Şimdi Ara

Uygun fiyatlı Ryzen 5 5600 ufukta görüldü: Çıkış tarihi 400 serisi BIOS güncellemesine denk geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Kırmızı ekibin Zen 3 mimarisiyle beklenenin de üzerinde IPC artışı sunduğu yeni Ryzen ailesi fiyat artışıyla bütçesi kısıtlı kullanıcıları üzmüştü. Görünüşe göre AMD hem kaslı hem de az tuzlu bir işlemci üzerinde çalışıyor.

AMD’nin tanıtımıyla birlikte kullanıcıların gözü daha uygun fiyatlı bir Ryzen 5 5600 seçeneğinin üzerine çevrilmişti. Özellikle de her işlemcinin üzerine önceki nesle göre 50’şer dolarlık zam yapan AMD’nin bu hamlesi beklentileri iyiden iyiye arttırmıştı.

Uygun fiyatlı Ryzen 5 5600 geliyor

Rapora göre AMD, Ryzen 5 3600 efsanesinin adını Ryzen 5 5600 ile sürdürecek. 220 dolarlık etiketiyle Ryzen 5 5600X’ten 80 dolar düşük fiyata sahip olacak yonga yine de selefinden 20 dolar yüksek fiyata sahip.

Bununla birlikte Ryzen 5 5600 için önümüzdeki yılın ilk aylarına işaret edilmiş. Bu da AMD’nin 400 serisi anakartlar için Zen 3 güncellemesini planladığı döneme denk geliyor.

Görünüşe göre teknoloji forumları uygun fiyatlı B450 anakart ve nesilden nesile  yaklaşık %29 fark açan Ryzen 5 5600 kombiniyle dolup taşacak.

Kaynak:https://www.techpowerup.com/273331/amd-ryzen-5-5600-rumored-to-launch-early-2021-for-220-usd

• Üüüüüüf beklersek 170-180 dolara 3700x/3800x alabiliriz böylece eheuehh. Fanıyla oyunuda sattım mı bana bedavaya gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 14 Ekim 2020; 16:29:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelen tepkiler sonrası güzel fiyatlandırma....

Evet hakediyor helal amd denseydi bu fiyatlara zor inerdi.

• acura07 kullanıcısına yanıt

Ya her türlü gelecek o işlemci ama hemen ilk çıkışta değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 14 Ekim 2020; 16:39:35 >
  • 220 dolara gelirse güzel bir sistem toplanır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir sonraki işlemcim belli oldu gibi. Hadi hayırlısı.

5100- 5300 gibi bişiler çıkarsa onlar da eskisinin üstüne yüzde 29 koyarsa işler değişir tabi.

• Eğerki asus oyunbozanlık yapmaz x470 kartlara zen3 destekli bios yayınlarsa r5 5600 alır ddr4 devrini kapatırım. 220 dolar iyi bir fiyatlandırma amd gelen tepkileri dikkate almış görünüyor

• -Gardiyan- kullanıcısına yanıt

yabancı forumda asusun duyuru yayınlayıp güncelleme vereceğine dair bi haber okudum, igilizcem uçmadı ise.şimdi para biriktirsek senye anca işlemciyi alırız :) bios da çıkarsa b450 anakart ile kombinleriz. hayal dünyası işte.

• Benim 2600 cinebechde 382 single core skoru alıyor. Bu işlemci 600 single core skoru ve gecikmelerin düşmesiyle muazzam performans farkı koyar ortaya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ryzen 3600 AF bekliyorum ucuza :)). Bi umut :)

• quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

Ryzen 3600 AF bekliyorum ucuza :)). Bi umut :)

af cıktı hocam sen geriden geliyosun :d

o haber asus mh nin halt yemesi yani sıfır bilgisizliğinden çıktı 2021 ocak gibi gelecekmiş 400 bioslar 

siz yırttınız biz x370 alanlar havamızı aldık laf cambazlığıyla güzel oyuna getirdi hem amd hem anakart üreticileri  

• mito1172 kullanıcısına yanıt

Zırlamaya devam et, beta tester olmanın bedelini ödüyorsun   

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

o haber asus mh nin halt yemesi yani sıfır bilgisizliğinden çıktı 2021 ocak gibi gelecekmiş 400 bioslar 

siz yırttınız biz x370 alanlar havamızı aldık laf cambazlığıyla güzel oyuna getirdi hem amd hem anakart üreticileri  

Baştan beri anlam veremediğim bir konu oldu x370 kartlara zen 3 desteği verilmemesi teknik olarak x370 ve x470 kartlar arasında fark yok sayılır ama nedense x370 üvey evlat muamelesi görmesi hoş bir durum değil. X470 gelen bioslar üzerine mod yapılarak x370 kartlarda da zen 3 işlemci çalıştırılır diye düşünüyorum. Birde işin şu yönü var bu b450/x470 gelen beta bioslar ne denli stabil olacak zen 3 işlemcileri tam performansında kullanabilecek miyiz hız aşırtma konusunda kırpmalar olacak mı kafamı kurcalıyor aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

Ryzen 3600 AF bekliyorum ucuza :)). Bi umut :)

tamam

anlamı şu kart iyi olsa da 2017 yılı çıkışlı olduğu için anakart üretici çakalların işlerine gelmiyor çünkü amaç yeni kart satmak yada kakalamak yoksa amd için fark etmiyor sonuçta destek olsa yine işlemciyi satacak yani amd nin işine gelirdi  kısaca 16 mb bios yetmiyor yalanını atıp işin içinden sıyrıldıklarını sanıyorlar ama aklı başında olan yemedi bunu. işin komiği de her haltı çok biliyorum deyip buralarda hava yapanlar bile bu yalanı yemiş gibi konulara yazıyor bios yetmiyor diye de gülüyorum 

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.