Şimdi Ara

MSI tüm 400 serisi anakartlarına Ryzen 5000 güncellemesi verecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• AMD’nin 400 serisi için BIOS güncellemesi yayınlayacağını duyurmasının ardından üreticiler hazırlıklarını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde ASUS’un yaptığı düzeltmenin ardından MSI’dan da güzel bir haber geldi.

400 serisi yongasetli tüm MSI anakartlar güncel işlemcilerle çalışacak

MSI’ın duyurusuna göre firma mevcut tüm 400 serisi yongasetli anakartlarını üst segment/giriş segment ayırt etmeksizin 5000 serisi yeni işlemciler için hazır hale getirecek.

AMD’nin Ocak 2021’de ilk BIOS’u yayınlamasının ardından anakartlar için yol haritası yayınlayacağını belirten firma kullanıcılarının gözünde olumlu bir imaj çizmeyi başardı.

Diğer taraftan 300 serisi yongaseti taşıyan anakartlar içinse AMD destek sunmayacağını açıkladığı için herhangi bir yama planlanmadığı belirtilmiş.

Ayrıca Bkz.AMD Ryzen 5000 işlemcileri 4000 MHz bellekleri destekleyecek

Eğer kırmızı ekipten bir güncelleme gelirse bilgilendirme yapılacak. Umarız A320’nin desteklenmediği halde Ryzen 3000 alması örneğinde olduğunu en azından B350/X370 kullanıcıları güzel bir haber duyar.

Kaynak:https://www.guru3d.com/news-story/msi-clarifies-ryzen-5000-support-for-series-400-chipset-motherboards.html

• MSI candır gerisi heyecandır.

• Evet mosfet heatsink leri ejderya kanıyla dövülmüş b450 gayming plus la cold boot keyfisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • B350 ye gelmesini isterdim açıkçası.

• Psfat kullanıcısına yanıt
    intel kısmındada amd kanadındada tüm anakartlarım msi idi 1 kere su mılletin dediği sorunlarla karsılasmadım milletmi abartıyor yoksa msi ejderyası kanımı damladı bana ?

• gigabyte bu konuda eskiden çok iyiydi gerek bios gerek anakart yazilimlari ama şuan gigabyte çok sorunlu bios voltaj yönetim ve bellek sorunlari yaşıyor yillardir yasadigim deneyimlerde msi beni ariza yönünde üzdü asus ise cidden bios ekranindaki kullanim kolayliğina kadar her konuda diğerlerinden üstün

• Azdım aramaya büyük harflerle MSI yazdım

• Msi eskiden "military class" etiketi ile çok kaliteli mosfetler kullanarak kart üretiyordu. Hala GD-55 kulanırım ve zerre problem yaşamadım fakat yeni çıkan anakartlarında rakiplerinden daha kötü komponentler kullanıyor ve bu nedenle eleştiriliyor. Orta seviye kartları bile aynı. Sadece üst seviye kartları sağlam.

• Hocam benim anakart max model olmadığı için 16mb bios a sahip. Bu yüzden firma adam gibi destek vermiyor ryzen 3000 destekleyen biosların alayı cold boot sorunlu. Ben pc yi zor açtım biosu eski haline çevirmek için pc yi boot etmek için 15-20 defa kapatıp açtım anca bios ekranı geldi

• Ben biraz bu işlemci olayında geri kaldım galiba ryzen 4000 serisi değilde 5000 serisimi çıkacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anakart işi şans işi beyler.

Bu gün alınan X marka, sonraki modeli tırt olabiliyor.

Markaya takılmayın. Alınacak olan marka modelin yorumlarına bakın. Fiyatı ve markasından çok bu daha önem arz ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asyagrafik -- 18 Ekim 2020; 12:1:33 >
  • JaReD22 kullanıcısına yanıt

Zen3 lerin 4000 ismiyle çıkacağını zannediyorduk 5000 olarak isimlendirdi Amd

• quote:

Orijinalden alıntı: exzeriyet

B350 ye gelmesini isterdim açıkçası.

Technopat sitesinde böyle birşey var. Ben daha umudumu kesmedim inşallah getirirler  

Anakart üreticileri, bağımsız olarak 300 serisi anakartların bile bir BETA BIOS üzerinden Zen 3 işlemcileri destekleyeceğini onayladılar.

• RaiTrQ kullanıcısına yanıt

5800X Takar jübilemi yapardım :) bide yanına 3080 öff beeee

• quote:

Orijinalden alıntı: exzeriyet

5800X Takar jübilemi yapardım :) bide yanına 3080 öff beeee

Bende aynı kafadaydım 1400 den sonra 5700x geçecektim şimdi gelmezse 3700x geçicem bir umut bekliyorum 5000 serisini

• quote:

Orijinalden alıntı: RaiTrQ

Bende aynı kafadaydım 1400 den sonra 5700x geçecektim şimdi gelmezse 3700x geçicem bir umut bekliyorum 5000 serisini

Alıntıları Göster

3700x te kötü işlemci değil üst seviye kartlarla iş yapar.Bundan sonraki nesilde ddr5 ram ve yeni mimari geleceği için anakartı değiştirmek istemiyorum açıkçası.

• Bildiğim kadarı ile "32Mb bioslu Max" ibaresi içeren anakartlara geleceği yönünde idi değişti mi bu?

• MSI b55 mortar ana kart aldım ilerisi için iyi olacağını düşünerek aldım inşallah doğru bir seçim yapmışımdır.https://www.youtube.com/watch?v=1ql6U-qqX18&feature=youtu.be

• 3 seridir Msi kullanıyorum ve hiç bir sorun yaşamadım. B450'lere, 5000 serisi işlemci desteği de on numara olmuş.

MSI forever  

• Umarım aynı hamle gigabyte tarafından da gelir...

Kendi mesajıma edit gigabyte da ryzen 5000 serisi işlemcilere destek verecekmiş

https://videocardz.com/newz/gigabyte-confirms-amd-ryzen-5000-is-codenamed-vermeer

benim gibi x470 ciler içinde güzel bir haber  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 20 Ekim 2020; 18:43:23 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.