Şimdi Ara

PS5 arayüzü resmen ortaya çıktı! İşte yeni nesil arayüz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sony'nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için artık sadece bir ay gibi kısa bir süre kaldı. Konsolun merak edilen son detaylarından olan kullanıcı arayüzü de nihayet bugün itibarıyla ortaya çıkmış durumda. Sony'nin paylaştığı videoda arayüz tüm detaylarıyla anlatılıyor. Oyuncuları yepyeni bir kullanıcı deneyimi bekliyor olacak.

İngilizce altyazılı video:

Yeni PlayStation arayüzü özellikle de hızıyla dikkat çekiyor. Yeni SSD'nin gücünü burada da kullanıcılar sonuna kadar hissedecek. PlayStation nihayet yağ gibi akıcı diyebileceğimiz bir arayüze kavuşuyor.

Ayrıca Bkz.PS5'in içine yakından bakış: Yeni nesil konsol her şeyiyle masada

Sony videoda Sackboy: A Big Adventure oyunu üzerinden arayüzü tanıtmış. Oyun sırasında DualSense kontrolcüsünün PlayStation butonuna basarak Kontrol Merkezi'ne ulaşabiliyorsunuz. Oyun ise kontrol merkezinin arkasında çalışmaya devam ediyor. Sony bu şekilde sistemde ihtiyaç duyacağınız her şeye (arkadaş listesi, kazanımlar, mesajlar vs.) çok hızlı bir şekilde ulaşabileceğini belirtti.

Sony videoda ayrıca bir oyundan diğerine geçişleri de göstermiş. Sackboy oyunundayken kontrol merkezinde Destruction All-Stars oyununda katılabileceğiniz bir multiplayer oturumu görülüyor. Oyun logosuna tıklanması ve Sony Interactive Entertainment yazısının gelmesi arasında sadece 8 saniye var. SSD'nin gücü burada da dikkat çekiyor.

PlayStation 5 arayüzü oyunculara yapay zeka yardımıyla dinamik menüler sunuyor.  Konsol, belli oyunlardaki performansınızı analiz ederek buna göre istatistikler ve bazı tavsiyeler verecek. Örneğin oyunun bir kısmını bitirmenize ne kadar süre kaldı bunu menüde görebiliyorsunuz. Ayrıca oyunda zorlandığınız kısımlar olursa PS5 Game Help özelliğiyle size özel ipuçları veriyor olacak. 

PlayStation 5 Türkiye'de 19 Kasım'da satışa sunulacak. Fiyat belli değil ancak vergiler ve kur sebebiyle 8-9 bin civarında olmasını tahmin ediyoruz.

• Ben beğendim. Ps4'ten çok daha güzel ve akıcı. Sadece tema hala ps4'teki siyah baloncuklu tema ile aynı. Keşke onu ps5'e özel bir şeyler yapıp gösterselermiş.
  • Topluluk etkinlik olayını daha da gelistirmeliler.insanlarin PS yi secmelerinin tek sebebi exulisive degil topluluk olayı da ps yi öne geçiren unsurlardan biri
  • PS5 arayüzü resmen ortaya çıktı! İşte yeni nesil arayüz
  • Şahsen Beğendim hızda güzel
  • Outrageous2344 O kullanıcısına yanıt
    10 numara çalışan telefon topluluk uygulamasını kaldırdılar ne güzel oyunu bölmeden telefonla chat yapabiliyorduk topluluk içinde fallout 76 gibü ticaret ve takas dönen oyunlarda
  • Ben çok beğendim eskiden bir araba parasına oyun konsolu alacağımız için şu an havalara uçuyorum. İnebilirmiyim bilmiyorum
  • Illusive Man kullanıcısına yanıt
    Evet bundan bahsediyorum topluluk olayını geliştirmeleri gerekirken sanki artık bitirmeye calisiolar gibi geldi çok saçma olur bu hareket
  • Büyük değişiklikler var çok geliştirmişler(!)
  • PS2 malum çıkalı 20 sene oldu 20. senesine özel PS2’nin menüsünü geliştirip ekleselerdi keşke PS5’e.
  • Harika görünüyor.

• Tabletten hallice.
  • Çok pahalı. Akıl alır gibi değil bu fiyat.
  • Tek kelime yazıklar olsun !
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.