Şimdi Ara

Huawei Docs, Google Dökümanlar'a alternatif olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Huawei, ofis verimlilik yazılımı dünyasına girdiğini duyurdu. Belge, Elektronik Tablo ve Sunum uygulamalarını içeren Huawei Docs'un piyasaya sürülmesi sırasıyla, Microsoft Word, Excel ve PowerPoint'e alternatif olarak hizmet vermeyi hedefliyor.

Ofis uygulamalarında Google'a alternatif

Huawei Docs, şimdilik sadece Huawei Mate 40 serisi cihazların kullanıcıları tarafından kullanılabilir ve 50'den fazla formatta belge düzenlemeyi destekliyor. Huawei Drive aracılığıyla gerçek zamanlı eşitleme, kullanıcıların aynı belgelerde Huawei Kimliklerini kullanarak birden çok cihazda değişiklik yapabileceği anlamına da geliyor.

Huawei, ABD yaptırımlarından sonra kendi işletim sistemini, arama motorunu, uygulama mağazasını geliştirmesinin ardından ofis uygulamaları için de Google'ın uygulamalarına benzer uygulamalar geliştirerek kullanıcılarına bu konuda eksiklik hissettirmemeyi amaçlıyor. Şirket, bu uygulamaların başlatılmasıyla bir soru işaretini daha kaldırmış oldu.

Ayrıca Bkz.Huawei'den iddialı açıklama: Mate 40 serisi 3 yıl donmadan kullanılabilir

Huawei ayrıca 170'ten fazla ülkede kullanılabilen kendi resmi arama motoru uygulaması Petal Search için bir güncelleme yaptığını duyurdu. Sonuçlar artık görsel olarak daha zengin bir formatta ve web bağlantıları yerine bilgi kartları olarak sunuluyor. Her ikisi de Huawei'nin yapay zeka yetenekleriyle desteklenen görsel ve sesli arama işlevi, daha bütünsel bir arama deneyimi sağlayacak.

Son olarak Petal Maps, Huawei'nin navigasyon uygulaması pazarına girme girişimini temsil ediyor ve 140'tan fazla ülkedeki kullanıcılar için harita görüntüleri, sürüş rotaları ve favori yer listeleri sunuyor. Gerçek zamanlı toplu taşıma bilgileri bazı büyük şehirlerde de mevcut olacak.

• Herkesi Google ekosisteminden kendilerine geçirmelerinin imkanı yok. Biz de kulüp işleri için Drive kullanıyoruz ve Mac, Windows, Android hepsinin beraber çalışması ve bi çok kişinin hali hazırda google a alışık olmasından sadece güzel ekosistem kurmaları yetmez, insanları çekmek için ekstra bi şeyler vaad etmeleri lazım. Cihazlarını sattıkları fiyatlar da rakiplerine göre pek rekabetçi değil o yüzden bu kurmaya çalıştıkları sistem çok tanınmaz bence. Mesela sanal asistan savaşlarında pazar hakimi olmak için Google, Amazon kendi sanal asistanlı ürünlerini vs nerediyese kar etmeden satıyor bunların da o tarz bi yol izlemesi lazım.
  • Herkesi Google ekosisteminden kendilerine geçirmelerinin imkanı yok. Biz de kulüp işleri için Drive kullanıyoruz ve Mac, Windows, Android hepsinin beraber çalışması ve bi çok kişinin hali hazırda google a alışık olmasından sadece güzel ekosistem kurmaları yetmez, insanları çekmek için ekstra bi şeyler vaad etmeleri lazım. Cihazlarını sattıkları fiyatlar da rakiplerine göre pek rekabetçi değil o yüzden bu kurmaya çalıştıkları sistem çok tanınmaz bence. Mesela sanal asistan savaşlarında pazar hakimi olmak için Google, Amazon kendi sanal asistanlı ürünlerini vs nerediyese kar etmeden satıyor bunların da o tarz bi yol izlemesi lazım.

• Bam bam bam

• indirip kurabiliyormuyuz acep

• Huawei, kötü ev sahibi kiracısını ev sahibi yaparmış misali çalışmış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Harita konusunda Google ile yarışmak çok zor bence. Apple Maps’de dahi her yeri bulamıyorum, her zaman düzgün tarif alamıyorum. Google gibi uzun yıllardır bu işi yapan birinin elindeki bilgi çok fazla.

• Kötü köpek sürüye kurt getirdi Google amca :)

• Makro destegi getirirse anlamlidir aksi halde hic olacaktir...

• Harita konusunda Google çok önde.
    Çok uzun bir süre kimse yetişemez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ChiefOfficer kullanıcısına yanıt
    Harita konusunda Google ile değil Google'ın bedava işçileriyle pardon kullanıcılarıyla yarışıyorlar.

Apple Maps neredeyse her yeri bulabiliyor. Tek eksikliğini çektiğim Türkiye'de toplu taşıma seçeneği yok onu da Moovit ile çözdüm.

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Ben de yerel rehberim ve gittiğim her yerden fotoğraf ve yorum eklemeye çalışıyorum ancak Google Haritalar benim için bir forum ortamı gibi. Bir yere gideceğim zaman da ben fayda görmüş oluyorum. O yüzden bedava işçi yakıştırması ne kadar doğru tartışılır.

Örneğin bu forumda bilgi paylaşıyoruz, fikir paylaşıyoruz; forum yönetimi bizler sayesinde reklamlardan para kazanıyor ama biz maddi bir gelir elde etmiyoruz. Bu forumun bedava işçisi miyiz? Hayır.

Hem bir şirketin kullanıcılarını sisteme dahil olması yönünde teşvik edebilmesi bir başarı mıdır? Evet.

Apple Maps’e gelince, şu anda Hırvatistan’ın turistik ve kalabalık bir şerhindeyim ama burada bazı mekanların listelenmediği oluyor. Henüz Türkiye’de çok fazla denemedim yorum yapamayacağım.

Ürünün büyümesini sağlarken ürün oluyorlar, ne demeliyim? Sonuçta diğerlerinden öne çıkaran şeyleri "bilgi" ise eğer, ki Google'da reklam gelirleri ve kullanıcı verileriyle büyümeyi seven bir şirket. Elindeki bilgilerinin neden fazla olduğunun bir sebebini söyledim. Hem bilgi sağlayıp hem de bilgileri çok fazla demeniz komik geldi, başka ne olacaktı ki

Apple Maps ve HERE'i hariç tutuyorum, Google'a benzer şekilde çalışan, topluluk ortamı olan Yandex Maps var. Toloka diye bir sistemleri var en azından "kullanıcılarına" cüzi miktarda olsa gelir kapısı sağlıyor, en azından niyetleri açık. Yoksa onlarda gönlü bol yerel rehberleri bekleyebilir.

DH'da da reklamlar rahatsız edecek boyuta ulaşırsa ona göre hareket ederim. Ayrıca ikinci el forumunda gayet gelir elde eden kişiler bulunmakta, inceleyebilirsiniz.

• Dünya nüfusunun yüzde 98’i Google tarafından haritalanmış ve devasa veri tabanına sahip olan Google Haritalara alternatif X maps uygulaması önermek veya kullanmak gerçekten devede kulak kalır. Mecburiyetten ya da başka yazılımın fan boyu iseniz bilemem. Ellerinden gelse Çin'in yasaklı bölgelerini de haritalayacaklar. Sanki Şi Cinping izin verdi de Google mu yapmadı.

• ABD yaptırımları Huawei'yi kendi ekosistemini kurması konusunda bi 3-5 yıl ileriye götürecek gibi.

Yandex te fena değil

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.