Şimdi Ara

En iyi iPhone ile tanışın: iPhone 12 Pro Max

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
2
Favori
3.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple’ın bu akşam gerçekleştirdiği Hi, Speed etkinliğinde; bugüne kadar en iyi ve en büyük iPhone olarak kabul edilen iPhone 12 Pro Max modeli resmiyet kazandı. iPhone 12 Pro Max modeli iPad mini ve iPhone serisi arasındaki çizgiyi bulanıklaştırıyor.

iPhone 12 Pro Max özellikleri ve fiyatı

iPhone 12 Pro Max modelinde 6.7 inçlik Super Retina XDR OLED bir ekran görüyoruz. Ekranda HDR ve Dolby Vision desteği mevcut. Ekran 3.5 milyon piksele kadar çıkıyor ve iPhone tarihinde bir ilk.

Bir miktar daha küçülen çentiği ile daha büyük bir görüş alanı sunan telefon ayrıca ekran kenarlarını da bir miktar incelttiği için kasanın büyümesini engellemiş. Paslanmaz çelikten imal çerçeve ve cam kombinasyonu iPhone 4 ve 5 dönemlerini hatırlatıyor.

Ayrıca Bkz.Çevrim içi müzik sektörü yavaşlamaya başladı

Kasa IP68 ile su altında 6 metreye kadar dayanabiliyor. Nano seramik kristallerden oluşan Seramik Kaplama pazardaki en güçlü ekran korumasını sunuyor ve 4 kata kadar düşmelere dayanıklı.

MagSafe manyetik tutturma alanı ise yeni bir ekosistemi iPhone 12 Pro modeline açıyor. MagSafe uyumlu kablosuz şarj aparatları 15W seviyesine kadar enerji aktarımı sunabilecekler.

Yonga seti ve 5G

Yeni iPad Air modelinde gördüğümüz Apple A14 Bionic yonga seti iPhone 12 serisinde performans çıtasını daha da yukarı çıkarıyor. iPhone 12 Pro Max bu sayede yüzde 50 daha iyi performans sergilerken 16 çekirdekli nöral motor ise yapay zeka işlemlerinde yüzde 80 performans artışı sağlıyor. Diğer taraftan U1 yongası Ultra Wide Band yani kısa mesafede geniş bant veri aktarımına olanak tanıyor. Bunu AirTags aksesuarlarında daha iyi göreceğiz.

İlk kez 5G desteği çok yüksek hızlarda mobil iletişim imkanı sağlayacak. Firma en fazla 5G bandı destekleyen telefonun iPhone 12 serisi olduğunu belirtiyor. iPhone 12 Pro Max teorik olarak 4Gbps veri aktarım hızlarına çıkabiliyor.

Kamera

Kamera tarafında geniş açı sunan 12MP çözünürlüğünde gelişmiş 1/1.9 inç bir ana sensör görüyoruz. 7 elemanlı plastik lens sensörün yeteneklerini arttırmış. Ana sensör f/1.6 diyafram aralığı sunuyor ve 1.7 mikron piksel ile düşük ışık koşullarında yüzde 87 daha iyi bir performansa sahip. Yanında ultra geniş 12MP çözünürlüğünde yardımcı sensör ve 5x yakınlaştırma yapabilen telefoto sensör yer alıyor.

LIDAR sensörü ise derinlik ölçümü ile zengin gerçeklik desteğinin yanında gece çekimlerinde 6 kata kadar hızlı otomatik odaklama yapabiliyor. Yeni Apple ProRAW teknolojisi ile ilk kez 10-bit Dolby Vision kayıt yapabilmesi de diğer bir ekstrası.

Kamera paketinde Sensor-Shift OIS adında yeni bir teknoloji yer alıyor. Bu yeni OIS teknolojisi dengelemeyi ağır lensler yerine sensöre uygulamış. Böylece hem düşük hem de yüksek hareketliliklerde sabitleme yapılabiliyor.

Kamera paketi 4K çözünürlükte 120fps ve 240fps yavaş çekim yapabiliyor. Gelişmiş gece modu ve gürültü azaltma modları yanında yine 3 sensörden aynı anda kayıt yapabilme özelliği de mevcut.

Deep Fusion özelliği A14 Bionic yonga setindeki nöral öğrenme motoru üzerinden sağlanıyor. Arka kameralar henüz deklanşöre dokunduğunuz ancak tam basmadığınız milisaniyelik süre içerisinde 4 adet kısa ve 4 adet de ikincil fotoğraf çekiyor. Deklanşöre bastığınızda ise 1 uzun pozlama yapıyor.

Toplamda 9 fotoğraf 1 saniye içerisinde nöral motor tarafından analiz ediliyor ve tüm pikseller taranarak en iyisi seçiliyor. Çok detaylı ve kumlanması en az olan 24 milyon piksellik fotoğraflar ortaya çıkıyor. Smart HDR 3 teknolojisi ise kompleks fotoğraflarda dahi gerçeğe en yakın renkler üretebiliyor.

iPhone 12 Pro Max fiyatı ve çıkış tarihi

iPhone 12 Pro Max modeli 128GB-256GB-512GB depolama kapasitesi seçenekleri sunacak. Başlangıç fiyatı 1099$ iken 13 Kasım itibariyle ön siparişler, 20 Kasım itibariyle sevkiyatlar başlayacak. 

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max

• https://www.apple.com/iphone//

• HDR video recording with Dolby Vision up to 60 fps

Çeviriye ihtiyaç var mı?

Mesle 4K HDR çekmek değil yeğen... Mesele 10 bit 4K HDR çekmek... Mesele 30 FPS çekmek değil yeğen, mesele 60FPS video kaydederken HDR açabilmek, EIS i kapatmamak... Bunları yapabilmek için de 5 kilo ..... gerek. O da sadece A14 te var yeğen...

:D

adamın nickname'i elma, sanırım görmediniz.. adamın gözlerine perde inmekle kalmamış, ellerine de perde inmiş olmalı ki hesap ismini elma almış... böyle fanlar var ne yazıkki bu dünyada.

iphone 11 pro max'im halen gelmedi, gelir gelmez satıp iphone 12 pro max alacaktım fakat gerek yok gibi.. nerdeyse aynısı çıktı, 120hz gelir dedim gelmedi.. çeltik küçülür dedim küçülmedi.. arka kamera tasarımı değişir dedim o de nerdeyse aynı.. bakalım hayrlısı

• Güzel telefon yapmışlar.

• hala çentikli tasarım, yazık. buna para verenin aklından şüphe ederim artık.

• 4K ve 240fps

• Apple yine yaptı yapacağını  

• 120 hz ekran yine yok. Geeeç...

• Ekranda hala 120 hz yok. Pil performansında tatmin edici bir gelişme yok (Fark çok olsaydı kesin bahsi olurdu) Tasarım eskinin tekrarı. Çentik yine yerinde duruyor. Eeee?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi homebird -- 13 Ekim 2020; 21:18:48 >
  • 10 bit 4K HDR video mu? teknolojiyi yönlendirmeyi bırak eline aldı ve onunla küçük bir cocuk gibi oynuyor. Kimse masal anlatmasın. Veya ulaşamadığı icin ağlamasın.

• 12de çok ciddi teknolojik yenilikler var ama özellikle tasarım muazzam olmuş. Yaparsa Apple yapar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elma kullanıcısına yanıt

2012 yılında çıkan iphone 5 kasasına dönmenin nesi muazzam?

• BurcuHale kullanıcısına yanıt
    En beğenilen kasaya dönmek bazıları için muazzam olabilir, ben 6-8 arası kasaları daha çok seviyorum mesela.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurcuHale

2012 yılında çıkan iphone 5 kasasına dönmenin nesi muazzam?

adamın nickname'i elma, sanırım görmediniz.. adamın gözlerine perde inmekle kalmamış, ellerine de perde inmiş olmalı ki hesap ismini elma almış... böyle fanlar var ne yazıkki bu dünyada.

iphone 11 pro max'im halen gelmedi, gelir gelmez satıp iphone 12 pro max alacaktım fakat gerek yok gibi.. nerdeyse aynısı çıktı, 120hz gelir dedim gelmedi.. çeltik küçülür dedim küçülmedi.. arka kamera tasarımı değişir dedim o de nerdeyse aynı.. bakalım hayrlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 13 Ekim 2020; 21:32:17 >
  • BurcuHale kullanıcısına yanıt
    bence 6-8 arası tasarımdan katlarca iyi bu tasarım zaten mac ve ipadler iyice karelenmişti iphone da aynı hizada olması iyi oldu

• kutu içeriğinde sarj aleti ve kulaklık olmayacakmış.

• scanh kullanıcısına yanıt
    Ne yaptı gerçekten merak ettim,geçen yılın benzeri.11 pro max'den geçmeye değmez.1 yılda çok büyük işler başarmış.

• Ekranın hala 120hz olmaması büyük saçmalık. Geçen senenin modellerinin üzerine pek bi şey eklenmemiş.

• Elektrikliarabasever E kullanıcısına yanıt

Tasarımı ben de sevdim. Gerçekten güzel. Ama muazzam değil.

sonuçta bu tasarımı yıllar önce deneyimledik.

üzerine donanım dışında bir şey koyamayınca eskiye döndü çoğu firma gibi.

• Niye bu kadar şaşırdın. Bitik Sony'de bile var bu olay yıl başında çıkan telefonunda. Ayrıca 10 bit 4K HDR çekmekle kalmıyor 4K 10 bit hdr ekranında oynatıyor. Apple 2 seneye yapınca şaşırmış gibi yap ama olur mu :) Oynuyormuş teknoloji ile peh

• Çentik durduğu sürece iPhone'a kuruş ödemem. XS Max ile devam. Önümüzdeki sene çentik giderse bakarız🤙🏻

• şu forumda ekrem ve başlıkları kadar itici olan başka bir şey yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.