Şimdi Ara

Microsoft, kullanıcı izni olmadan Office PWA'ları cihazlara yüklüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• PWA'lar, Chrome ve Microsoft Edge gibi tarayıcılar aracılığıyla erişilebilen web tabanlı uygulamalardır. Microsoft şu anda beş Office uygulaması sunuyor: Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve Outlook. Normalde, kullanıcıların bu web uygulamalarına erişmek için bir Microsoft hesabına ihtiyaçları var ve PWA'ların cihazlara Edge veya Chrome kullanarak manuel olarak yüklenmesi gerekir.

Bazı Windows 10 kullanıcıları, işletim sistemine izin vermemelerine rağmen bilgisayarlarının Office web uygulamalarını yüklemek için yeniden başlatıldığını bildiriyor.

Ayrıca Bkz.Yeni sızıntı Mate 40 Pro'nun tasarımını ve teknik özelliklerini ortaya koyuyor

Kullanıcı izni sorulmuyor

Microsoft şimdi Windows 10 cihazınıza onay olmadan PWA ekleyecek yeni bir özelliği deniyor gibi görünüyor. Bu, Microsoft'un Chromium tabanlı Edge tarayıcısının son kararlı güncellemesinden sonra gerçekleşiyor.

Yayınlanan bir rapor, Microsoft Office PWA'larının Windows 10'da "kullanıcı izni olmadan" otomatik kurulumunun test edildiğini iddia ediyor. Bu durumu iddiadan öteye taşıyan ise Microsoft açıklaması ve bu durumu yaşayan kullanıcılar. Microsoft Insider kullanıcıları için bu testin gerçekleştirildiği belirtse de bazı standart kullanıcılar da aynı durumu yaşadıklarını belirttiler.

Web uygulamaları yerel bilgisayarınızda yer kaplamasa da, kurulumları önceden isteğe bağlıydı. Ancak kullanıcıların deneyimlerine bakılırsa,  Windows 10, kullanıcılardan web uygulamalarını yükleme ve bilgisayarı yeniden başlatma izni istemediği gibi, sistem yeniden başlatmanın ne için olduğunu da belirtmiyor.

Kullanıcılar, bir güvenlik güncellemesi yapılacakmış gibi sistem yeniden başlatması yaptıklarını ancak sadece Office PWA'larıyla karşılaştıklarını belirttiler.

Kaynak:https://www.engadget.com/windows-10-installing-forced-office-web-apps-154530942.html

• Şu kafasına göre gncelleme yapma mevzusu bence daha ciddi bir durum. 1903 güncellemelerinde kaldı işyerindeki laptop.

İlla güncellicem diyor güncelleyince de sistem çöküyor. güncellemeyi geri alınca sistem açılıyor ancak.

2004 güncellemesini yüklemeye çalışıyorum onu da kabul etmiyor hata veriyor.

Format atıp 2004 ISO ile yükleme yapmam gerekecek sanırım çözümü bu galiba.

Kardeşim senin zorla güncelleme yaptırmanla değil ben istersem güncelleme alırım. Sistem benim sistemim. Güvenlik açığı olup olmaması da beni ilgilendirir. Sorarsın yeni güncelleme var yapayım mı dersin ya da ben açar kapatırım güncellememi kafama göre eskisi gibi.

İşgüzarlık yapmaktan vazgeçin artık.

• Microsoft neyi sormuş ki kafasına göre at koşturuyor.

• Şu kafasına göre gncelleme yapma mevzusu bence daha ciddi bir durum. 1903 güncellemelerinde kaldı işyerindeki laptop.

İlla güncellicem diyor güncelleyince de sistem çöküyor. güncellemeyi geri alınca sistem açılıyor ancak.

2004 güncellemesini yüklemeye çalışıyorum onu da kabul etmiyor hata veriyor.

Format atıp 2004 ISO ile yükleme yapmam gerekecek sanırım çözümü bu galiba.

Kardeşim senin zorla güncelleme yaptırmanla değil ben istersem güncelleme alırım. Sistem benim sistemim. Güvenlik açığı olup olmaması da beni ilgilendirir. Sorarsın yeni güncelleme var yapayım mı dersin ya da ben açar kapatırım güncellememi kafama göre eskisi gibi.

İşgüzarlık yapmaktan vazgeçin artık.

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Ne bilcen sen! Microsoft dayı senin için düşünür kafanı yorma sen :D

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Evde ve işyerinde benzer sorun vardı. "2004 güncellemesi hazır, yükleyeceğiz" tarzı bir mesaj veriyor ama aylarca yüklemedi. ISO ile yüklemek zorunda kalmıştım.

• İndirin 3. parti güncelleme durdurma yazılımı, keyfinize bakın. Yoksa Update'in size sorduğu hiçbir şey yok.

• Pwa ve yeniden başlatma arasında bağlantı kuramadım ben. Bu uygulamalarda bilgisayarın yeniden başlamasını gerektirecek bir şey olmuyor ki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BunuAnanaSorsanaDelikanl

Microsoft neyi sormuş ki kafasına göre at koşturuyor.

Sırf windows 10 kullanmama sebebim bu işte. Geçen şeytana uydum yükledim. Bir sürü uygulama ile geliyor. Yahu kardeşim bırak insanları isterse yükler. Zorbalık = windows 10.

Gittiği yere kadar windows 7.

• Bu zorunlu güncelleme olayına kıl oluyorum. Neymiş güvenlik açıklarını kapatıyorlarmışmış. Basit bir ev kullanıcısıyım. Napacaklar bilgisayarımdaki dandirik dosyaları mı çalacaklar. Çalsınlar çokda umurumda.

• Microsoft store açana kadar böyle birşey yoktu. MStore açınca yüklendi bana sanırım.

• levis501 L kullanıcısına yanıt

Senin de dediğin gibi, dosyalarını çalıp ne yapsınlar, aptal mı bu adamlar? Senin tüm kayıtlı weh hesap isim ve şifrelerini çalıyorlar ;) Eğer içlerinde banka Web sitesi şifren, TC numaranın ve adres, telefon No olan hesapların varsa değme keyiflerine... Özetle, dosyalarının değil, direkt senin ve banka hesaplarının peşindeler :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun için kull. wini uzun zamandır da steam dışında oyun
    açmıyorum yani linux artık bana çok daha yakın.

• İşyerinde korsan win10 güncelleme yaptı sonra güncellemeyi geri aldık.. pc göçtü.. windows'u sıfırlamak zorunda kaldık..

uptadate hizmetini kalıcı olarak kapattı bilgisayarcı ama benim hatırladığım uptade hizmetini kapatsan da win10 güncelleme yapmak istiyor.. kalıcı kapatmak mümkün mü ?

şahsen ben hala iş ve evde win7'den vazgeçemedim.

• Seçilmiş kişilerdenim sanırım! hem işteki hem de evdeki kulalndığım bilgisayarların ikisine de yüklendi geçtiğimiz haftalarda.
    Ben de olayı anlamadığımdan microsofta bak be eski officeleri güncelledi demiştim bi an, sonra baktım ki sadece webmiş...

• levis501 L kullanıcısına yanıt
    ayseq.dat dosyasini koru. Gerisi muhim degil :D

• Benim PC'ye de yüklenmişti, kaldırmıştım. Cidden yaptıkları iş değil. Böyle zımbırtıları kullanmak isteyen zaten kendisi yüklemiştir veya kolayca yükleyebilir. Dayatmak nedir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.