Şimdi Ara

AMD RX 6000 serisinin kapsamlı oyun testlerini yayınladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
2
Favori
3.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD’nin RX 6000 tanıtımının ardından donanım dünyası yeni kartların incelemelerini beklemeye koyuldu. Bununla birlikte kırmızı ekip kullanıcıların ne istediğini oldukça iyi biliyor olmalı ki geniş kapsamlı oyun testlerini paylaştı.

AMD'den kapsamlı oyun testleri geldi

Testte RX 6900 XT, 6800 XT ve 6800’ü sırasıyla RTX 3090/3080/2080 Ti ile kıyaslayan firma 10 oyunda 2K/4K çözünürlüklerde testi gerçekleştirmiş.

Test sisteminde AMD’nin en hızlı oyun işlemcisi olarak sunduğu Ryzen 9 5900X’in X570 yongasetli anakart üzerinde çalıştırıldığı görülüyor. 16 GB DDR4 RAM’e yer verilen test sisteminde Smart Access Memory de aktif edilmiş.

Ayrıca Bkz.AMD RX 6000 tanıtıldı: RTX 3090’i soğuk terleten ve az güç tüketen RX 6900 XT geldi

Tabi test sonuçlarını AMD’nin bizzat kendisinin hazırlaması nedeniyle bir nebze temkinli yaklaşmakta fayda var. En doğru sonuçlar için ilk incelemeleri beklemek gerekiyor. Yine de rakamlar AMD’nin bu sefer yıllardır beklenen konuma geldiğini gösteriyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

Kaynak:https://videocardz.com/newz/amd-discloses-more-radeon-rx-6900xt-rx-6800xt-and-rx-6800-gaming-benchmarks

• Amd önce intel fanlarını dumur etti. 1 sene geçti artık kimse ağzını açamaz oldu. Başta biz değince inanmıyorlardı. Ama sonuca bakarsak satılan her 10 işlemciden 9'u amd oldu son sene. Intel hala 14+++++++++++ güvenlik açıkları, yamaları, eski teknolojileri yeni nesil diye satacak görünüyor.

Şimdide anlaşılan nvidia fanlarını dumur edecek. Yok en fazla 3070 verebilir, nvidia'nın fiyat düşürmesinin amd ile alakası yok diyenler sus pus olup, kıvırmaya, dönmeye başladı.

Bu arada hisseleri hızla artıyor. Helal olsun valla amd'ye.

Evet arkadaşlar ben Mesut Çevik ile olan konuyu kapatacaktım fakat dün canlı yayında alenen bana yalancı dediği için bana söz hakkı doğmuştur. Arkadaşlar, benim Mesut Çevik ile olan diyaloğum ve gönderdiğim kaynağın linklerini içeren twitler aşağıda. Birinci olarak bir makale gönderdim, ikinci olarak yurt dışında herkesin saygı duyduğu Igors Lab'den Igor Wallosse'in big Navi hakkında 3080 ile yarışabilecek kadar güçlü kartlara sahip olabileceği hakkında düşüncelerini paylaştığı bir sitenin linkini attım. Igors Lab , Nvidia'nın 3000 serisinde kötü kapasitör kullandıgını ortaya cıkaran ilk teknoloji sitesidir bu arada. Son olarak da youtube' da bu tarz sızıntıları derleyip haber yapan bir youtube kanalından video linki attım . Mesut'un o gün bana verdiği cevapların tümü aşağıdadır. Twitch'de " benim konuşmamdan bir kesit gösteriyorlar, konuyu başka yere çekiyorlar" demiş. Dikkat ederseniz 7 Eylül deki ilk twitinde " bana şu Navi Güçlü, Nvidia fiyat kırdı diyen yabancı kaynakları gösterir misin ? Yabancu kaynak derken umarım İngilizce konuşulan forumlardaki düz kullanıcılardan söz etmiyorsundur. Ortada ne bir sızıntı var ne de kart görüntüsü var. Güclü olacak demek, Nvidia korktu :D "

https://www.twitch.tv/videos/787824356 Mesut Çevik gönderdiğim videoda 23. dk da ikimizin arasında gecen "Nvidia Amdden korktu tartışmasından"bahsediyor ve sunu diyor " Nvidia Amd'den korkmus mu, hangi yayın söylüyor göster dedim, bir tane forumdan araştırmış herhangi bir yazı attı, herhangi bir adam, o arkadaşımız gibi bir adam yazı yazmış " Şimdi arkadaşlar ben bu cümleden sonra hiçbir şekilde Mesuttan iyi niyet aramam. Ya arkadaş şizofren kendi kurdugu cümlenin gerçek olduğuna inanıyor ve herkese benim standart bir forum kullanıcısının sözlerini ona aktardığımı söylüyor ya da kullanıcı kaybetmemek için göz göre göre yalan söylüyor ve kendisini üste çıkarmaya calısıyor. Mesut bey, attığım twitler ortada, sana gönderdiğim sızıntı linkleri ortada, senin verdiğin cevaplar ortada. Sen hangi hakla bana yalancı fanatik diyebiliyorsun ? Karşında 10 yaşında insan yok, seni böyle rezil ederler. İster Nvidia'yı savun ister Amd'yi göm ama sen bana yalancı diyemezsin! Kimin yalancı oldugu apacık ortada.

• Siz takılın ben izleyeceğim bu sefer :D

• Daha ucuza, daha az güç tüketimi ile daha iyi ya da aynı performans. AMD işlemcilerdeki mantığını buraya da uygulamayı başarmış. Tabi anlaşılan kilit nokta burada sistemi komple amd kurmak.

• Testlerde rdr2 de olaydı görürdük :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ana konuda vardı zaten.

6800 xt ve 6800 arasındaki fark çok. 6800’ün fiyatı çıkmadan indirime girmeli. Aksi halde 70 dolar fazla verir 6800 xt alırız

• Resimlere tıklayınca açılmıyor net değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 31 Ekim 2020; 22:41:28 >
  • Bu üçlüden f/p olanı 6800 XT'dir.

• Önce oyun konsolları ardından Ryzen serisi ve şimdi de ekran kartı alanında rekabette söz sahibi olan AMD. Pazarda şu an için Intel ve AMD olsa da birkaç rakip daha gelmesi çeşitliliği ve rekabeti artırabilir. Bu da direkt olarak tüketiciye fayda sağlar.

Çin sahip olduğu know-how ve deneyimi ile uzun vadede güçlü bir rakip çıkarma potansiyeline sahip görünüyor.

• TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    AMD cebini doldurmak için böyle yapmış birde Nvidia'nın hamlesini görmek için. daha baştan kartın fiyatını düşük tutup piyasasını kapatmak istememiş birde kâr oranını düşünmüş belli ki, buradan da şu ortaya çıkıyor = rekabet şart, kullanıcıda o yönde tercihini kullanırsa piyasada danışıklı dövüş olmaz. 3070'in 8gb modeli indirime girer yakın zaman da 16gb Ti modelleri çıkar olur biter. 2021 yılını böyle kapatırlar. :))

• 2k cozunurlukte 650 dolarlik 6800xt 3900u geciyor ortalamada bu testler doğruysa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackzeros -- 31 Ekim 2020; 22:48:50 >
  • Wolfenstein'da copy-paste hatası yapmışlar galiba. 3 kart bu kadar da aynı olamaz.

• 6800xt böyle çıkarsa yok satar.

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Düzelttim hocam sağolun.

• AMD'yi yıllar sonra bu şekilde rekabette görmek inanılmaz.
    Keşke 2 firma değil 5 firma arasında geçse rekabet.
    Keşke hepsi Amerikan şirketi olmasa, Çin, Rus, Alman, Türk olsa.

• RTX 2080TI - RX6800
    RTX 3080 - RX6800XT
    RTX 3090 - RX6900XT

Sıralama bu şekilde sanırım. Demek ki yeni hedefimiz RX6800. Fazlasına gerek yok.

• Amd önce intel fanlarını dumur etti. 1 sene geçti artık kimse ağzını açamaz oldu. Başta biz değince inanmıyorlardı. Ama sonuca bakarsak satılan her 10 işlemciden 9'u amd oldu son sene. Intel hala 14+++++++++++ güvenlik açıkları, yamaları, eski teknolojileri yeni nesil diye satacak görünüyor.

Şimdide anlaşılan nvidia fanlarını dumur edecek. Yok en fazla 3070 verebilir, nvidia'nın fiyat düşürmesinin amd ile alakası yok diyenler sus pus olup, kıvırmaya, dönmeye başladı.

Bu arada hisseleri hızla artıyor. Helal olsun valla amd'ye.

• inş testler doğrudur da gpu pazarında ki nvidia hegemonyası kırılır. nvidia fazla intelleşti çünkü.

• Mesut Çevik'e göre bu sonuçlar gerçek değil, hepimiz hayal dünyasında yaşıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virinom -- 1 Kasım 2020; 2:21:51 >
  • Param olsa da ben alsaam

• Stok sikintisi olacakmi acep nvidia gibi?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.