Şimdi Ara

Breuget Tradition Quantième Rétrograde modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Kökleri tourbillon ile sonsuz takvim gibi birçok komplikasyonunun ve horoloji dünyasının ilklerinin mucidine yani Abraham-Louis Breguet’e dayanan dünyaca ünlü saat firması Breguet; yeni Tradition Quantième Rétrograde koleksiyonunu duyurdu.

Saat 12 hizasından saat takibi yapılabilen yeni modelde el yapımı guilloché işlemeli kadran tercih edilmekle birlikte yine ön tarafta firmanın imzası haline gelen ikonikleşmiş mekanizma ve mekanizmanın çark dizilimi yer alıyor.

Louis Abraham Breguet

Ön tarafta yer alan ve açıkça görülebilen ikonik mekanizma oldukça güzel bir görünüm sağlamakla birlikte saat 8 hizasında merkez çark, saat 4 hizasında balans ve tam merkezde ise zembereğin bulunduğu tulumba yer alıyor.

Yeni modelde retrograd takvim tercih eden firma, tarihin de kolayca ayarlanabilmesi için saat 10 hizasına bir adet basmalı pompa tuşu eklemiş.

Beyaz ve roze altın seçenenkleriyle ve 40 mm kasa çapıyla satışa sunulan yeni modelde 50 saat güç rezervine sahip otomatik 505Q kalibre tercih edilmiş. Ayrıca yeni model klasik görünümünün yanı sıra birçok yeniliği de bünyesinde barındırıyor zira eşapman mekanizmasındaki yeniliklerin yanı sıra pandül de tamamıyla silikon malzemeden üretilmiş.

Ayrıca Bkz.Blancpain firması Fifty Fathoms Bathyscaphe Sedna Gold modelini duyurdu

Son olarak yeni modelin Breguet’in ikonik iskelet mekanizmasıyla son derece modern, retrograd takvim ile son derece şık ve işlemeli kadran ile de klasik görüntü sağladığını ekleyelim. Şahsen bu model, iskelet saatleri pek sevmesem de hoşuma giden nadir modellerden birisi oldu.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

Yeni model 36,900 CHF ( roze altın ) ve 37,700 CHF ( beyaz altın ) ile koleksiyonerlerin beğenisine sunuldu.

Kaynak:https://www.breguet.com/en/timepieces/new-models-tradition/7597bbg19wu

• 37.700 İsviçre Frangı eşittir
    327.175,08 Türk Lirası

yeni çıkan iphone'a, ps5'e, xbox series X e bile anca kedinin ciğere baktığı gibi bakarken süper haber olmuş.

• misterrium kullanıcısına yanıt
    ülkede zevk diye birşey kalmadı malesef

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teşekkürler yeni aldığım sıfır passatı verip bu saati aldım.

• Burası donanım - haber sitesi. Muhakkak her çıkanı alacağız diye bir şey yok. Ben saat bile takmam ama keyifle okudum, haber gayet güzel yazılmış. Anlatılan her şeyi almak yerine üretim perspektifini anlamaya çalışarak haberi değerlendirin.

• Bunu daha önce de yazdım. Daha orta segmentte saat haberlerine de yer verilmeli. Örneğin geçtiğimiz gün Oris; 5 gün güç rezervli, 2250 Gauss'a kadar antimanyetik, 28800 bph olan Calibre 400'ü duyurdu. Üstelik büyük firmaların verdiği 5 yıllık garantiyi 10 yıla çıkardı. Oris'in giriş-orta segmente hitap ettiğini düşünürsek, bana sorarsanız bu çok daha heyecan verici bir gelişme.

• Gerçekten bu ev değerindeki bazen bir kaç ev değerindeki saatlerle cidden ilgilenip zamanını harcayan var mı ya? Multi-milyoner değilseniz yazık gerçekten.

• Dedim gene bişey duyurmuş birileri. Freud yaptıysa haberi kesin saattir bu.

Rolex falan biliyoruz biz,onlarca yüzlerce adını duymadığımız marka var. Biz bilmiyoruz ama zengin biliyor ne olduğunu.

Bunlar zenginlerin birbirine hava atma şeysi herhalde takı gibi, ziynet eşyası. Öyle bakmak lazım olaya.

Yoksa 350 bin liralık saat ne işime yarayacak?

Donanımhaberde de adını bile ilk kez duyduğum bu saate bu paraları verecek vardır herhalde ki haberi yapılıyor.

Var mıdır lan?Breuget Tradition Quantième Rétrograde modelini duyurdu 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 18 Ekim 2020; 11:32:36 >
  • Eşe dosta birer tane aldım teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • darthserratus D kullanıcısına yanıt
    2007 de TT1 Williams Day&Date Modelini almıştım. Yaş ilerledikçe ve vücut hacim kazandıkça bileğimde küçük kaldı.(40 mm çap) 2016 da sattım. ORIS,TISSOT,TUDOR,MIDO gibi giriş seviyesi isviçre saatleri bile bizde üst kesime hitap ediyor. Zira bu markaların otomatikleri 5.000 TL den başlıyor. Mesela geçen sene satın aldığım Tissot Seastar 1000 Powermatic 80, 2.700 TL iken şu an 6.000 TL bandında Hele birde 2014 te satın aldığım Aerowatch Hommage 1910 otomatiğin fiyatını yazmayayım bile. O yıl 1.980 TL ödemiştim.

• Boş yerlere de haplarımızı koyarız :)

...ama favorim iki kurma kollu Konstantin Chaykin'in "Joker"i. Ø 42mm ama 50mm etkisi veriyor. Ayın evrelerini de gösteriyor, böylece akşamı beklemek gerekmiyor.

• güzel saate benziyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.