Şimdi Ara

Watch Dogs: Legion, yeni nesil konsollara ışın izleme ve 4K desteğiyle gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Ubisoft’ta yapımcı olarak yapan ve Reddit platformunda Bana İstediğini Sor etkinliğine (AMA:Ask me Anything) katılan Lathieeshe Thillainathan, Watch Dogs serisinin son halkası Watch Dogs: Legion’ın yeni nesil konsol sürümleri hakkında bilgi verdi.

Ayrıca Bkz.Sony, PlayStation 5’in fan hızını oyuna özel çevrimiçi güncellemelerle kontrol edecek

Watch Dogs: Legion’ın Xbox Series X ve PlayStation 5’e ışın izleme ve 4K desteğiyle geleceğini söyleyen Thillainathan, oyunun konsollarda 30 fps’de çalışacağını belirtti. Geçtiğimiz günlerde PC sistem gereksinimleri açıklanan ve en üst grafik ayarları için RTX 3080 ekran kartı isteyen oyunun diğer konsol yapımlarında görmeye alıştığımız ve görsel kaliteden ödün vererek genellikle 60 fps ile üzerisini hedefleyen performans moduna sahip olup olmayacağı sorusu ise geliştirici tarafında yanıt bulamadı.  

Thillainathan, Xbox tarafının ucuz alternatifi Xbox Series S ile ilgili de bir açıklama yapmadı. Hatırlanacağı üzere SEGA, Yakuza:Like a Dragon'un Xbox Series S'te 60fps'de ancak 900p çözünürlükte oynanabildiğini duyurmuştu.

Watch Dogs:Legion, mevcut nesil konsol ile PC sahipleri için 29 Ekim, Xbox Series X/S için 10 Kasım ve PS5 için ise 12 Kasım’da piyasada olacak. Yeni nesil konsol sahipleri, Watch Dogs:Legion’ı eğer mevcut nesil için satın almış olurlarsa yeni konsollara gelecek ilave bir güncellemeyle oyunu oynamaya başlayabilecek.

Kaynak:https://www.gamesradar.com/uk/watch-dogs-legion-has-ray-tracing-and-4k-visuals-on-ps5-xbox-series-x/

• Yılların konsol oyuncusu olarak hiçbir oyunda 60 FPS ihtiyacı hissetmedim. Sabit 30 olsun bizim olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Horizon Zero Dawn oyununda 1080p Ultra ayarlarda sabit 80 90fps alırken arada 60lara düşüyor FPS. Ve bu beni rahatsız ediyor. PC'de oyunu 100fps oynasaydın 30fps oynatan konsola sizi kandırdığı için her gün küfrederdin.

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Yılların "konsol" oyuncusu olduğun için 60 FPS ihtiyacı hissetmemiş olman çok olası :)

• İki haftalık haber.

• Yılların PC oyuncusu olarak 240hz yi dümen tuttum göze batmadan oynuyorum 30 fps de oyun moyun oynanmaz anca film izlenir AAA yapımlarda 60 fps bile akıcı gelmiyor grafik düşürüp 144'e yakın oynuyorum cs pubg falanda 240hz de akıyor gönül ister 360hz :D

• quote:

Orijinalden alıntı: MaximillianFoe

Yılların "konsol" oyuncusu olduğun için 60 FPS ihtiyacı hissetmemiş olman çok olası :)

Yani 30 fps beni hicbir zaman rahatsiz etmedi. Gayet keyifle oynadim. Niye herkes bunu bu kadar mesele haline getiriyor anlamiyorum.

• NFS Underground 2'yi döneminde oynarken vayyy be ne grafikler var derdik. Şuan baktığınızda oyun mobil oyun kalitesinde. Bu her zaman böyle olacaktır.
    60'dan 75Hz'e çıkan kişi bir daha 60Hz görmek istemez. 240Hz ve 144Hz'yi falan deneyimleyen adam özellikle 60FPS üstü çok zor bir daha düşmesi alt segmente öyle böyle bir deneyim farkı var.

• kanka film izlemiyosun haberin olsun,konsolda sadece hikaye oyunları yok fps oyunlarında 20 fps bile fark ettirir

• quote:

Orijinalden alıntı: th9

kanka film izlemiyosun haberin olsun,konsolda sadece hikaye oyunları yok fps oyunlarında 20 fps bile fark ettirir

Elbette fark var. Ben genelde offline, tps (iste watch dogs, assassins creed) tarzi oyunlar oynadigimdan belki de rahatsiz etmiyordur.

• RAIZEN kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Reddit sayfası 2 günlük. 2 hafta önceki kaynağı paylaşır mısınız.

• Zaten bir hem PC hemde konsola çıkıyorsa o oyundan çok fazla birşey beklemiyorum Sony özel oyunları ile hem 4k 60hz hemde rtx ışıkmı ışınmı neyse onu destekleyecek izleyin ve görün.

• quote:

Orijinalden alıntı: joven

Zaten bir hem PC hemde konsola çıkıyorsa o oyundan çok fazla birşey beklemiyorum Sony özel oyunları ile hem 4k 60hz hemde rtx ışıkmı ışınmı neyse onu destekleyecek izleyin ve görün.

Şimdi saydığınız özelliklere göre Spiderman Miles Morales oyununa bakiyorum

PS özel oyunumu? - Evet

RTX destekli mi? - Evet

Bu oyun neden ps5 üzerinde native 4K veremiyor ? İzledik ve gördük ne yalan soyliyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Revrains -- 19 Ekim 2020; 19:36:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Çünkü oyun yapımcıları 30 FPS'yi savunanlara güvenip böyle salak işler yapıyor da o yüzden... Sabit 60 FPS varken, RTX desteği getirip 30 FPS'ye kilitlemek oyunu tamamen konsollar PC'ya yakın bir deneyim sunuyor, bakın boşuna RTX desteği koymadık konsollara diye çığırtkanlık yapmaktan başka bir şey değil.

Kimse $500'lık bir aletten $500'lık bir ekran kartının performansını beklemiyor zaten ama konsolların FPS'yi önceliklendirmemesi veya en azından grafik opsiyonlarını kullanıcılara sunmaması asıl problem. Biz diyoruz ki, oraya o seçeneği koy adam kapatsın RTX'i ama 60 FPS'de oynasın...

• Jaime Wolf J kullanıcısına yanıt
    Iyi de seçenek olup olmadığını Watch Dogs için bilmiyoruz onun dışında birçok oyunda zaten seçim şansı olacak

• Yılların PC oyuncusu olarak 240hz yi dümen tuttum göze batmadan oynuyorum 30 fps de oyun moyun oynanmaz anca film izlenir AAA yapımlarda 60 fps bile akıcı gelmiyor grafik düşürüp 144'e yakın oynuyorum cs pubg falanda 240hz de akıyor gönül ister 360hz :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belirleyinfsdg -- 27 Ekim 2020; 7:46:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RAIZEN

İki haftalık haber.

Yalandan kim ölmüş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Thillainathan, Xbox tarafının ucuz alternatifi Xbox Series S ile ilgili de bir açıklama yapmadı. Hatırlanacağı üzere SEGA, Yakuza:Like a Dragon'un Xbox Series S'te 60fps'de ancak 900p çözünürlükte oynanabildiğini duyurmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lerochkad -- 1 Kasım 2020; 12:56:17 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.