Şimdi Ara

Microsoft, Office PWA konusunda geri adım attı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Geçtiğimiz hafta bazı Windows 10 kullanıcılarının istemeden maruz kaldıkları bir konu hakkında Microsoft'tan açıklama geldi. Kullanıcı izni istemeden Office'in için web uygulamalarını gizlice yükleyen bir Windows 10 güncellemesini zorlamakla ilgili tartışmalara yol açan Microsoft, bunun kısmen bir hata olduğunu ve işlemi duraklattığını söyledi.

Ayrıca Bkz.Facebook'un yeni yapay zekası, 100 dil arasında doğrudan çeviri yapabilir

'Geçiş' duraklatıldı

Verge'de yayınlanan bir rapora göre Microsoft, Microsoft Office uygulamaları için aşamalı web uygulamalarını (PWA) Başlat Menüsüne getiren "geçişi" duraklatacağını ve bu soruna bir hatanın neden olduğunu olduğunu söyledi.

Her ne kadar Microsoft konuya dair bir açıklama yapmış olsa da pek ayrıntılı olduğu söylenemez. Bu konu için genel olarak bir 'hata' diyen Microsoft'un, kullanıcı izni olmadan cihazları güncellemeye zorlayıp tekrar başlatması, başlat menüsünü bir reklam panosu olarak görmesi ve Office PWA'lara tıklandığında tarayıcı tercihi sorulmadan otomatik olarak Edge'de açması kullanıcılar tarafından rahatsız edici bulundu.

Kaynak:https://www.theverge.com/2020/10/19/21524006/microsoft-pause-unsolicited-pwa-office-app-windows-10

• Hata mıydı yoksa daha önce böyle bir şey düşünüp de verilen karar mı hataydı bilemedim xd

• Banada geldi bunlar halbuki office 365 kullnıyorum abonelikle

• Winzort yanlışlıkla kendini kodlamış

• MS eskiden güvenilir etiketiyle satılan bir üründü sanırım !
    şimdi ise güvensizliğin yeni adı olma konusunda kararlı adımlarla ilerliyor !

• iyide o minicik ikonlarda ne yaa. Bari onu düzelt.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.