Şimdi Ara

Değerli eşyalarınız kaybolmayacak: Apple AirTags geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Değerli eşyalarınıza tutturarak konumunu anlık bir şekilde Apple cihazlarınızdan takip edebileceğiniz AirTags aksesuarı yakın zamanda piyasaya çıkıyor. Hazırlıklar son aşamaya gelmiş durumda. 

Apple Airtags özellikleri ve fiyatı

Apple Airtags aslında Tile adıyla uzun yıllardır piyasada olan takip cihazının bir benzeri. Temel amacı kaybolmasını istemediğiniz veya sıkça yerini unuttuğunuz eşyalarınıza tutturarak sürekli takip altında tutabilmeniz.

Ayrıca Bkz.Galaxy Z Fold 2 resmiyet kazandı: İşte detaylar!

Tile ve benzeri takip cihazları Bluetooth teknolojisinin imkanlarından faydalanıyordu ancak Apple burada farklı bir teknolojiye yer vermiş. UWB ya da ultra geniş bant olarak adlandırılan bu teknoloji daha geniş bir radyo dalgası kullanarak kısa mesafelerde daha fazla veri aktarabiliyor. Bu sayede çok daha doğru bir şekilde konum belirlenebiliyor.

Apple bu teknolojiyi U1 adını verdiği yongasında kullanıyor ve U1 yongası iPhone 11  ve iPhone 12 serisinde yer alıyor. Yani Apple aslında geçen yıldan bu yana AirTags projesi üzerinde çalışıyordu.

AirTags aparatını iCloud hesabına tanımladıktan sonra yanınızdan ayırmak istemediğiniz eşyalarınıza tutturuyorsunuz. Cihazımı Bul ekranından takip edebildiğiniz aparat uzaklaştığınızda ise uyarı veriyor. Ayrıca güvenli alan belirleyerek bu alanın dışına çıktığında da uyarı alabiliyorsunuz.

Apple Airtags aksesuarının iPhone 12 etkinliğinde tanıtılması bekleniyordu ancak bu olmadı. Kaynaklar Kasım ayındaki ARM tabanlı Macbook etkinliğinde aksesuar için bir tanıtım beklentisi içerisinde. 

Gelen bilgilere göre Apple Airtags için performans testleri 6 Kasım tarihinde tamamlanacak. Genelde performans testleri bittikten sonra ürün 1 ay içerisinde piyasaya sürülüyor. Bu bakımdan en geç Kasım ayı sonunda AirTags aksesuarı raflara çıkabilir. Bu durumda tanıtımın da aynı ay içerisinde olması muhtemel görünüyor.

• Its main competitor would be the Tile trackers, and they range anywhere from $20 to $40 depending on the model.

• Bu cihaz yerli ve milli mi ? Özellikle başlıkta veya dipnot olarak belirtirseniz çok sevinirim :XD :XD

• bir ara nutslar vardı. ne oldu sahi onlara

• Bunu arabaya koysak nasıl olur acaba

• ne nasıl olur?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • th9 T kullanıcısına yanıt
    Gps üzerinden takip edeceğini sanıyor o yüzden arabaya koysak diyor.

• Eskiden ıslık çalınca öten anahtarlıklar vardı onları hatırlattı

• "Apple Airtags özellikleri ve fiyatı" diye ara başlık var ama makalenin hiçbir yerinde fiyatı göremiyorum!

• veleciraptor kullanıcısına yanıt

Ben de tekrar tekrar okuyup, fiyatı göremediğim için ilk mesajda fiyatı paylaştım hocam; forumdaşlar mağdur olmasın diye  

• quote:

Orijinalden alıntı: scanh

Ben de tekrar tekrar okuyup, fiyatı göremediğim için ilk mesajda fiyatı paylaştım hocam; forumdaşlar mağdur olmasın diye  

Demek ki fiyatı daha belli değil. Konu Apple olunca herhalde muadiline göre 20-30 dolar daha pahalı olur ki, amacı kaybolan eşyaları bulmak olan bir cihaz için sırf markaya daha fazla para verilmez.

• veleciraptor kullanıcısına yanıt
    muadili varmı

• Aklıma bu geldi.

• Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    Evin önünden izinsiz ayrılınca alarm çalar işte. Bunu da mı anlayamıyorsunuz arkadaş? GPS mi dedim ben.

• bugün cüzdaı kaybettim diye kendimi yumrukladım çünkü bu yazdan beri 3. oldu meğer arabadaymış emniyet kemerinin arasına girmiş bu nasıl olabilir her neyse bana da lazım bundan bir tane

• iPhone 11 aldığımda sacdece u1 i airdrop açık olan cihazların yönünü bulmak için kullanmanın ne kadar saçma olduğunu düşünüp bi bit yeniği aramıştım

Apple watch a da u1 i koyunca kesin bi özellik planlıyolar dedim ..

Airtag miş gelen ... ama benim için çok kullanışsız :/ keşke airpdosun kendi içine dahil etselerdi en azından yerini bulmak kolay olurdu kutuyu bazen bulamıyorum.

• Değerli eşya kutusu nerden baksan 100$ türkiye fiyati 1000tl iyimiş😂😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O’nu da kaybetmeyecek miyiz artık

• th9 T kullanıcısına yanıt

Yazıda belirtildiği gibi aynı işi yıllardır gören Tile adında başka bir marka daha var.

https://www.amazon.com/stores/Tile/page/9F8516EE-7F3B-4C96-8287-D795123CF742?ref_=ast_bln

• Nokia Treasure Tag çıkalı 6 yıl oluyor. Yenimi akıllarına gelmiş bu teknoloji.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.