum şu; Collection donanımla standart donanım arasındaki farklar nelerdir ? Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

2008 Passat Variant TSi Comfortline Derin Siyah

66 Mesaj
19 Haziran 2009; 22:28:51 

quote:

Orjinalden alıntı: erdem992

ya birader ben arbadan pek aşırı anlamam ne bilim dediğim gibi forumdaki ark.ların araçları 10bin 20bin 30- 40 bin gibi gibi km lerde lan diorum benim araç 120binde insanı ister istemez korkutuyolar yani

saçmaLık Kardeşim Benim araba 100binde turbo değiştirim şimdi

10 Mesaj
20 Haziran 2009; 17:39:07 

arkadaşlar benim aracın direksiyon simidinde aşırı derecede soyulma var buna ne önerirsiniz yada direksiyon simidini nerden bulabilirm görüşlerinizi bekliyorum,teşk.

MEGANE II DYNAMİQUE 2004

66 Mesaj
21 Haziran 2009; 21:37:22 

o bendede var napmam erekli bilmiyorum

427 Mesaj
22 Haziran 2009; 0:33:17 

direksiyon deri kaplama yapan yerler var ancak maliyeti ve verimi ne olur bilemiyorum.Bu konuda deneyimli olan arkadaslar acıklarsa biz de bilgilenebiliriz.

74 Mesaj
22 Haziran 2009; 1:54:11 

Cümleten S.A

Ford Fiesta dizel araçla İstanbul'dan Şarköy'e gitmeyi düşünüyorum..Mesafe yaklaşık 250 km.

Şehir dışında ne kadar yaktığını bilmiyorum..Tahminen kaç liralık mazotla gider bu mesafeyi? (Çok hız yapmadan)

66 Mesaj
22 Haziran 2009; 11:31:15 

benim araç 1,4 TDCI yaklaşık 50 liralık mazotla gidersiniz

608 Mesaj
22 Haziran 2009; 11:59:14 

quote:

benim araç 1,4 TDCI yaklaşık 50 liralık mazotla gidersiniz

50 liralık mazotla 250km az diilmi arkadaşım?
yeni fiestacıyım bende ay başında aldım 2008 1.4tdci , arabada çok az mazot vardı benim 90TL'ye full'ledim ,750-800 km gitti ; karma kullanım + zaman zaman klima , eknomik kullanıyım diye çabam olmadı , eminim öyle olursa dahada gider...

10 Mesaj
22 Haziran 2009; 12:03:21 

EVET YA ARKADAŞLAR İÇİNİZDEN BU DİREKSİYON SİMİDİ OLAYI HAKKINDA BİLGİSİ OLANLAR VARSA BİZİ BİR BİLGİLENDİRSİN ÇÜNKÜ ARACIMIN DİREKSİYON SİMİDİ ÇOK AŞIRI DERCEDE SOYULMUŞ RESMEN ERİYOR!! :(

KAAN ARK.DEDİĞİ GİBİDE ÇOK AZ 50TL YE 250 KM BENİM ARAÇ 250 KM YE 30-35TL ARASI YAKIYOR...

MEGANE II DYNAMİQUE 2004

20687 Mesaj
22 Haziran 2009; 13:04:15 

Sevgili arkadaşlar herkese merhabalar. Donanım Haber birinci Ankara buluşmasını 7 Şubat'ta yapmıştık. Şimdi ikincisini düzenlemeye geldi sıra. Sizlerinde desteğiyle düzenleyelim diyorum. Katılmak isteyen arkadaşlar fikir verirse sevinirim.

7 Şubat'taki Ankara buluşmasının konusu.
http://forum.donanimhab...192/mpage_1/key_/tm.htm

Yeni yapmayı düşündüğüm buluşmanın konusu.
http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#32341909

Gelmek isteyen tüm arkadaşlara kapımız açık.

Selamlar.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

66 Mesaj
22 Haziran 2009; 17:52:59 

ben en kötü ihtimalleri saydım :D klima açık devirLi kuLLanım:D
NormaLdede En FazLa 40 Lira yakar

4952 Mesaj
22 Haziran 2009; 18:05:05 

100 km de 6 lt yaksa ( ki yakmaz.... )
toplam 250 km de 15 lt yapar ( ki yapmaz.... )
15 lt olsa ( ki olmaz) toplamda 39 TL ye fln denk gelir ki en fazla bence 30 tl yakar..

1330 Mesaj
23 Haziran 2009; 9:30:08 

quote:

100 km de 6 lt yaksa ( ki yakmaz.... )
toplam 250 km de 15 lt yapar ( ki yapmaz.... )
15 lt olsa ( ki olmaz) toplamda 39 TL ye fln denk gelir ki en fazla bence 30 tl yakar..

yorum süper olmuş. ( ki olmaz)

66 Mesaj
23 Haziran 2009; 19:55:52 

Ben 4500 devirde Vites Değiştiren bi adamım:D

74 Mesaj
23 Haziran 2009; 22:47:13 

quote:

Orjinalden alıntı: karalı

Cümleten S.A

Ford Fiesta dizel araçla İstanbul'dan Şarköy'e gitmeyi düşünüyorum..Mesafe yaklaşık 250 km.

Şehir dışında ne kadar yaktığını bilmiyorum..Tahminen kaç liralık mazotla gider bu mesafeyi? (Çok hız yapmadan)

Cevap veren herkese teşekkür ederim

4952 Mesaj
24 Haziran 2009; 13:24:38 

Arkadaşlar bugün 2005 model 84700kmde olan 1,4 TDCI fiestamı 16.000 TL'ye sattım.

Alan arkadaş ta burayı takip ediyormuş zaten, yani yabancıya gitmedi.

Alana buradan da hayırlı olsun diyorum, güle güle kullansın.

Şimdi sıra alacağımız aracı bulmaya geldi..

herkese sevgiler saygılar..

Not: Altay Han bi rastlaşamadık yahu, ama yeni aracım ne olursa olsun yine Fatih Ustaya devam edeceğim artık görüşürüz..

1330 Mesaj
24 Haziran 2009; 14:41:10 

quote:

Arkadaşlar bugün 2005 model 84700kmde olan 1,4 TDCI fiestamı 16.000 TL'ye sattım.

Not: Altay Han bi rastlaşamadık yahu, ama yeni aracım ne olursa olsun yine Fatih Ustaya devam edeceğim artık görüşürüz..

hayırlı olsun, inşaallah gönlüne göre bir araç alırsın. görüşmekte nasip olur inşaallah. ayrıca özelden mesaj atıyorum

6 Mesaj
24 Haziran 2009; 18:06:42 

merhaba arkadaşlar. ilk yakıt hesabını yaptım sonunda, yaklaşık 90 liralık yakıt aldım ve full depo 826 km yol gittim. şehiriçi-şehirdışı karışık.. yani km.de 11 kuruş gibi bişey oldu.. ilk önce inanamadım. ulan diyorum ben mi yanlış hesaplıyorum.ama doğruymuş. bu durum beni çok sevindirdi tabi :)
birde uzun zamandır aux girişine mp3 çalarımı bağlamayı düşünüyordum ama kablo arayıp bulmaya fırsat olmamıştı. bugun ara kabloyu aldım ve bağladım.. . sony mp3 çalarım var ve mükemmel bir ses verdi. bu aux olayını herkese tavsiye ederim :)

7559 Mesaj
25 Haziran 2009; 10:40:21 

Merhaba arkadaşlar 2008 model fiesta collection 1.4 tdci aldık full paket.

Yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimini görebiliyormuyuz ?

Birde bilmem gereken önemli ayrıntılar nelerdir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali277 -- 25 Haziran 2009; 12:19:16 >

3408 Mesaj
26 Haziran 2009; 1:31:05 

quote:

Tavsiyeniz üzere (5 Nisan'da telefon numarasını vermiştiniz ama gitmek biraz geç nasip oldu) Fatih Usta'ya gittim.(Sanırım bir-iki hafta oldu gideli.)
Triger seti (V kayışı dahil) değişti ve hava sensörü temizlendi. "Sizi Ali Bey yollamış, onun hatrına ? TL işçilik ücreti alalım." dediler, şok oldum. O kadar düşük aldılar ki, yaklaşık 4 saat süren işçilik için talep ettikleri miktarı söylemeye ben utanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olivier_kahm -- 27 Haziran 2009; 1:14:55 >

Necip Fazıl Kısakürek

4952 Mesaj
26 Haziran 2009; 11:00:13 

Arkadaşım,

Fatih benim kardeşim gibidir çok severim ve çok güvenirim temizdir ve dürüsttür.

sizin de işinizi görmüş mutlu oldum.

sizde arkadaşlarınızı yönlendirin temiz çalışan daha çok kazansın ( hoş işlerinin yoğunluğundan pek ihtiyaçları da yok ama olsun belli de olmaz .. )

quote:

Orjinalden alıntı: olivier_kahm

quote:

Tavsiyeniz üzere (5 Nisan'da telefon numarasını vermiştiniz ama gitmek bir geç nasip oldu) Fatih Usta'ya gittim.(Sanırım bir-iki hafta oldu gideli.)
Triger seti (V kayışı dahil) değişti ve hava sensörü temizlendi. "Sizi Ali Bey yollamış, onun hatrına ? TL işçilik ücreti alalım." dediler, şok oldum. O kadar düşük aldılar ki, yaklaşık 4 saat süren işçilik için talep ettikleri miktarı söylemeye ben utanıyorum.

4 Mesaj
26 Haziran 2009; 11:47:50 

2004 tdci fiestamda mazot yarım deponun altına indiğinde özellikle ceyrek depo varken arac bi kac saat park halinde kaldıktan sonra calısmıyor.sanırım mazotu geri kacırıyor.ama sadece yarım deponun altına dusunce. p.tesi servise gidecem bakalım ne cıkacak. full depo gezmeye devam...

3408 Mesaj
27 Haziran 2009; 1:14:34 

quote:

Arkadaşım,

Fatih benim kardeşim gibidir çok severim ve çok güvenirim temizdir ve dürüsttür.

sizin de işinizi görmüş mutlu oldum.

sizde arkadaşlarınızı yönlendirin temiz çalışan daha çok kazansın ( hoş işlerinin yoğunluğundan pek ihtiyaçları da yok ama olsun belli de olmaz .. )

.....

Fatih Usta'nın ihtiyacı olmayabilir ama benim arkadaşların ona ihtiyacı olabilir. Yumurta kasa Audi A4 kullanan bir arkadaşım elektronik sorunlar yaşamaya başladı, örneğin arabasının merkezi kilidi bile çalışmıyor.
Birkaç tane kartını almıştım, arkadaşlarıma dağıttım bitti. Yolum düşünce fazlaca alıp dağıtıcam arkadaşlarıma.

Necip Fazıl Kısakürek

5 Mesaj
28 Haziran 2009; 21:47:36 

Merhaba arkadaşlar.
Size bazı soular sormak için foruma İzmir'den şimdi üye oldum, cevaplarsanız sevinirim
İlk arabamı almak için bir süredir araştırma yapıyorum. 16.000 TL civarında bütçem var ve 2.el bir araç bakıyorum. Beğendiğim arabalar içinde fiesta ilk sıralarda ancak fiestanın da bir çok modeli ve donamı var.
Hemen herkes araba alacağımı söylediğimde kendince bişey söylüyor, misal:

Dizel almayı istiyorum dediğimde: " dizel arabanın bakım masrafları başını ağrıtır"
Benzinli alayım : " benzine para yetişmez"
LPG taktırırım : " çekiş düşer, motor ölür"
bedavaya BMV buldum : " bedavaysa vardır bir eksiği sakın alma "
Bu böyle gider..

Ben çoğunlukla hafta sonları İzmir içinde ve sadece yaz aylarında ege kıyılarında gezmek istediğim için araba arıyorum, iş yerim uzak ve servisle gidiyorum kısaca yıllık 10 bin km civarı yol katedeceğimi sanıyorum.

Ve işte sizlerden ricam ,
1.öncelikle siz sevgili fiesta kullanıcıları, bu fiyat aralığı ve bu yıllık tahmini ortalama km ile fiestanın hangi modelini tavsiye edersiniz? sizce hangi fiestayı alabilirim.
2. Fiestaların beygir gücü farklılık gösteriyor, sizin uzak dur dediğiniz bir beygir gücü aralığı var mı?
3. aşağıya yazdığım modeldeki fieastalar ve bana söylenen fiyatlar sizce nasıl?

i- 2005 - 1.4 TDCi Comfort (abs yok), 76000 km'de, beyaz renk ve 16.000 TL

ii- 2006 - 1.4 Comfort ( evet benzinli model) 50000 km'de, gri renk ve 16.000 TL ( sahibi abs'li olduğunu söyledi telefonda)

Açıkcası arkadaşlar Fiesta alırsam 2004 ve üzeri, km'si düşük bir modeli almak isterim ( kim istemez değil mi). Tavsiyelerinizi ve cevaplarınızı bekliyorum. Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rades35 -- 28 Haziran 2009; 21:50:11 >

4 Mesaj
30 Haziran 2009; 9:54:25 

quote:

2004 tdci fiestamda mazot yarım deponun altına indiğinde özellikle ceyrek depo varken arac bi kac saat park halinde kaldıktan sonra calısmıyor.sanırım mazotu geri kacırıyor.ama sadece yarım deponun altına dusunce. p.tesi servise gidecem bakalım ne cıkacak. full depo gezmeye devam...

servise gittim servis herhangi bir arıza yok dedi. sizin aklınıza gelen herhangi birşey olursa sevinirim..