Şimdi Ara

Tüm veriler güvende | QNAP TS453D NAS video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • QNAP'ın özellikle PCIe yuvası sayesinde genişleme imkanı da sunarak fark yaratan ev ve küçük yeri odaklı 4 slotlu yeni nesil NAS cihazı TS453D test masamızda!

• "Tüm vergiler" diye okudum

• Video için Teşekkürler ama dolar 8.10 olunca bırakın almayı düşünmeyi insanın izleyesi gelmiyor.

• öncelikle 4 disk takarsınız 1 disk arızalanırsa verinir etkilenmez, 2. disk arızalanırsa verilerinizi kaybedersiniz. hangi raid modu konusunda bilgi verilmemiş, parite bilgisi ayrı diskdemi tutulmaktadır?

2 adet 2.5gigabit port denmiş ancak cihazının 2 etherneti bonding yapabilme kapasitesininin olup olmadığı belirtmemiş, eğer bonding yapamıyor ise aynı switch üzerinden 2 portu kullanamazsınız, veri tek port üzerinden yönlendirilir, 2 adaptörün aynı switch üzerinde ip adresleri farklı dahi olsa, siz network arayüzünde önceliği yüksek olan porta layer2 seviyesinde yönlendirilirsiniz,

cihaz işlemcinin üretim modelinden tarihinden io kapasitesinden bahsedilmemiş, eş zamanlı oturum sayısı limitiden bahsedilmemiş(smb).

açıkcası bu donanımı kısıtlı performansı kötü cihaza 2 3bin tl verene kadar, open nas yazılımları ile üzerinde virtualbox emulatörde çalıştırma imkanı varken ryzen 2600 işlemcili ufak bir amd4 kasa toplamak çok daha akıllıcadır.

• 7/24 çalışınca işler biraz değişiyor.

• Bu cihazların avantalı çok düşük elektrik tüketimlerinin olması. 45 Watt işlemcili bir sistem kurmuştum zamanında. 4 tane 7200rpm Hdd ile birlikte. Elektrik faturasına yaptığı ekleme canımı sıkmıştır. Şu an WD mycloud kullanıyorum. Plex server kurulu. Direct stream ile filmlerimi gayet akıcı bir şekilde ağdan paylaşabiliyorum. Arayüzde de bir takılma yok. Bu alet de my Cloud can aşağı kalmaz muhtemelen. Ama işte fiyatlar... bunun yerine raspberry pi ve çoklu USB hdd kutusu daha ucuza kurulabilir gibi geliyor bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: ccandan

Video için Teşekkürler ama dolar 8.10 olunca bırakın almayı düşünmeyi insanın izleyesi gelmiyor.

8.25

Yarın ola hayrola

• Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Bende vergi diye okudum. Tam küfür edecektim yine ek vergi falan geldi diye.

• kur sebebiyle ülkemizde malesef fiyatları çok yükseldi ,yurt dışında 500 $ satılan bu ürün bizde 7.250tl, 4 tane de disk aldığınızı düşünün,ben Asus RT AX-82U router'a 1 tb usb 3.0 harddisk bağladım, telefona,tablete,pc 'ye Aicloud kurdum, dünyanın heryerinden diskime ulaşabiliyorum,resim,video yükleyebiliyorum,müzik arşivime ulaşabiliyorum,ayrıca evde media sunucusu olarak da kullanılabiliyor.

• 2-3.000 lira aralığındaki cihazlar nasıl ? Yani 4 disk gerek yok benim için.Ama taktığımız diski yedeklemesi için verileri kaybetmemek için 2 girişi olan cihazları almam gerek sanırım ? Ve ikisi de aynı boyutlarda olması gerektir mantık olarak ? Bana ortalama bir ev kullanıcısı cihazı yeter.

• eyoruk E kullanıcısına yanıt

Fiyatindan ziyade ne yapacaginiz ve kac kisi baglanacak daha onemli.

Veri yedekleme, film oynatma, muzik dinletme, download, sanal makine... ,

Sonucta bunlar birer bilgisayar. Hepsini yapacaksaniz guclu bir makine almaniz gerekiyor.

Buda bugunun parasiyla en az 5000tl lik bir cihaz almaniz gerekiyor demek.

Nasil guclu bir pc iyi bir deneyim sunuyorsa, nas tada gecerlidir.

Disk sayisina gelince hangi raid turunu kullanacaginiza bagli, ama verilerinizin guvenligi icin en az 2 disk olani alinmali, raid 1 ayna modu icin.

Diskler ayni marka, ayni boyut, ve hatta ayni model nas a ozel hdd almakta fayda var.

Yukarida bahsedilmis, Harici hdd yi router a baglamak cok saglikli bir kurulum degil, cunku routerlar cok zayif makineler. İs gorur mantigiyla calisiyor.

Her cihazin kendine has islevi var, herkes kendi isini yapsin mantigi, fazla yuk bindirirseniz ya coker gider yada performansi duser kendi gorevini duzgun yapamaz.

Bir ev kullanicisi olarak tavsiyelerim.

@eyoruk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YunTi

Fiyatindan ziyade ne yapacaginiz ve kac kisi baglanacak daha onemli.

Veri yedekleme, film oynatma, muzik dinletme, download, sanal makine... ,

Sonucta bunlar birer bilgisayar. Hepsini yapacaksaniz guclu bir makine almaniz gerekiyor.

Buda bugunun parasiyla en az 5000tl lik bir cihaz almaniz gerekiyor demek.

Nasil guclu bir pc iyi bir deneyim sunuyorsa, nas tada gecerlidir.

Disk sayisina gelince hangi raid turunu kullanacaginiza bagli, ama verilerinizin guvenligi icin en az 2 disk olani alinmali, raid 1 ayna modu icin.

Diskler ayni marka, ayni boyut, ve hatta ayni model nas a ozel hdd almakta fayda var.

Yukarida bahsedilmis, Harici hdd yi router a baglamak cok saglikli bir kurulum degil, cunku routerlar cok zayif makineler. İs gorur mantigiyla calisiyor.

Her cihazin kendine has islevi var, herkes kendi isini yapsin mantigi, fazla yuk bindirirseniz ya coker gider yada performansi duser kendi gorevini duzgun yapamaz.

Bir ev kullanicisi olarak tavsiyelerim.

@eyoruk

Teşekkürler.

Aslında tek cihazdan bağlanıp Nas sistemine atabilirim.Öyle 3 tane ayrı bilgisayardan bağlamama gerek yok. Filmler için Macbook indir NAS'a at.Fotoğraf ve iş dosyalarını Macbook veya diğer bilgisayardan indir Nas'a at.Yani aynı anda çok göreve gerek yok.Bu kopyalama işlemlerini aynı anda yapmama bile gerek yok.Kendim ayalarma yapıp kopyala yapıştır yapacağım.Otomatik yedekleme gibi durum ihtiyacında değilim.

Televizyon yanına konulacak.Akşamları film için TV portlarına sanki HDD bağlamış gibi seyretmek ,arada fotoğraflara bakmak yeterli olacak.Bunun bu film ve fotoğraflar ile yanında önemli dosyaları yedeklemek...Zaten mevcut haricilerde olan dosyaları atacağım.Nas harici yedekleri bile olacak yani.

• Nas ı sadece bir depolama aygıtı olarak düşünmeyin, yedekleme ve depolama harici, bilgisayar olmadan film indirme, akıllı olmayan TV lerde film seyretme gibi özellikleri mevcut olabiliyor. Bu yüzden sordum hangi amaçlarla kullanacağınızı. Alacağınız ucuz bir model film indirme gibi özellikler çok kullanışlı olmayabiliyor.

Ama sizin isteklerinize göre 2000-3000TL bandındaki Nas lar işinizi hayli hayli görecektir.

Ağırlık veri yedekleme ve temel medya ise QNAP TS-228A, TS-230 ya da Synology DS218 gibi temel çözümler işinizi görür. TS-228A 1 TB gibi büyük bir veri indirdikten sonra bunu ana dizine kopyalarken işlem bitene kadar biraz yavaş tepki veriyor ama kullanımı engellemiyor. Sanallaştırma vs. özellikleri için daha güçlü cihazlar gerek ki kullanmayacaksınız sanırım zaten bunu.

TV yanınadan ziyade modeminize yakın bir noktaya yerleştirip kablo ile bağlarsınız modeme. Bir daha evdeki bilgisayar, telefon her cihazdan buna erişip yedeklemenizi de yapabilirsiniz, içerik de tüketirsiniz.

• YunTi kullanıcısına yanıt

Anladım.Film indirme özelliği olanların olduğunu biliyordum ama o kadar gerek yok hani.Böyle bir alternatif olsa iyi olur arayüzü falan iyice çözünce sadece buradan indirim yaparım ,ama şart değil.

Akıllı olmayan televizyonu neredeyse akıllı yapma gibi bir şey ihtiyacım yok bu özellik şart değil.Apple tv var zaten.

• sis651 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler.

Modem tv yanında zaten.Bu yüzden tv yanında konum olacak.Sanallaştırma özelliğine gerek duyacağımı sanmıyorum.

Model belirledim. DS220j.Çok büyük ihtimal bunu alacağım

DS220j giriş seviyesi için güzel bir seçenek, talebinizi karşılayacaktır. Synology lerde sistemler hep aynı oldukları için ilerde üst modele geçerken rahat edersiniz.

• Hayırlı olsun o zaman. Direk TV'ye falan bağlamayın diye ekleyeyim demiştim onu.

Synology Download Station ile filmi torrent ya da link olarak bulup eklediğinizde bu cihaz da indiriyor.

• Teşekkürler arkadaşlar.Planlarıma göre 2 ay içinde alacağım.Kısmetse yorumları yazarım başka arkadaşlar faydalanır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.