Şimdi Ara

PlayStation 5 Türkiye'de Ön Siparişe Açıldı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    PlayStation 5 diskli sürüm 8299 TL'lik fiyatıyla ülkemizde ön siparişe açıldı.

Vatan Bilgisayar veya OverGame üzerinden satın alabilirsiniz.

Konsolu Türkiye'de ön siparişe açan ilk yer OverGame oldu. Açılmasından bir saat sonra stoklar tükendi olarak görünüyordu. Şu anda tekrar alınabiliyor. Media Markt, Teknosa ve D&R gibi diğer teknoloji marketlerde henüz bir hareketlilik yok.

PlayStation 5 diskli sürüm Türkiye'de 19 Kasım'da çıkacak. Dijital sürüm Türkiye'ye 2021'de gelecek.

• Tükenmesi sadece 11 dakika sürdü...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saniyeler sürdü galiba bitmesi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bide çok pahalı alamıyoruz diye ağlıyorlar, toksik olan çok insanımız var..

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Kim bilir kaç tane vardı hemen bitti belki 100 belki de değil.

• quote:

Orjinalden alıntı: yas197

Bide çok pahalı alamıyoruz diye ağlıyorlar, toksik olan çok insanımız var..

83 milyon nufus var orta kesim yok ya fakir kısmı var yada yandaşlıkdan aşırı zengin kısım var. onlar için 8k bi gecelik bar eğlence parası

• Evet 4 milyon tane ön siparişe çıkmış ve anında tükenmiş. Pahalı diye ağlayanlardan biri benim mesela, ancak 12 tane ön sipariş verebildim. Aslında ekonomimiz çok iyi

• aralıklarla baktım, stokta az önce vardı şimdi yok.Bir daha baktım var, sonra yok,psikolojik satış mı yapılıyor nasıl bir sistem bu overgame'in ? :D

• Xbox da bu hızla tükenmişti ön siparişe açıldığında, çerezlik çok az sayıda geliyor bize önceden de bu konu konuşuldu forumda. Belki 1000 tane bile gelmiyordur hemen bitmesi çok normal.

Stok sorunu yaşanmayacak kadar doluluk oranına ulaşıldığında belli olur asıl satışların seviyesi. Gerçi Türkiye'de kaç adet konsol satışı yapılıyor resmi olarak hesaplandığını görmedim hiç ama öyle ya da böyle geçen nesilden çok da az satacaktır bu fiyatlar yüzünden.

• Büyük ihtimal satış hilesi bu tükendi olayı. Halka "aslında bu fiyatta bile alınabiliyormuş demek ki" mesajı verilmeye çalışılıyor olabilir.
  • Alabilecek çok insan olduğu gibi alamayacak çok daha fazla insan var. Önemli olan çalışan insanların yaklaşık yarısının asgari ücret aldığı bir ülkede bu cihazın 3 asgari ücretle bile alınamıyor olması.

• Ben stoklar bittikten sonra F5 atıp aldım arkadaşlar. Almak isteyenler sayfada beklesinler bence. Stokları yeniliyorlar..

• quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Büyük ihtimal satış hilesi bu tükendi olayı. Halka "aslında bu fiyatta bile alınabiliyormuş demek ki" mesajı verilmeye çalışılıyor olabilir.

Söz konusu Türkiye olunca şu yoruma inanamamak elde değil..
  • Vatan önsiparişi açtı.Duyurulur.

• akilsizadam kullanıcısına yanıt
    Aferin sana.

• quote:

Orjinalden alıntı: akilsizadam

Evet 4 milyon tane ön siparişe çıkmış ve anında tükenmiş. Pahalı diye ağlayanlardan biri benim mesela, ancak 12 tane ön sipariş verebildim. Aslında ekonomimiz çok iyi

Ben de bardak altlığı olarak 4 tane sipariş verdim. Hadi hayırlısı

• Alanların bir kısmı için 8 k bir günlük giderleri diğerleri 20 k ya satacak bu cihazı gittiğini göreceksiniz 15 20 den

• Metal-Gear kullanıcısına yanıt

Türkiye de pazarın en iyi olduğu dönemde 150k konsol satılıyordu toplam olarak. Bu rakam son yılda 50k civarına kadar düştü. Muhtemelen bu yıl daha az satacaktır.

• Belli bir kesim alacak konslları ülkemiz de artık, öyle PS4 zamanındaki gibi fazla konsol satışı yapamazlar bu fiyatlar ile.

• abartmayın,
    5 ay aç kalarak siz de bir PS5 sahibi olabilirsiniz.
    Askıda ekmek falan da var hem. Olmadı beton kemirirsiniz.
    ehonomi çoh eyi yiğenim!

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.