Şimdi Ara

RTÜK'ten son dakika Spotify açıklaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Kısa süre önce RTÜK ve Spotify arasındaki gerginliğin sonlandığı ve Spotify'ın Türkiye'de lisans almayı kabul ettiği ifade edilmişti. RTÜK'ten konuyla ilgili resmi açıklama geldi.

RTÜK'ten gelen resmi açıklamada Spotify'ın yasal süre içerisinde müracaatını yaptığı ve lisanslama süreciyle ilgili hazırlıklara bağladığı duyuruldu. Açıklamanın tamamı şöyle:

"Mevzuatımız gereği müzik alanında isteğe bağlı yayın hizmeti veren uluslararası bir kuruluş olan Spotify yasal süre içerisnde müracaatını yapmış ve lisanslama süreçleriyle ilgili hazırlıklara başlamıştır.

Gerek ulusal gerekse uluslararası medya kuruluşları ile daima yasal çerçevede yapıcı ve diyaloga açık bir iletişim yürüten üst kurulumuz bundan sonra da aynı tavrını korumaya devam edecektir.

Görsel ve işitsel medyaya destek olmayı misyon edinen RTÜK, yayıncılara rehber olmayı daima sürdürecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Ayrıca Bkz.Beyaz eşya firması BSH-Pitsos, üretimini Yunanistan'dan Türkiye'ye taşıyor

Neler yaşanmıştı?

1 Eylül 2019'da yürürlüğe giren, internetten yayın yapan platformların RTÜK'ten yayın lisansı almasını zorunlu hale getiren yönetmelik sonrası Spotify'ın lisans başvurusu gerçekleştirmediği gerekçesiyle şirkete ihtarname gönderilmiş ve 72 saat süre verilmişti. Eğer bu süre zarfında harekete geçilmezse erişim engeli talep edileceği ifade edilmişti. Gelen resmi açıklamayla RTÜK ve Spotify arasında anlaşma sağlandığı görülüyor.

Kaynak:https://twitter.com/rtukkurumsal/status/1316682988479021057

• Spotify zam yapar yıl başında, alınacak vergileri kullanıcılara güzelce yansıtır nasıl olsa...

• hahahah zam geldikten sonra görürüz desteği

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Artık umursamıyorum valla ister lisans versin ister vermesin

• Umarım Spotify zam gelir.

• Hayırlı Olsun.

• Herkes yorumda vergi vergi diyorda RTÜK'ün vergiyle bağlantısıni çözemedim ben? RTÜK artık maliyenin görevini mi üstleniyor?

• Bu işin ucu son kullanıcıya...

• zannediyor musunuz ki bunu spotify cebinden ödeyecek? bunu aslında spotify' a değil vatandaşa yaptılar, zam çakıp ödetecekler RTÜK'ten son dakika Spotify açıklaması 

• mokoko_TR kullanıcısına yanıt

28 yaşındayım ama o laf attığınız 7 milyon civarı genç sandığa gelince bence üzüleceksiniz.RTÜK'ten son dakika Spotify açıklaması 

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    atarlandı seküler z kuşagı :D

• 7 milyon seküler deil hepside türkmenelere ekmek arası nutuk dağıtan chp ye oy yağdırmayacak rahat ol sen

üzüleceksiniz. bahanenizi şimdiden düşünün.RTÜK'ten son dakika Spotify açıklaması 

Ekmek'te zamlandı gerçi.

• Siz zaten Spotify vergi ödemiyor mu zannediyorsunuz anlamıyorum ben. RTÜK’ün vergiyle ne işi olur. RTÜK’ün amacı içeriğe müdahale edebilmek. Gidin Spotify faturanıza bakın. Devletin aldığı vergi oranları görüşüyor zaten

• İyi reklam yaptılar

• RTÜK'ten son dakika Spotify açıklaması

RTÜK'ten son dakika Spotify açıklaması 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 15 Ekim 2020; 14:55:21 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.