Şimdi Ara

10900K'yı soğutmak? 'Corsair H100i Elite Capellix incelemesi'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ambargomu var daha gelmedi Türkiye Fiyatı hakkında bilgin varmı acaba.

• hocam şu girişteki herkese yi söylemesen büyük sıkıntı oluyor?

• AleynaFox kullanıcısına yanıt
    söyleme şeklide bi garip inadınamı yapıyor çözemedim

• 10900K+360AIO+Z490+PCIE 3.0

• Herkeşe benden çay burağa yok!!!

Full yükte çok ses yapıyor. beklenen bir ürün fakat bu kadar yüksek ses bilemedim
    360mm si traktör gibi çalışacak demekki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: AleynaFox

hocam şu girişteki herkese yi söylemesen büyük sıkıntı oluyor?

Artı basmak için login oldum.

çok kulak tırmalıyor. cidden nasıl bir ses tonu.

• CPU sogutu üzerindeki ledler 1C bile olsa sıkcaklık veriyor kapatmalı.

• Redditte ve corsair forumlarında bu soğutucunun pompasının çok sesli olduğu konuşuluyor. Pompanın üreticisi "Coolit" imiş. Corsair AIO' lar için "Asetek" pompanın olduğu modeller daha sessiz. H100i-H115i-H150i Pro modellerinde "Asetek" marka pompalar bulunuyor. Bu modellerdeki pompa en düşük 1100 rpm değerine inebiliyor. Elite capellix serisindeki
    pompa en az 2200 rpm de çalışıyor. Bu da bilgisayarı internet ve office gibi işlemler için oldukça sesli kılıyor.
    @burakesan
    Hocam incelemede pompa sesinden bahsetmemişsin. Rica etsem bununla alakalı bir yorum yapar mısın?
    Bende bu soğutucuyu bekliyordum lakin bu durum beni çok rahatsız etti.
    Nzxt nin X62 kraken soğutucusunu kullanıyordum. Pompası çok sessiz.
    Eğer bunu alırsam muhtemelen çok rahatsız eder.

• 10900K yerine gider işlemci alırım.

Herkese dese yine iyi, Erkese diye yayarak söylüyor. Çok itici.

• quote:

Orijinalden alıntı: namco

Redditte ve corsair forumlarında bu soğutucunun pompasının çok sesli olduğu konuşuluyor. Pompanın üreticisi "Coolit" imiş. Corsair AIO' lar için "Asetek" pompanın olduğu modeller daha sessiz. H100i-H115i-H150i Pro modellerinde "Asetek" marka pompalar bulunuyor. Bu modellerdeki pompa en düşük 1100 rpm değerine inebiliyor. Elite capellix serisindeki
    pompa en az 2200 rpm de çalışıyor. Bu da bilgisayarı internet ve office gibi işlemler için oldukça sesli kılıyor.
    @burakesan
    Hocam incelemede pompa sesinden bahsetmemişsin. Rica etsem bununla alakalı bir yorum yapar mısın?
    Bende bu soğutucuyu bekliyordum lakin bu durum beni çok rahatsız etti.
    Nzxt nin X62 kraken soğutucusunu kullanıyordum. Pompası çok sessiz.
    Eğer bunu alırsam muhtemelen çok rahatsız eder.

Hocam merhaba

Bende sıvı soğutucu alma arefesindeyim. Baktığım modeller,

• Bunun 360 mm olanı
    • x72 -z72 kraken
    • x73 -z73 kraken

Sessizlik benim içinde çok önemli. Siz daha evvel bu modeli kullandığınızı belirtmişsiniz. Fiyattan bağımsız olarak neyi önerirsiniz?

• erdal73 kullanıcısına yanıt

Hocam Nzxt pompa sesi bakımından gerçekten çok sessiz. Soğutma performansı yüksek. Fakat kendi programlarını kullanmaya zorluyorlar ve programlarından şahsen ben hoşlanmıyorum. Bu sebeple sattım. Ayrıca bu nzxt cam programı hard diski sürekli okuyor. Bir kaç ayarla hard diskleri uyandırmasını ve okumasını kapatabilirsiniz. Fakat ben vazgeçtim nzxt markasindan. Onun dışında çok başarılı modeller. Fanları güzel, radyatör hortumları bazı markalara göre daha uzun (40 cm). Bu da büyük kasalarda farklı pozisyonlara monte edenler için önemli bir ayrıntı. Şu sıra kasadaki tüm aydınlatma içeren parçaları corsair e çevirdim ve rgb ışıklandırmaları profillendirdim.

Sıvı soğutma olarak Amazon dan 1120 TL ye

Deep cool castle 280 rgb aldım. Montaj yapmadım kenarda duruyor. Amazon de üzerinden cooler master ml280 mirror modelini getirip onu da kullanabilirim. Şu sıralar kararsızım. Aslında corsair h115i elite capellix istiyordum. Ama bu pompa sesi söylentileri çok rahatsız edici.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi namco -- 14 Kasım 2020; 21:28:20 >

• namco kullanıcısına yanıt

Cevap için teşekkür ederim.  

• Kasaların içi iyice pavyona döndü..

Ver beyaz ışığı geç kardeşim bu ne ya?

• H115i elite cappelix bugün aldım monte ettim yazılımı indirip firmware güncellemesini yaptım lakin icue yazılımı üzerinden ısı değerleri 35-36 görüyor çok saçma oyun içerisinde iken. Halbuki aida64 ısı değerleri 65 ten 71lere kadar çıkıyor.

Bir anormallik var anlamadım ve pompa bağlantısını kendi kontrolcüsüne bağlanması beni hiç memnun etmedi. Bu arada pompa üzerinden tek bir rem kablosu çıkıyor bunu hangi sokete baglamaliyiz anlam veremedim CPU fan soketine bağladım. Rog CPU testinde yüzde yüz yükte i7 8700k yı 65 derece gibi ısı değerlerinde unstable olarak tutuyor. Malzeme kalitesi çok çok iyi lakin corsairden yana hiç yüzüm gülmedi illaki bir şeyler kafama takılıyor. Çok fazla kablo demeti var iğrenç bir şekilde RGB takıntısı olan birisi değilim tamamen performanstan yanayım.

• Icue yazılımında kutu içinden gelen Node Core bende neden gözükmüyor ya.

• AtiMX4 A kullanıcısına yanıt

Hocam commander core nin soketine bakın bende de aynı problem var kabloları oynatınca icu e görüyor. Sanırım kablolar çok ince temessılık yapıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.