Şimdi Ara

Cyberpunk 2077 geliştiricilerine ölüm tehditleri yağıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Cyberpunk 2077'nin üçüncü kez ertelenmesi bildiğiniz gibi bu hafta oyun dünyasında büyük bir şok etkisi yarattı. Son yılların belki de en merakla beklenen oyunu bir yıl içerisinde maalesef üçüncü kez ertelendi. Oyunu heyecanla bekleyen bazı 'toksik hayranlar' ise yine kendilerinden bekleneni yaptı. CD Project RED geliştiricilerine yüzlerce ölüm tehditi yağdı.

Konuyla ilgili Twitter üzerinden bazı açıklamalar yapan Andrzej Zawadzki,"@CyberpunkGame ertelemesiyle ilgili değinmek istediğim bir konu var. Sinirlendiğinizi anlayabiliyorum, hayal kırıklığına uğradınız ve sesinizi duyurmak istiyorsunuz. Ancak geliştiricilere ölüm tehditleri göndermek kesinlikle yanlış ve kabul edilemez. Biz de tıpkı sizler gibi insanız." ifadelerini kullandı. 

Zawadzki ayrıca kendilerine gönderilen tehditlerden birisini de paylaştı. Mesajda; "Nerede yaşadığını biliyorum oyunu yayınla yoksa sen bittin.", "Cyberpunk'ı yayınla yoksa sana ve ailene işkence edeceğim.", "Oyunu yayınlamazsan seni canlı canlı yakarım." gibi ifadeler görülüyor. Zawadzki bunun gönderilen tüm mesajlar arasında en hafiflerinden olduğunu belirtti.

Cyberpunk 2077'nin ertelenmesi aslına bakarsanız oyunculardan çok geliştiricileri etkiliyor. Bloomberg'ten Jason Screirer, CD Project çalışanlarının özellikle de son birkaç aylık süreçte haftalık 100 saati aşan mesailer yapmak zorunda kaldığını bildirdi. Oyunun ertelenmesi bu mesailerin en az üç hafta daha uzayacağı anlamına geliyor. Büyük stüdyolarda geliştiricilere uygulanan bu "ezme" kültürü bir süredir oyun sektörünün en çok konuşulan konularından birisiydi.

Kaynak:https://www.theverge.com/2020/10/28/21538525/cyberpunk-2077-cd-projekt-red-death-threats-game-delay

• Bu kadar beyinsiz varken millete parasını iade edip oyunu iptal edin. Ölüm tehtidi nedir yaa? Terörist misiniz lan siz? Oyundur bu. Adamlar en iyisi için uğraşıyor. Ne sabırsızsınız. Sanki oynamasanız öleceksiniz. Bunlar aynı uyuşturucu bağımlısı gibi olmuş artık. Oyun bağımlısı. Ölümle tehtid edecek kadar akıllarını kaybetmişler.
  • Bu kadar beyinsiz varken millete parasını iade edip oyunu iptal edin. Ölüm tehtidi nedir yaa? Terörist misiniz lan siz? Oyundur bu. Adamlar en iyisi için uğraşıyor. Ne sabırsızsınız. Sanki oynamasanız öleceksiniz. Bunlar aynı uyuşturucu bağımlısı gibi olmuş artık. Oyun bağımlısı. Ölümle tehtid edecek kadar akıllarını kaybetmişler.

• Kafayı yemişler bir oyun için düştükleri durum içler acısı.

• Bu geri kafalılar yüzünden bizim gibi tadında oyun oynayan insanlar da kötü etkileniyor. Adamların kalite anlayışı farklı. En iyisini yapmak için uğraşıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 29 Ekim 2020; 13:50:32 >
  • Sürekli ertelenmesi can sıkıcı ,kaç sene beklediniz 40 gün daha sıkın dişinizi.

• Csb...

• Kurgu gibi duruyor. CDPR viral olmak için kasmış. Ben bu firmanın samimiyetine inanmıyorum.

• Bu kadar sanala bağlamak hiç iyiye alamet değil.

• 12 yaşındaki ergenlerdir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oyun geliştiricileri yazsaymış ananız sizi doğracağına spot mini veya yapay zeka doğrsaydı dünyaya daha faydalı olurdu.

• İnsanlar kafayı yemiş.

• Ulan ne reklam yaptılar be. Yapımcılar işi biliyor.

• Not Cool Story Bro

• Yuhh.Forum köşelerinde aşırı fanboylar görüyoruz ama bu derecede olacağını zannetmiyorum.Bende aşırı merakla bekliyordum son ertelenmeye kadar.Bu saatten sonra yine istediği kadar ertelensin umrumda değil.Çıktığında oynarız.Tüm aurasını kaybetti bu olaylardan sonra.

• Lan Bir Oyun Yapımcısı Oyunu Çıkarmadı Diye Ölecek Olsaydı Duke Nukem Forever ın Yapımcıları Yerin 77 Kat Altına Girmişti.

Reklam Reklam Reklam

Başkada Birşey Demiyorum

• Ya bunlar çok boş işler yeminle aldım ama aldığıma pişman oldum ertelenmek falan mesele değil hevesim kırıldı.Şirketten alacak izinleri imzallattım o tarihe rahat rahat oynarım diye cidden leş oldu ne heves kaldı ne heyecan izinlerde yalan oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlphaKnight -- 29 Ekim 2020; 20:23:42 >
  • AlphaKnight kullanıcısına yanıt
    En sonda gönderilen Tweet sana.

• Sir Joseph S kullanıcısına yanıt
    En son tweet nedir bro göremedim

• AlphaKnight kullanıcısına yanıt
    Look, a CDPR dev told me recently that they'd just clocked a 100-hour week. Another (former) dev just told me they saw some of their friends there and they looked "physically ill." So kindly gtfo with the "but but but I work long hours too" responses

• Sir Joseph S kullanıcısına yanıt
    Heves meves kalmadı bro 19 kasıma alacak izinlerimi imzalattım müdüre oynarım diye geri alma şansımda yok leş bir durum oldu ona canım sıkılıyor cidden yaptıkları iş mantıksız

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.