Şimdi Ara

Samsung üçüncü çeyrekte yüksek kar artışı bekliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Pandemi sürecinin yaraladığı pek çok firmanın aksine Samsung bu dönemi iyi bir şekilde geçirmeye çalışıyor. Yılın üçüncü çeyreği ile birlikte firma faaliyet karında önemli bir artış yakalamayı hedefliyor.

Krizden etkilenmedi

Firmadan yapılan açıklamaya göre yılın üçüncü çeyreğinde şirket geneli beklenen faaliyet karı 10.6 milyar dolar civarında. Bu rakam geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 58 civarında bir artışa işaret ediyor.

Ayrıca Bkz.Amiral gemi katili Xiaomi Mi 10T ve 10T Pro tanıtıldı

Samsung pandemi döneminde önemli hamleler yaparken dış şartlar da olumlu yönde ilerliyor. Şirket içerisinde mobil bölüm bu dönemde satışlarını arttırdı. Özellikle Galaxy A ve M serilerinin başarılı satışları ile mobil bölümde önemli bir kar artışı elde edildi.

Diğer taraftan Huawei’nin yasak öncesinde ortak firmalardan yonga yığınağı yapmasının Samsung’a katkısı oldu. Yine yeni nesil konsollarda yer alan DRAM ve depolama belleği yanında GDDR belleklerin üretiminin bir kısmını da üstlenmesi diğer bir etken.

Dördüncü çeyrekte ise büyüme beklentisi bu kez iPhone satışları sayesinde artmış durumda. iPhone 12 serisinin OLED ekranlarında yüzde 75-80 arasında pay sahibi olan Samsung yıl sonuna kadar on milyonlarca panel tedarik etmiş olacak.

Kaynak:https://www.engadget.com/samsung-q3-earnings-guidance-035730442.html

• iPhone 11'den vazgeçip M51 aldım. 3 tane fotoğraf çekince %5 şarj gitme devri bitti artık.

Alan arkadaşımıza hayırlı uğurlu olsun...
    https://forum.donanimhaber.com/iphone-11-256gb-beyaz-bir-suru-hediyesi-var-7900tl--145850720#145850720

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LGatakan -- 8 Ekim 2020; 22:40:34 >
  • 13K'ya telefon satarsa işler kötüye gitmez tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uygun fiyata kaliteli telefon satan Huawei'ye can dostları Amerika bizzat savaş açtığı için olabilir mi?

• galaxy m51 samsung u kurtaran ürün oldu

• Piyasada ülkelerin birbirini firmalar üzerinden vurduğu bir dönemde birçok sektörde birçok fiyat segmentinde ürünü bulunan Samsung karlı çıktı. Dışa bagimliligi çok az olan bir firma. Ekonomisi kötüye giden ülkelere bile sunabileceği Ürünleri var. Android tarafındaki en dişli rakip Huawei de elendi, Xiaomi de Huawei’e yapılanlardan sonra sakin ilerlemeye başladı.

• orta-üst segment telefonlarda samsung üstüne tanımam

• a71 ve m51 gerçekten iyi telefonlar segmentine göre. amoled olması ayrı bir güzellik katıyor. 3 yıl güncelleme sözü de verildi.

• 2018de s9 ile samsunga geçiş yaptım beni bir gün üzmedi geçtiğimiz hafta ise s20+ a geçtim böyle gittiği sürece samsung cihaz almaya devam ederim..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.