Şimdi Ara

Apple'dan kötü haber: Tüm iPhone'ların kutusundan kulaklık ve adaptör kaldırılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
1.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'ın iPhone kutularından kulaklık ve şarj adaptörünü kaldırma kararında ilginç bir detay ortaya çıktı. Değişikliğin sadece yeni iPhone 12 cihazlarıyle ilgili olduğu sanılıyordu ancak durumun pek de öyle olmadığı ortaya çıktı. Apple'ın resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre artık eski iPhone'lar da dahil olmak üzere tüm iPhone'ların kutusunda kulaklık ve şarj adaptörü bulunmayacak.

Apple'ın açıklaması şöyle:

"Çevreyle ilgili hedeflerimize ulaşma çabalarımızın bir parçası olarak, iPhone 11 artık güç adaptörü veya EarPods ile sunulmuyor. Lütfen mevcut Apple güç adaptörünüzü ve kulaklıklarınızı kullanın veya bu aksesuarları ayrı satın alın."

Apple'ın kararıyla birlikte artık yeni iPhone 11, iPhone XR ve iPhone SE cihazların kutusunda güç adaptörü veya earbuds kulaklıklar bulunmayacak. Diğer taraftan bu karar şu an için iPad'leri kapsamıyor. iPad kutularında USB-C kablosu ve 18W güç adaptörü yer almaya devam edecek.

• Gercekten cevreyi düşünüyorsan;

1) Kutudan çıkardıklarının fiyatını telefondan düşersin.

2) Öyle bir kablo ve şarj aleti yaparsın ki 10 yıl dayanır. 3 yıl sonra kökü kopmaz.. Ve aynı teknolojiyi değiştirmeden sunmaya devam edersin. Sen her üründe yeni nesil şarj olayına girip "eskiyi kullanın" dersen samimiyetsizliğin kabak gibi ortaya çıkar..
    Çevre hedefinize ulaşmak için daha güzel bir fikrim var. Planlı eskitme politikanızdan vazgeçin, eski modelleri desteklemeye devam edin, bilerek telefon yavaşlatma yapmayın, devrimsel bir yenilik olmadığı sürece yeni telefon çıkarmayın. Gayet çevreci olursunuz bu sayede ama işinize gelmez. Amacınız çevre bahanesine saklanıp insanları düdüklemek olunca bunları yapmazsınız zaten.

Ya madem böyle birşey var kutuya koymamazlık yapacağına seçenek sun.

Mesela kutu içeriğinde şarj aleti olsun. Dediğin gibi çevreci olan doğayı düşünenler için apple storeda şarj aleti ve kulaklığı olup almak istemeyene seçenek sun. Şarj aleti ve kulaklık almak istemeyen olduğunda da o kişiye özel kutusundan çıkart ve bu sarf malzemelerinin fiyatını düş veya hatta dur dahada iyisi global vakıf olan WWF’e bağışla şarj aletini ve kulaklığın parasını.

Gerçek doğayı düşünme budur çevrecilik budur. Kusura bakmayın ama milletin cebine göz dikip çevreci süsüyle insanları salak yerine koyup sömürmeyin.

Şu durumu gördüğünüz halde böyle aç gözlü kapitalist şirkete hala 5 kuruş kazandırmayı düşünüyorsanız size birşey demiyorum. Doğayı koruyoruz diye kandırıp sizi sömürecekler. Kendinizi sömürtmeyi bu kadar seviyorsanız durmayın alın boş kutulu bir iphone 12.

• O zaman 250tl kulaklik fiyati + 100 kusur tl adaptor parasini dusursunler
    Zama gelince sebep cok, indirim icin mantikli sebeplere de cevap cok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yakinda geri donusum icin kutuyu da kaldirip yaninizda posetle gelin telefonu oraya koyarsiniz derlerse sasirmam

• Hahahahahahahah 🤣🤣🤣

• Kutu, pazarlama kısmında önemli yer tutuyor.

• Bariz yalan söylüyorlar. Çevre içinmiş...Yersen.

• ben doğru karar olduğunu düşünüyorum. etraf adaptör çöplüğüne dönmez en azından. ( Samsung kullanıyorum)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her ne kadar appleye inanmasamda sonuç çevre için iyi olabilir. Çok fazla elektronik çöpü olmaya başladı

• Gerçekten yazık, alanlara acıyorum.

• Gercekten cevreyi düşünüyorsan;

1) Kutudan çıkardıklarının fiyatını telefondan düşersin.

2) Öyle bir kablo ve şarj aleti yaparsın ki 10 yıl dayanır. 3 yıl sonra kökü kopmaz.. Ve aynı teknolojiyi değiştirmeden sunmaya devam edersin. Sen her üründe yeni nesil şarj olayına girip "eskiyi kullanın" dersen samimiyetsizliğin kabak gibi ortaya çıkar..

• "şok haber. iphone kutusundan telefon çıkmayacak."
    Yakında kulaklık la gözlüğü birleştirirler. Aslında patentini alsam diyeceğim ama patent için param yok.

• 2001’den beri Apple ürünleri kullanıyorum İPod ile başladık Powerbook, İMac, Macbook, İPhone, İPad, Watch diye ekosistemde ki çoğu cihazı kullandım ama anlaşılan artık Apple bana hitap etmiyor. 2007’den beri İPhone kullanıyorum ama anlaşılan şu an kullandığım İPhone X bozulunca bende bir Xiaomi alıp kafamı dinleyeceğim maceranın sonuna geldik arık.

• darkhair kullanıcısına yanıt
    Eleştiriyorsanız almayın, alıyorsanız eleştirmeyin. Bu nesil ıpad almaya heveslendim, sonra 8 neslin başlangıç modelinin 32gb, 4 nesil aır'ın 64gb olduğunu öğrendim. Promosyon için verilen usb sürücüler artık 32 gb. 3000 lira vereceğim bir de resmen Aklıma hakaret ettireceğim, aptal değilim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .V. -- 13 Ekim 2020; 21:27:55 >
  • Bu mevzu alanların sorunu alamayanlar yada almak istemeyenler için mevzusu olmasa gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: homosapiens17

ben doğru karar olduğunu düşünüyorum. etraf adaptör çöplüğüne dönmez en azından. ( Samsung kullanıyorum)

Bakın iyi dediniz, israftan söz ediyorsunuz. Bunun çözümü her sene telefon almamaktan geçiyor, israftan sakınıyorsak mantıklı olanı budur. Yoksa bu tür söylemler ya markaya yarar ya da kişinin çevreciğim ben diye gezmesine. Lütfen şahsi algılamayın.

• Kulaklik belki anlasilabilir fakat adaptoru anlamiyorum. Bu telefonu nasil sarj edecegiz? Yine gidip sarj adaptoru aldigimizda cevreye zarar vermeyecek miyiz?

• .V. . kullanıcısına yanıt
    Apple israftan çevreden bahsediyor, her sene 3 yeni model telefon piyasaya cıkartıyor. Bu kadar da insanları aptal yerine koymayın beee

• Çevreden bahsedip aletin vazgeçilmez bir parçasını satmamakta ayrı bir salaklık seviyesi olsa gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: smalsrol

Apple israftan çevreden bahsediyor, her sene 3 yeni model telefon piyasaya cıkartıyor. Bu kadar da insanları aptal yerine koymayın beee

Haklısın bunları almak 1000 dolarlık israf, bir facia. Üstüne 50$ harcaması da cabası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .V. -- 13 Ekim 2020; 21:54:56 >
  • Çevre hedefinize ulaşmak için daha güzel bir fikrim var. Planlı eskitme politikanızdan vazgeçin, eski modelleri desteklemeye devam edin, bilerek telefon yavaşlatma yapmayın, devrimsel bir yenilik olmadığı sürece yeni telefon çıkarmayın. Gayet çevreci olursunuz bu sayede ama işinize gelmez. Amacınız çevre bahanesine saklanıp insanları düdüklemek olunca bunları yapmazsınız zaten.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.