Şimdi Ara

iPhone 12 tanıtımında bir Türk: Deniz Teoman

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple’ın pek çok dikkat çekici özelliğiyle sahneye çıkardığı iPhone 12 lansman gecesine bir Türk damga vurdu. Gururumuzu kabartan gecede Apple Başkan Yardımcısı Deniz Teoman da sahne aldı.

Deniz Teoman kimdir?

Uzun süredir ABD’de yaşayan Deniz Teoman yüksek lisansını da bu ülkede yapmış. 2005 yılından bu yana Apple bünyesinde çalışan Teoman önce Macintosh bölümü sonrasında da mobil cihaz bölümü ve son olarak donanımdan sorumlu Başkan Yardımcısı görevinde bulunmuş.

Ayrıca Bkz.Çevrim içi müzik sektörü yavaşlamaya başladı

Deniz Teoman lansmanda ilk kez iPhone ekosisteminde göreceğimiz MagSafe manyetik bağlantı teknolojisini tanıttı. MagSafe sayesinde kılıflar, kablosuz şarj plakaları veya cüzdanlar sağlam bir şekilde arka kısma yapışıyor.

Teknoloji geliştirme konusunda da önemli çalışmaları olan Deniz Teoman’ın uzun yıllar başarılarını devam ettireceğine inanıyoruz.

Kaynak:https://www.linkedin.com/in/deniz-teoman-7120871a9/

• Hikayesini bilmiyorum ama beyefendi Türkiye’de değil, Amerikan bir şirkette 15 senedir çalışıyormuş.
    Muhtemelen başırılı ve zeki bir insan.

Fakat 15 senedir Türkiye ile bağını kesmiş bunun için emin olun milyonlarca sebebi vardır. Türkiye’den başarılı bir insanı yine başka bir ülkeye kaptırmışız buna üzülmeliyiz bence.

O yüzden sırf Apple’da çalışan birisi Türk diye neden gururlanayım ki? Bana yada ülkeye faydası ne?

Ama yinede tebrik ederim herkesi o sunuma çıkarmazlar.
    Her şeye beyin göçü olarak bakılmaması gerek. Apple’da yabancı uyruklu birçok çalışan mevcut. Yabancı uyruklu kimseye ülkelerinde böyle şeyler yazılmıyor. Vay efendim beyin göçü tüüühhh demiyor onlar. Anca bizde yazılır. Türkiye’de kaç tane mühendisin işsiz olduğunu söylemeye gerek yok. Bu kadar mühendise iş sahası yaratılamıyorsa beyin göçüne niye kızılıyor? En azından başka bir platformda görüyoruz bu da bir gururdur.
  • Başarılı biridir ona lafım yok da, bu gurur neden? Beyin göçüne gururlanmak da bir bize özgü herhalde.

• Hikayesini bilmiyorum ama beyefendi Türkiye’de değil, Amerikan bir şirkette 15 senedir çalışıyormuş.
    Muhtemelen başırılı ve zeki bir insan.

Fakat 15 senedir Türkiye ile bağını kesmiş bunun için emin olun milyonlarca sebebi vardır. Türkiye’den başarılı bir insanı yine başka bir ülkeye kaptırmışız buna üzülmeliyiz bence.

O yüzden sırf Apple’da çalışan birisi Türk diye neden gururlanayım ki? Bana yada ülkeye faydası ne?

Ama yinede tebrik ederim herkesi o sunuma çıkarmazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurcuHale -- 13 Ekim 2020; 23:7:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar adam bizi falan temsil etmiyor. Kesin bununla övünenler keşke Türk bayrağı falan açsa da demişlerdir. Kendisini tebrik ediyorum. Selamlar Deniz abi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Her şeyi anladım da Kaynak diye adamın linkedin hesabını paylaşmak bir çeşit sapıklık.

• Bu adam eğitimini ABD'de tamamlamış, ABD'de aldığı eğitimle ABD'de üst düzeye gelen biri; doğduğu ülkenin değil, eğitim aldığı ülkenin evladıdır, vatandaşıdır.

• Yayın sırasında benim de dikkatimi çekti ama aksanı ve ingilizcesi mükemmeldi dedim ki kesin 20 30 yıldır orddır ..Şaşırmadım

• Her şeye beyin göçü olarak bakılmaması gerek. Apple’da yabancı uyruklu birçok çalışan mevcut. Yabancı uyruklu kimseye ülkelerinde böyle şeyler yazılmıyor. Vay efendim beyin göçü tüüühhh demiyor onlar. Anca bizde yazılır. Türkiye’de kaç tane mühendisin işsiz olduğunu söylemeye gerek yok. Bu kadar mühendise iş sahası yaratılamıyorsa beyin göçüne niye kızılıyor? En azından başka bir platformda görüyoruz bu da bir gururdur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Canlı yayın sırasından Mesut ile Erdi sağolsun adamı görmezden geldi. Sohbette onlarca, yüzlerce yazıldı adamın ismi hiç oralı bile olmadılar çıldırdım sinirden..

• İğrenç çentikle iğrenç özellikte çöp bir telefon

• gowlet kullanıcısına yanıt
    Orijinal yayın dururken neden onların suratını izlediniz ki..

• Türkiye de yaşanacak hal mı bıraktılar yoksulluk yolsuzluk adam yandaş şirket kayırma verginin zirvede olduğu bir ülkede yaşamaktansa adam gitmiş Apple gibi bir şirkette yüksek bir yerlere gelmiş.Torpille adam kayırma olmadan şahsım sayesinde bir yere gelmeden bu işi başarabiliyorsa gurur da duyarım takdir de ederim tebrikte ederim Deniz Teoman Bey’i

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyhmus21 -- 14 Ekim 2020; 9:34:39 >
  • Bizi ilgilendiren bir tarafı yok gibi görünüyor. Adam 15 yıldır ABD'de, büyük ihtimal ABD vatandaşı.

Türkiye'den beyin göçü yani. Bunun övünelecek bir tarafı yok.

• Kansere çare bulursa o zaman gururlanırız. Şimdi moda Covid-19, o da olur.

• Applede calişanlar başarili zeki calişkan bilim adami oldugunu ilk defa göruyor ve duyuyorum..

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt

Adam NASA’da çalışmıyor atom parçalamıyor ABD de şöyle bir sistem var yabancı uyruklular Amerika’yı sırtlarken gerçek Amerikalılar onların sayesinde zengin olurlar yan gelip yatarlar Deniz Teoman yıllar sonra buralara gelmiş ABD de Türkiye deki gibi bir yerlere gelmek o kadar kolay değil ama adam bunu başarmış

• salem33 S kullanıcısına yanıt
    Orijinali açtım arkada dh’nin canlı yayını vardı yorumlarını duymak istedim.

• Sen kendine fayda beklediğin için, toplum olarak bencil ve çıkarlar üzerine kurulu sosyal hayatlar inşaa edildiği için bu insanlar uzaklaşıyor. Sadece kendini düşünmeye devam et.

• Haber diye ne saçma şeyler okutuyorsunuz arkadaş. Başlığa tıklarken adamla röportaj yaptınız sandım, Linkedin profilinden alınan bilgilerle yarım yamalak bir yazı yazmışsınız. 

• Dün lansmanı izlerken hint koreli zenci herkes var sunumda derken Deniz Teomana söz geldi. İsmini 3 4 kere okudum, güldüm .)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.